Ce parere aveti de MONICA GABOR si IRINEL COLUMBEA

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Craciunita cu atat mai bine daca vine si Yank,avem pile,iti dai seama informatii din interior,barfe proaspete si poate arunca cu o sampanie,inspre noi nu dupa noi

"La vita e bella"
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Da, craciunitza, am primit pm-ul tau, accept invitatia, multumesc muuuuult . Cat depre yank, el poate are acces dincolo de gard! Tratam cu el pt chioftele...


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Well, cu permisiunea tuturora, la un loc, dimpreuna, as putea fi io chiofteaua??? Accept orice si PM daca o fi, numa' sa fiu lipita de fun invitat la nunta lu' fata asta ce-mi ecste icoana in veatza ca de aia stau cu prelungioarele alea de metal infipcte in membre, sa ajung la 1.opczecisi ceva...
Am trait degeaba daca n-am ajunz la nunta lu' Colo cu mireasa inimii lui, Monyka- frumoasa lumii..nr.1 FHM, CPM, SiDM...etc.
Sigur ar fi si calea usoara, dau invitatia si intru dar de ce sa manince aia de le iese banii usor, in scopuri nobile care apar in siar ca e de intrajutorare de probleme...?
Nu mai bine ma lipex? Ca chiofteaua pe scrisoare.
Cine ma ia, contra nici un cost?


Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Io ti iau daca iti legi di gatisor un siragut di catai di usturoi...si indeplinim cerintele...

Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

Eu ma intreb ce parere are "Virinel" despre tot ce se scrie despre el in presa...oare nu isi da seama ca e penibil?
Am gasit un articol despre ei in "gardianul"..ii dau copy&paste.

Viitorul mire Irinel Columbeanu, blocat intre doua generatii
Captiv in «No man’s land»
21.07.2006

Prezent la aniversarea celor 25 de ani de la terminarea facultatii, Columbeanu a fost pus intr-o postura penibila.
Fostii colegi se laudau cu realizarile copiilor sau anepotilor, iar Irinel, cu Premiul I luat de logodnica sa in clasa a XII-a.

Magnatul Irinel Columbeanu a devenit un „apatrid“ al vietii, negasindu-si locul nici printre oamenii de varsta a doua, dar nici printre pustanii de 18 ani, generatia Monicai Gabor. Aflat la o varsta onorabila, 49 de ani, cand altii au chiar si nepoti, Columbeanu incearca sa-si intemeieze in sfarsit o familie alaturi de o tanara domnisoara cu care nu are prea multe lucruri in comun. Blocat intre doua generatii, Irinel nu se regaseste. Cel mai graitor exemplu a fost intalnirea cu fostii colegi de facultate dupa 25 de ani.

Vine o vreme cand exuberanta trece, devii responsabil, familia devenind prioritara. Irinel Columbeanu se incapataneaza sa dovedeasca lumii intregi ca debordeaza de energie si tinerete. Urmarit insa cu atentie, Irinel pare un om pierdut printre generatii. Cand se afiseaza cu viitoare sa sotie, este in garda si atent ca tanara sa nu gafeze, iar daca o face, este mereu pregatit sa dreaga busuiocul. Mandru de frumusetea ei, pare totusi stanjenit de greselile pe care le face. Nici lipsa de subiecte dintre cei doi indragostiti nu este de condamnat, data fiind diferenta de varsta. Monica Gabor este foarte tanara si crede ca tot ce zboara se mananca, iar Columbeanu, un om matur, incercat de viata. Numai ca incapatanarea lui Irinel de a ramane la o varsta pe care a depasit-o de multisor isi pune amprenta si asupra relatiilor cu persoanele de aceeasi etate.

Stingher printre colegi
Obisnuit cu discutii siropoase, Irinel pare a avea de multe ori limba impleticita cand discuta cu cei din generatia sa. Abordeaza de multe ori subiecte legate de Monica, de discoteci, de moda, de viata mondena, subiecte pe care familistii cu copii de varsta logodnicei lui Columbeanu le-au uitat si devin interesante doar in momentul in care incearca sa-si tina copiii departe de tentatiile vietii.

