Ce parere aveti de MONICA GABOR si IRINEL COLUMBEA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Ascultati imnul lui Irinel, e MARFA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:


Mesaj:

Autor: Olivia26
Subiect: No comment by Monica Gabor
Trimis la: 20/05/2006 17:52:12
Mesaj:

Ce parere aveti de emisiunea lui Columbeanu si a prietenei sale. Recunosc ca nu am vazut prea mult din ea insa a fost foarte mediatizata si contoversata.
Eu una cred ca influenteaza negativ gandirea si principiile adolescentilor, care inca nu au putere de discernamant ca sa schimbe canalul si isi fundamenteaza ideile pe niste iluzii create de aceasta emisiune.
Voi ce parere aveti?

Raspunsuri:

Autor: forte
Raspuns la: 20/05/2006 17:54:03
Mesaj:

Bufnila, is that you?

Autor: Olivia26
Raspuns la: 20/05/2006 18:05:46
Mesaj:

Iubita ma tem ca "bufnila" nu-mi spune nimic. Imi pare rau ca te dezamagesc...

Autor: claujro
Raspuns la: 20/05/2006 18:40:27
Mesaj:

IAR????

mamica de baietel de decembrie 2003 si de fetita de august 2005
Poze Mara si Matei

Autor: roxana1974
Raspuns la: 20/05/2006 20:16:46
Mesaj:

mai, ce aveti cu fata? daca sunteti asa de perspicace ati observa ca stilurile sunt diferite...btw Regulamentul nu prea permite deturnarea subiectului din topic asa ca: ru-si-ni-ca!


vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Autor: DARAEL
Raspuns la: 20/05/2006 21:02:47
Mesaj:

quote:Originally posted by roxana1974
vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...


Off topic:
O dauna la sanatate, dar vorba poetului:
�Bautura-i temelie , iar mancarea fudulie !"

Adrian
http://www.geocities.com/dara2el/
6 tehnici in asteptarea lui BB mic

�Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, si inca nu sunt sigur de primul.� Albert Einstein

Autor: forte
Raspuns la: 20/05/2006 22:21:30
Mesaj:

quote:Originally posted by roxana1974

mai, ce aveti cu fata? daca sunteti asa de perspicace ati observa ca stilurile sunt diferite...btw Regulamentul nu prea permite deturnarea subiectului din topic asa ca: ru-si-ni-ca!


vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...



Daca erai tu mai perspicace n-ar fi trebuit sa fac eu acum un desen in care sa-ti arat ca era, incredibil pentru tine, o ironie.
E din ce in ce mai sinistru locul asta.

Autor: roxana1974
Raspuns la: 20/05/2006 22:28:56
Mesaj:

quote:Originally posted by forte

quote:Originally posted by roxana1974

mai, ce aveti cu fata? daca sunteti asa de perspicace ati observa ca stilurile sunt diferite...btw Regulamentul nu prea permite deturnarea subiectului din topic asa ca: ru-si-ni-ca!


vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...



Daca erai tu mai perspicace n-ar fi trebuit sa fac eu acum un desen in care sa-ti arat ca era, incredibil pentru tine, o ironie.
E din ce in ce mai sinistru locul asta.



sinistru , da, si cu replici de genul celor scrise de tine devine si ma sinistru, din pacate...ironie gratuita forte, da, se poate....si e si useless...

numai bine...


vidiazni, sticla ... dauneaza grav sanatatii...

Autor: Olivia26
Raspuns la: 20/05/2006 22:30:28
Mesaj:

S-ar putea sa ne subestimezi...sau poate ai un complex de superioritate...
Oricum, esti benevenita (without any irony involved).

