Ce parere aveti de MONICA GABOR si IRINEL COLUMBEA

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Ce este de ras intr-un text grobian, inventat?

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

quote:
Originally posted by craciunitza

Ce este de ras intr-un text grobian, inventat?




Este de ras faptul ca in acest text se ironizeaza destul de fin practica actuala a televiziunilor comerciale din Ro care in goana acerba pentru audienta fabrica si transmit pe post absolut orice fel de stiri, grobiene sau nu, numai sa aiba activitate si telespectatori.



Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Da, da, absolut grobian textul! Nu se potriveste deloc cu aceasta constructie media despre care se vorbeste aici, care este un produs cultural valoros sau cu manierele impecabile ale respectabilei domnisoare Monica de la ale carei cugetari profund spirituale aproape incomprehensibile avem cu totii de invatzat si cu stilul discret si elegant al maieurilor cu decolteu adanc ale stimabilului domn Columbeanu si in general, cu nota de finete vadit aristrocratica, chiar de sorginte britanica am putea spune, ce invaluie intregul subiect atat din partea protagonistilor cat si a mediei si mai ales a consumatorilor de cultura.
Multumim ca ne-ai atras atentia! Craciunitza, chapeau bas!


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Am inteles, radem acum de televiziuni, nu de aceste personaje jenante.
Of!

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Hai ca am ajus sa scriu serios la subectul irinel+monica=love.

Deci, draga Craciunitza,in virtutea dreptului la libera exprimare, nou ivit si la noi in tzara, unii isi permit sa faca glume chiar si despre subiecte serioase.

Parerea mea sincera despre relatia mai sus amintita este ca e o relatie liber consimtita intre doi adulti si teoretic aici ar trebui sa se puna punct din punctul meu de vedere.
In plus emisiunea cu pricina din care am urmarit si eu martea trecuta o parte mi se pare foarte educativa pentru tineret si vorbesc foarte serios. Asta petrnu ca tinerele fete carora poate le trecea prin gand sa sarute o broasca raioasa ca sa se trezeasca printese pot urmari indelung cate pupicuri si prin ce locuri trebuie sa dai broscutei cu pricina zilnic ca sa fii printesa petnru un timp, pana broscutza se plictiseste de tine si vine cu tir-ul si bodyguarzii sa-ti ia principatul, lasandu-te la tine-n Tecuci cu aceeasi chiloti in fund cu care si plecasei de acolo initial.
Deci...multe se vor razgandi studiind astfel problema indeaproape.
Cele care nu o vor face oricum, nu au nevoie de aceasta emisiune pentur se hotara sa pupe broscutze, ar fi facut-o oricum.
In rest, televiziunile castiga bani ceea ce e absolut in regula iar consumatorii consuma stiluri de viatza fiecare dupa posibilitati.

Acuma, sincer, de ras mi se par asa-zisii "oameni de cultura" romani, care , dupa cum citeam saptamana trecuta intr-un ziar, isi pun mintea lor greu incercata sa disece relatia iri+monica, sa explice, sa se scandalizeze, sa teoretizeze etc. Astia sunt penibilii. Nu protagonistii, nu televiziunile, nu consumatorii , nu tinerele fete sau domnii in etate aspiranti la ele, si, evident, nu noi bunele, frumoasele si desteptele useritze DC.


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Deci eu ziceam ca nu inteleg de ce trebuie sa inventam motive de ras cand avem suficiente motive reale sa facem asta, cu cat denaturam mai mult realitatea cu atat riscam sa devenim noi de ras, nu ei. Deci eu asta nu am inteles si nu inteleg nici acum.

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

SCANDAL LA NUNTA COLUMBENILOR

Desi Catalin Botezatu a fost invitat la nunta lui Irinel Columbeanu cu Monica Gabor, el nu se va numara printre musafirii care se vor distra pe 22 iulie la resedinta de la Snagov a miliardarului.

In timpul pregatirilor pentru nunta care se apropie cu pasi repezi, Irinel s-a consultat cu organizatoarea marelui eveniment in fata operatorilor de la B1 TV. Astfel, in emisiunea "No Comment" de marti a fost difuzata o discutie referitoare la modul in care ar trebui sa se imbrace invitatii, comentarii care l-au indignat pe Catalin Botezatu, unul dintre cei care au fost chemati sa ia parte la petrecere.

LECTII DESPRE LUMEA BUNA
Mai precis, pe invitatia de nunta s-a precizat ca trebuie sa te prezinti intolit in "tuxedo", insa Irinel si-a exprimat ingrijorarea ca nu cumva musafirii sa nu inteleaga despre ce este vorba: smoking sau frac. In plus, nu toata lumea isi poate permite sa-si cumpere smoking si nici nu prea ai de unde sa-l inchiriezi in Romania. Organizatoarea nuntii chiar s-a oferit sa-i sune pe bietii invitati si sa le explice pe intelesul lor cum trebuie sa procedeze ca sa nu se faca de ras.