La emisiunea „No Comment“ by Monica Gabor, a fost prezentata intalnirea lui Irinel Columbeanu cu fostii sai colegi de facultate. Omul de afaceri si-a incheiat studiile superioare in 1981 si, pentru ca nu se mai vazusera de 25 de ani, fiecare a inceput sa povesteasca ce a realizat pana in acest moment. S-a discutat despre familiile lor, copii si chiar despre nepotii care le incanta viata.

Si Irinel a avut cu ce sa se laude: logodnica sa a terminat clasa a XII-a premianta. Apoi urmeaza facultatea, pe care spera sa o absolve cu medii la fel de mari. Colegii il ascultau cu indulgenta, apoi se intorceau la subiecte mai interesante cum ar fi scumpirea benzinei sau cu ce se trateaza la copii „rosu in gat“.

Monica mea a terminat clasa a XII-a cu brio si a luat Premiul I. Urmeaza facultatea!
Irinel Columbeanu
Articol de Dana Neagu-Gardianul



La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Ne cerem scuze de intreruperea emisiei, dar se pare ca Monica tocmai a tras un partz pe strada azi!!
Din fericire avem un reporter acolo, care va intra in direct. Andreea, ne auzi? Ce s-a intamplat, unde esti si cum miroase?

Da doamnelor si domnilor, ne aflam in Bucuresti in locul in care mai multi trecatori sustin ca celebrul manechin a fost autoarea unui partz. Mireasma fina nu s-a diluat inca, dar va pot spune ca se simte clar ca este vorba de ceva rafinat si multi se considera norocosi ca au fost aici prezenti la acest eveniment. Este o inghesuiala de nedescris. Zgomotul produs a fost scurt, dar de asemenea deosebit de interesant. In acest moment parerile martorilor se contrazic. Unii spun ca este o frauda si nu poate fi vorba de un incident unicat.

Am discutat mai devreme cu medic care ne-a expus parerea profesionala a dansului ca aceste emanatie este foarte posibil sa nu fie un caz izolat. Oricum, stirea nu e confirmata, se asteapta analizele mostrelor de aer trimise la sectia de cromatografie din Luxemburg.

Va vom tine la curent cu rezultatul anchetei.


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Intre doamna aceea ancorata bine de tot in segmentul ei de varsta, care a fost sefa de promotie, si Irinel, l-as alege intotdeauna pe Irinel. E rautacios articolul si denatureaza realitatea astfel incat uitam subiectul discutiei. Chiar nu cred ca nu avea cu ce sa se laude, ma scuzati.
Psihologii sustin ca acele persoane care povestesc despre copiii lor, numai despre copiii lor, numai despre nepotii lor, oamenii aceia nu au viata personala si traiesc prin copii. Autorul articolului din Gardianul subliniaza faptul ca Irinel nu are copii pentru ca asta il avantajeaza in discutie, sa fim seriosi, nu este asta polul fiecaruia. Sunt persoane de succes care nu si-au dorit copii si nu au, de ce sa-i definim ca fiind penibili?
Am vazut si eu emisiunea cu intalnirea respectiva, colegii l-au izolat iar Irinel nu a fost niciodata un vorbaret. Se zvoneste ca incepand de maine Irinel se va numi Irinel Gabor

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Inaioana, de unde ai luat pasajul respectiv? Am murit de ras!...


Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

L-am primit pe mess de la un amic..nu stiu de unde e, dar m-am gandit ca se potriveste aici.

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Ioana, super.. si eu am ras impreuna cu fetele din birou....

Doamne Fereste sa se ajunga si la asa ceva.....
Sunt constienta ca li se acorda prea mare importanta si, vorbind de ei, asta facem si noi..
Dar, personal, dintotdeauna m-a fascinat prostia umana. Si ea poate imbraca atat de multe forme....

Laura mama lui Dimitrakis

Mergi la inceput