Autor: teodora35
Raspuns la: 20/05/2006 23:11:14
Mesaj:

sincer eu cind dau din intimplare pe acel program trec peste el imediat mi-e scarba de ceea ce vad nu se gindeste ca ar putea fi taicasu? ce exemplu da ea adolescentelor de varsta ei ?faceti ca mine ca e bine nu imi place nici de ea nici de columbeanu

nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni
familia mea
de-ale croitoriei
animalutze

Autor: KUKI
Raspuns la: 21/05/2006 10:53:58
Mesaj:

quote:Originally posted by teodora35

sincer eu cind dau din intimplare pe acel program trec peste el imediat mi-e scarba de ceea ce vad nu se gindeste ca ar putea fi taicasu? ce exemplu da ea adolescentelor de varsta ei ?faceti ca mine ca e bine nu imi place nici de ea nici de columbeanu

nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni
familia mea
de-ale croitoriei
animalutze



Io fac ca tine (adica schimb programul) pt ca nu ma intereseaza in primul rand si pentru ca ma plictiseste in al doilea rand.

Dar scarba nu-mi e. Si ce daca ar putea fi taica-su? Care e problema ?
Si pe urma..."ce exemplu da ea adolescentelor"...da' ce e treaba ei sa dea vreun exemplu ?
Adolescentele au de ales dintr-o multitudine de exemple atat de pe ecran cat si din afara lui.
Daca o aleg pe Monica Gabor de exemplu...e strict treaba lor. Nu cred ca emisiunea e facuta cu scop de exemplu pt nimeni, ci din alte ratiuni.

Iulia

Autor: brendamitran
Raspuns la: 21/05/2006 11:01:01
Mesaj:

E problema lor in ce fel isi traiesc viata,nu ma deranjeaza pe mine ca ea s-a combinat cu Irinel,nici nu are de ce....
Insa e de prost gust ceea ce fac televiziunile,e de prost gust ce fac ei insisi,sint ridicoli si e mai rau ca nu-si dau seama.....
De privit,nu ne obliga nimeni sa privim,putem schimba postul oricind,dar ma refer aici la prestanta lor....nu e nici o diferenta intre ei si Viorica de la Clejani,sau cum Dumnezeu o chema-o....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Autor: pisicuta si matei
Raspuns la: 21/05/2006 11:14:51
Mesaj:

cand aud/vaz fraze de genul "adolescenti fara discernamant" imi vine sa ma urc pe pereti.care sunt aia??? cica un copil la 4 ani are jumtatea din inteligenta si la 17 ani numai 20%.tu crezi ca ala nu are discernamant? pana si statul da copiilor putere de decizie la 14 ani.hai sa fim seriosi!
si de fapt, daca nu ii vede pe aia doi (care de fapt sunt niste penibili) la tv, vede altii pe strada.
dar ce sa mai vorbim de emisiunile de subcultura cu manelisti si femei desbracate care se promoveaza la greu pe toate canalele-astea nu sunt o problema???

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Autor: Oana
Raspuns la: 21/05/2006 11:20:28
Mesaj:

Se mai discuta acelasi lucru si aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76238
Chiar ca prea multe subiecte deschise pe aceeasi tema in ultima vreme... Inainte de a deschide un topic mai uitati-va si voi pe la celelalte din jur...

Oana si Paul (3 iulie 2002)

poze
Ticker_Paul

Autor: teodora35
Raspuns la: 21/05/2006 13:49:18
Mesaj:

Kuki daca ai avea copii sau poate ai si daca ai avea o fata la ce te-ai gindi cand ai vedea asa ceva ? Nu te-ai gindi ca si tie ti s-ar putea intimpla asa ceva eu una nu as fi de acord ca fata mea sa aibe asa o relatie

nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni
familia mea
de-ale croitoriei
animalutze

Autor: KUKI
Raspuns la: 21/05/2006 16:46:40
Mesaj:

quote:Originally posted by teodora35

Kuki daca ai avea copii sau poate ai si daca ai avea o fata la ce te-ai gindi cand ai vedea asa ceva ? Nu te-ai gindi ca si tie ti s-ar putea intimpla asa ceva eu una nu as fi de acord ca fata mea sa aibe asa o relatie

nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni
familia mea
de-ale croitoriei
animalutze



Am copii si mari chiar (spre 15 ani, ce zici?)
Si stii la ce ma gandesc cand vad asa ceva? Ca e raspunderea mea sa ii formez in asa fel incat sa stie sa-si aleaga modelele de urmat in viata.
Caci de altfel, exemple proaste si tentatii sunt la tot pasul, iar asta cu Monica Gabor e chiar cel mai inofensiv dintre ele.