SNOBI SI PARVENITI
"Nu stiu daca sunt suficient de snob ca sa fac parte dintre invitatii lui Irinel Columbeanu. Cu manierele mele proaste. Si nu stiu daca sa ma imbrac in smoking sau tuxedo. Avand in vedere ca vor fi multi snobi si parveniti invitati la nunta. Nu stiu daca o sa le convina felul in care o sa ma prezint. Cred ca era suficient sa scrie pe invitatii Black Tie (formula care se traduce prin rochii lungi de seara pentru doamne si frac pentru domni). Nu cred ca cineva este atat de prost incat sa nu inteleaga despre ce este vorba. Nu stiu de ce trebuie sa impuna cuiva exact cum sa se imbrace. Eu nu le spun lor, nu-i asa?", s-a revoltat Botezatu.

PREA SCUMPI PENTRU MONICA
Tot la capitolul imbracaminte, Botezatu si-a amintit de rochia de mireasa a Monicai Gabor. Tinuta care trebuia sa fie initial facuta de Romanita Iovan, fosta iubita a lui Irinel, apoi ar fi trebuit sa fie cumparata de la Paris. In cele din urma viitoarea doamna Columbeanu a optat pentru o creatie a unui designer din Timisoara, lucru care l-a uimit pe Botezatu, tinand cont de pretentiile vestimentare pe care Irinel le impune invitatilor: "Am inteles ca Monica isi face rochia de mireasa la Timisoara. Cred si eu. Iese mult mai ieftin asa, decat daca ar fi apelat la unul dintre creatorii romani consacrati. Noi suntem probabil mult prea scumpi."

MODELLINGUL ROMANESC, JIGNIT
Catalin Botezatu a avut ceva de spus si in legatura cu debutul spectaculos pe care Monica si l-a facut in lumea modei. "Monica Gabor a zis ca ea nu mai prezinta pe podiumurile de moda din Romania pentru ca fetele sunt urate si mici de inaltime. Tin sa-i atrag atentia ca daca esti cat un cal nu inseamna ca arati si bine. Nu orice martoaga este armasar, stiti cum se spune. Si nu mai zic de cate ori s-au facut presiuni ca Monica sa intre in prezentari, ca sa fie ea mireasa colectiei. Iar multe dintre fetele mici de inaltime de care vorbea Monica Gabor au fost pilelele lui Miko, de la Transilvania Fashion (nr.: partenerul de afaceri al lui Irinel Columbeanu)". Intreaga lume a modellingului romanesc este jignita de ce se intampla cu aceasta fetita venita de la Bacau. Am vazut ca era tare mandra ca a fost numita cea mai frumoasa femeie din lume, ca e mai tare decat Angelina Jolie. Pai ar fi bine sa se trezeasca! Titlul asta a venit din partea unei publicatii din Romania si l-a primit cum
l-a primit", este de parere designerul.

URZICI CU PAINE LA BACAU
Botezatu mai spune ca nu-si poate explica comportamentul lui Columbeanu de cand formeaza un cuplu cu Monica Gabor: "Eu inteleg ca publicitatea negativa e buna uneori. Dar la ei deja s-a transformat in altceva. I-am vazut cand se intrebau daca oamenii care se uita la ei inteleg ceva. Un fel de "noi suntem cei mai destepti". Iar toate chestiile astea vin din partea cuiva care isi pune geanta pe cap si spune Place Van Damme in loc de Place Vandome. Sa fim seriosi si sa ne amintim de cand mancam paine cu urzici la Bacau. Nu tin neaparat sa apar in reality-show cu Monica si cu Irinel. Poate cu Madonna, cu Basescu sau, de ce nu, cu Gigi Becali. Ar fi mult mai interesant si nu m-as plictisi."

VA PIERDE MULTI PRIETENI
Creatorul de moda Catalin Botezatu
ne-a declarat ca nu are nimic de impartit cu Irinel , pe care l-a
considerat intodeauna un personaj interesant: "De cand e cu Monica Gabor nu-l mai inteleg. Cand se vorbeste despre tine la coafor este in ordine, dar cand ajungi de rasul coafezelor, nu mai este. Daca va continua cu circul asta o sa piarda multi prieteni".

Nu stiu ce sa zic, daca nu vine Botezatu... sa ma duc... sa nu ma duc?



Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

eu zic sa te duci .
nu se face sa nu mergi daca oamenii te-au invitat personal.
si ti-ai mai facut si rochia aia cu diamante.special pt nunta lor.


esti tare!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Mai oameni buni, e "nunta secolului" in direct la B1! Sint neshte cocoane in studio care ii toaca maruntzel. Uitati-va, sa aveti material nou de comentat.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

quote:
Originally posted by Alé

Mai oameni buni, e "nunta secolului" in direct la B1!

Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé




Ioi, unde s-a ajuns!!!


Alina


In der Ruhe liegt die Kraft! - In calm sta puterea! (proverb german)

Mergi la inceput