Repet: nu-mi place emisiunea, schimb programul cand dau peste impricinati, dar nici nu mai suntem pe vremea impuscatului sa instituim cenzura la tv pe motiv de exemple proaste. Mai avem si noi un rol in formarea si educarea lor.


Iulia

Autor: ooana
Raspuns la: 21/05/2006 20:17:13
Mesaj:

Nu prea pot eu sa inteleg relatia asta...dar fiecare e liber sa traiasca cum doreste! La emisiune ma uit doar accidental!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day

Autor: RaluD
Raspuns la: 22/05/2006 01:17:06
Mesaj:

Ze-ze, ze-ze!
La cererea publicului.

Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Autor: CORNELIAP33
Raspuns la: 22/05/2006 11:38:54
Mesaj:

Ce legatura este intre Monica Gabor si Zona artelor?????, sau o fi intre Irinel si arte vreo legatura...
N-am vazut niciodata aceasta emisiune si nici nu am de gand. Nici macar curioasa nu sunt. Eu i-am clasificat deja la capitolul penibili si ii las acolo...

Va pup,

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Autor: ligeea
Raspuns la: 23/05/2006 21:36:27
Mesaj:

E MARE ARTA sa ai atatia bani si sa fii asa chicios (merita sa sriu asa cum se pronunta ).-vezi casa, ce mananca (ridichi cu sampanie , nu-mi iese din minte scena ), chiar si hainele .


ligeea

Autor: brendamitran
Raspuns la: 24/05/2006 21:35:51
Mesaj:

quote:Originally posted by Oana

Se mai discuta acelasi lucru si aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76238
Chiar ca prea multe subiecte deschise pe aceeasi tema in ultima vreme... Inainte de a deschide un topic mai uitati-va si voi pe la celelalte din jur...

Oana si Paul (3 iulie 2002)

poze
Ticker_Paul






Si care nu au absolut nici in clin nici in maneca cu artele......e chiar.....nu stiu cum.....ca un astfel de subiect sa figureze la arte....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Autor: Oana
Raspuns la: 25/05/2006 08:34:36
Mesaj:

Brenda eu am facut o propunere in subiectul mentionat, dar cred ca nu a vazut-o prea multa lume. Sa se redenumeasca acest forum sau chiar sa se creeze un altul cu titlul "Zona mondenitatilor" sau asa ceva unde vom putea comenta despre toate vedetele si starletele. In acest fel vom delimita clar adevarata arta de kitch-uri.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Autor: felicia74
Raspuns la: 25/05/2006 09:06:46
Mesaj:

quote:Originally posted by RaluD

Ze-ze, ze-ze!
La cererea publicului.

Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina



Sustin! Mai ales ca aici a scris un membru "drag" mie

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Autor: bmagdaro
Raspuns la: 04/07/2006 22:37:12
Mesaj:

Folosesc telecomanda pentru a ocoli programul









eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:



Nu pot sa cred .......(despre Monica Gabor la BAC)

Mesaj:

Autor: mira_m
Subiect: Nu pot sa cred .......(despre Monica Gabor la BAC)
Trimis la: 29/06/2006 11:00:59
Mesaj:

Oare chiar poti deveni un elev premiant in asa de putin timp? Pe langa usurinta cu care se dau acum notele, se poate vedea ca ai succesul garantat cu putin imbold finanaciar.
Am citit acest articol si am ramas siderata.
Sunt si eu profesor, insa nu pot sa cred ca se intampla asa ceva, mai ales ca e vorba de un caz atat de mediatizat. Intamplator am vazut si eu emisiunea, cand tanara aceasta vorbea frangleza intr-un magazin din Paris.
E strigator la cer......

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Raspunsuri:

Autor: Guestus
Raspuns la: 29/06/2006 11:08:27
Mesaj:

De ce nu scrii cum de unii profesori sint niste hahalere si nu au ce cauta in invatamint?

Autor: mira_m
Raspuns la: 29/06/2006 11:13:42
Mesaj:

quote:Originally posted by Guestus

De ce nu scrii cum de unii profesori sint niste hahalere si nu au ce cauta in invatamint?



Pai la vinovatia unor profesori ma refeream. Mi se pare, insa, destul de "tare" caracterizarea ta!

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Autor: anda141
Raspuns la: 29/06/2006 11:16:33
Mesaj:

Nimic nu ma mai mira in ziua de azi...tu ce nota crezi ca putea sa ia??? La cata reclama i se face....si pana la urma si profesorii au nevoie de bani si cadouri. Cine e de vina pentru nota nemeritata??? Profesorii. punct.

Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Autor: Leditia
Raspuns la: 29/06/2006 11:20:02
Mesaj:

Pe mine nu ma mira..doar mi-e sila si atat!
Am vazut copii care habar n-au sa scrie corect,dar in schimb au 10 la romana si tot asa!
Am vazut emisiunea intamplator(nu toata ca nu o suport,insa cat sa stiu ca cei de la gardianul au dreptate),iar "donshoara" nu putea lega 2 cuvinte in franceza...insa incredibil,dupa cateva zile ea este o eleva de 10!Ma si mir cum naiba avea note incredibil de mari si f putine absente,cand ea mai mereu era plecata in excursii,la cumparaturi ori ocupata cu diverse emisiuni in care sa-si faca publicitate.
Pt acei profesori nu pot sa spun,decat:rusine!Acesti oameni nu au ce cauta in sistem.
O zi buna tuturor.

POZE

Autor: carmenp
Raspuns la: 29/06/2006 11:21:01
Mesaj:

pe cit pariu ca ia note mari si la restu`?!
edit, cre` ca tre` sa merjem la mondenitati&birfe cu subectu`

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Autor: louisea
Raspuns la: 29/06/2006 11:21:38
Mesaj:

is curioasa daca daneza o invata la fel de repede


pe de-o parte era de asteptat ca doar n�o sa ia saraca printesuca 7-8 ca dehh or sa iasa scantei cum ca n-a invatat

pe mine m-a distrat cum l-au numit �Urinel�

------------------------
Bandit si laleaua ;-)

Autor: Guestus
Raspuns la: 29/06/2006 11:22:01
Mesaj:

Fostul ministrul al sanatatii Beuran a copiat 1 carte pt titlul de profesor univ.....asa ca nu vad care este problema ca domnisoara a primit nota 10 la un banal examen de franceza.

Autor: fdoina
Raspuns la: 29/06/2006 11:22:09
Mesaj:

extraordinar, dom'le , ca sa iei 10 la oral la bac trebe sa "vorbesti impecabil limba lui Moliere"

cu asa exigente cred ca trei sferturi din absolventii de liceu ar ramane fara bacaloriat

daca vorbim de monica gabor, discutia e cel putin trasa de par, fata putea foarte bine sa merite zecele ala, daca vorbim despre sistemul de invatamant romanesc...discutia e mai ampla

Autor: grati.ela
Raspuns la: 29/06/2006 11:23:01
Mesaj:

Anul trecut am fost presedinta de comisie la Bac si e jale mare...Vezi cat de mult accepta multi profesori sa se umileasca, e incredibil pentru mine care nu apartin sistemului de inv. preuniversitar. Si auzi multe...Gabor are nume dar ca ea sunt multi, foarte multi. E o rusine ce a ajuns bacalaureatul si asta pentru ca el conteaza la admiterea in facultati unele chiar de mare prestigiu.

Autor: mira_m
Raspuns la: 29/06/2006 11:43:56
Mesaj:

quote:Originally posted by carmenp

pe cit pariu ca ia note mari si la restu`?!
edit, cre` ca tre` sa merjem la mondenitati&birfe cu subectu`

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3



Eu cred ca termina cu 10.
Nu mi-a fost intentia sa barfesc, insa am adus un caz cunoscut in discutie, desi mai sunt f multe despre care nu se vorbeste.
Ma refer la sistem, oare nu e si societatea vinovata, ca traim vremuri in care parafrazam - Elevul nostru, stapanul nostru?

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Autor: carmenp
Raspuns la: 29/06/2006 11:47:25
Mesaj:

nu asta vroiam sa zic

quote:Originally posted by mira_m

quote:Originally posted by carmenp

pe cit pariu ca ia note mari si la restu`?!
edit, cre` ca tre` sa merjem la mondenitati&birfe cu subectu`

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3



Eu cred ca termina cu 10.
Nu mi-a fost intentia sa barfesc, insa am adus un caz cunoscut in discutie, desi mai sunt f multe despre care nu se vorbeste.
Ma refer la sistem, oare nu e si societatea vinovata, ca traim vremuri in care parafrazam - Elevul nostru, stapanul nostru?

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Autor: diadaniela
Raspuns la: 29/06/2006 11:49:33
Mesaj:

si eu am luat la franceza 10,la bac, si daca ma pui sa vb franceza sunt varza.
pur si simplu am nimerit 3 cuvinte si gata.
chestie de noroc.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Autor: mira_m
Raspuns la: 29/06/2006 11:55:13
Mesaj:

Dar nu a trebuit sa conversezi in limba respectiva?
Eu am dat la engleza, insa a fost scris, a trebuie sa fac un eseu pe langa exercitiile respective, deci nu puteam sa fentez in nici un fel. Am luat 8,50 si mi s-a parut o nota f mare pentru vremea aceea, mai ales ca era in scris.

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Autor: sunshine
Raspuns la: 29/06/2006 11:55:14
Mesaj:

quote:Originally posted by mira_m

Elevul nostru, stapanul nostru?



Cred ca e de fapt "Banul lor, stapanul nostru"... sau variatiuni pe aceeasi tema ;)

Autor: craciunitza
Raspuns la: 29/06/2006 12:02:13
Mesaj:

Nu cred ca-i da cineva note mari, intentionat. Si daca termina bac-ul cu 7 ar fi avut tot aceleasi oportunitati, iar profesorii stiu ca Iri nu va sponzoriza o scoala pe care d-soara a terminat-o.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Felix si Otilia Paul si Virginia

Autor: Guestus
Raspuns la: 29/06/2006 12:03:44
Mesaj:

Si uite cum papadie duce discutia despre situatia din invatamint la birfe mondenitati cancanuri......de fapt acolo ii este si locul.

Autor: sunshine
Raspuns la: 29/06/2006 12:21:17
Mesaj:

quote:Originally posted by craciunitza

Nu cred ca-i da cineva note mari, intentionat. Si daca termina bac-ul cu 7 ar fi avut tot aceleasi oportunitati, iar profesorii stiu ca Iri nu va sponzoriza o scoala pe care d-soara a terminat-o.

Nu certati copiii cand viseaza!



Bineinteles ca nimeni nu sponsorizeaza o scoala deja terminata... doar ca cel mai probabil fiecare serviciu se plateste... iar in cazul asta notele de 10 pot fi un serviciu (in cazul in care nu au fost chiar meritate... si hai sa fim seriosi, sa termini bac-ul cu 10 pe linie, fara "ajutoare" nu e tocmai usor si la indemana oricui.).
Si la urma urmelor, chiar daca fata asta are aceleasi oportunitati, cum s-ar mai putea lauda Irinel cu logodnica lui care a luat BAC-ul cu note de 7? Nu da mult mai bine un 10 frumos acolo?

Autor: Leditia
Raspuns la: 29/06/2006 12:43:51
Mesaj:

quote:Originally posted by mira_m

Dar nu a trebuit sa conversezi in limba respectiva?
Eu am dat la engleza, insa a fost scris, a trebuie sa fac un eseu pe langa exercitiile respective, deci nu puteam sa fentez in nici un fel. Am luat 8,50 si mi s-a parut o nota f mare pentru vremea aceea, mai ales ca era in scris.

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)



Eu cand am dat bac-ul la franceza a trebuit sa fac o compunere pe o tema care-mi cazuse pe biletel(gen..ce-ai face tu sa impiedici nu stiu ce chestii,ce-ai face daca s-ar isca un razboi,unde ti-ar place sa traiesti si de ce..si tot felul de teme din astea care mai de care..),sa analizez o fraza d.p.d.v gramatical,sa citesc un text la prima vedere si sa-l traduc..si bineinteles ca au urmat si intrebarile doamnelor profesoare in lb.franceza la care trebuia sa raspund..pe langa ce-mi picase pe biletel,deci conversatie!.Am luat 9(nota f f mare la vremea aia),de-a crapat profa mea de franceza de nervi. pt ca protejatele dumneaei au luat mult mai putin(am mai spus-o,profa asta era pe sistemul"daca la romana azi ai luat un 3 sau 4,eu nu pot sa-ti dau mai mult,indiferent de cat sti tu acu,ca doar nu sti tu mai multa franceza ca romana!")N-am mai folosit franceza de multi ani,n-am mai vb..si am cam uitat-o..insa sunt convinsa ca daca as incepe sa mai citesc una alta mi-as aduce aminte cu siguranta.Deci nimeni nu zice ca la bac trebuie sa sti impecabil o lb.straina,dar din moment ce vezi ca nu poate lega 2 cuvinte si apoi ia 10,iti da de gandit,nu?


POZE

Autor: Oana
Raspuns la: 29/06/2006 13:34:11
Mesaj:

http://www.9am.ro/revistapresei/Monden/36848/Buzdugan-si-Morar-s-au-oferit-sa-fie-DJ-la-nunta-lui-Columbeanu

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Autor: raresionut
Raspuns la: 29/06/2006 15:22:46
Mesaj:

Nu cred ca Monica Gabor,poate provoca o discutie incinsa, dar putem pune semnul intrebarii seriozitatea profesionala a unor profesori in invatamant. Intamplarea face sa lociuesc in Bacau si sa avem un bun prieten de familie care este profesor la Liceul Henri Coanda, liceu terminat de Monica, si care afirma ca nu frecventeza cursurile, dar din diferite obligatii a primit note, destul de mari, ca cineva probabil asa a vrut. Nu ma intereseaza acest personaj ( este o copila), dar da de gandit si nu cred ca un nume trebuie sa influenteze o nota. Mai vedem si la celelalte probe si mai vorbim.

Autor: mira_m
Raspuns la: 29/06/2006 16:39:31
Mesaj:

quote:Originally posted by Guestus

Si uite cum papadie duce discutia despre situatia din invatamint la birfe mondenitati cancanuri......de fapt acolo ii este si locul.



Mie imi pare rau ca a fost luat ca o barfa....nu asta era in intentia mea...dar asta e!

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Autor: DARAEL
Raspuns la: 29/06/2006 23:32:10
Mesaj:

quote:Originally posted by mira_m
Mie imi pare rau ca a fost luat ca o barfa....nu asta era in intentia mea...dar asta e!


Barfa ?
Nooooooo..... aici nimeni nu barfeste ! De unde ti-a venit ideea cu barfa � aici poporul discuta mondenitati si atat ......

Auzi, barfa .......

Adrian
My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Autor: Charlie
Raspuns la: 30/06/2006 00:34:38
Mesaj:


Da si ca sa ma bag si eu in discutie - cum zicea Darael, necazul nu e Monica Gabor - pe care si eu am avut neplacerea de a-i asculta aberatiile exprimate prin : interjectie - subiect -predicat - punct, cat usurinta prin care se acorda azi note de 10. Trebuie aruncat un ochi pe la Jean Monet & Co si ne lamurim. Si eu am luat 10 in probele de oral, dar am invatat fetelor, am invatat mult ! Nu pot sa cred ca performanta mea este aceeasi cu a cuconitei astea.. Dar timpul va cerne valorile si daca intr-o zi Irinei nu vor mai fi.. ehe trai pe vatrai - ma si vad calare pe cal cu biciul in mana facand agricultura..

------------------------
My motto - sans limites ! (Isadora Duncan)

Autor: mate
Raspuns la: 30/06/2006 04:08:27
Mesaj:

Bey,una peste alta...Monica le are cu oralele...zece la Romana si la franceza deja...



Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel
New Zealand
Osama

Cine da din coate...departe ajunge...

Autor: michelle7
Raspuns la: 30/06/2006 04:41:15
Mesaj:

cand am dat eu bac-ul singurul care a terminat cu 10 pe linie a fost un baiat de bani gata care de la inceputul clasei a XII-a se lauda ca o sa ia 10 la toate materiile pt ca are nevoie de notele astea ca sa se poata inscrie la facultate in strainatate. In clasa a XII-a de-abia a dat pe la scoala si a luat numai 10 chiar daca taica-so nu avea banii lui columbeanu.

Michelle

Autor: EmmaT
Raspuns la: 30/06/2006 08:22:25
Mesaj:

La noi la bac...s-a dat 10 la franceza numai celor care au vb f corect,nu s-au incurcat deloc...
Eu am luat 8...

Autor: Teodora D.
Raspuns la: 30/06/2006 10:31:26
Mesaj:

quote:Originally posted by grati.ela
E o rusine ce a ajuns bacalaureatul si asta pentru ca el conteaza la admiterea in facultati unele chiar de mare prestigiu.


Asta mi se pare marea tristete; copii care iau bac-ul fara "interventii" ajung sa nu mai intre la facultatea pe care doresc sa o urmeze din cauza celor care iau notele ca monica. mi se confirma teoria conform careia la noi nu e cinstit ca media de la bac sa aiba vreo importanta la examenul de admitere in facultate.

chiar m-ar interesa o situatie ipotetoca in care copiii nostri,ajunsi la varsta de 18-19 ani, dau bac-ul -ii "ajutam" sau nu daca avem posibilitatea? sau suntem onesti si asistam cum intervine "x-ulescu" si "z-ulescu", cu sansa ca al nostru sa nu mai prinda loc la facultatea la care vrea?
exista desigur si varianta-tot ipotetica-ccc ca autoritatile sa se sesizeze, x-ulestii sa fie impiedicati sa mituiasca, iar profesorii coruptibili sa mai primeasca ceva; nu ne ramane decat sa speram ca pana ajung copiii nostri la bac va fi o situatie reala si nu SF... ce am putea face ACUM pt. asta?

Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Autor: grati.ela
Raspuns la: 30/06/2006 11:08:45
Mesaj:

Anul trecut reclamand situatia jenanta a "interventiilor" o colega din comisie mi-a spus ca am fata si va ajunge sa dea Bac-ul si nu crede ca voi privi linistita cum altii primesc note nemeritate si-i ocupa locul la facultate. Femeia a recunoscut ca s-a zbatut pt baiatul ei cu un an in urma si a prins in felul asta loc la buget.
Si revenind la Monica: ca ea sunt multi, f. multi numai ca ei nu sunt mediatizati. Totusi, trebuie privita notarea Monicai in context: nu a dat Bac-ul la Bacau unde erau elevi buni ci la Snagov cu sportivi care se stie ca nu prea se omoara cu cartea. Presedinta de comisie de la liceul din Snagov imi este colega si mi-a spus ca a vazut-o tremurand in banca la romana si ca totusi este o fetita care e clar luata de val.

Autor: fdoina
Raspuns la: 30/06/2006 11:21:00
Mesaj:

Mie asta mi se pare cel mai criminal sistem de admitere in inv. superior, imi vine sa plang ori de cate ori ma gandesc ca vor creste copiii mei si vor afla ce inseamna examenele si concursurile
Nu mi s-ar fi parut corect nici daca bac-ul ar fi fost ceea ce ar trebui sa fie, ca el sa constituie criteriu de admitere la facultate, fiindca asa cum spune grati ela, notarea nu are cum sa nu fie subiectiva, mai ales la probele orale, si va tine totdeauna cont de nivelul general al elevilor din respectivul liceu

Autor: raalucutza
Raspuns la: 30/06/2006 12:54:32
Mesaj:

nu sunt fana monica gabor sau irinel columbeanu.....dar puneti-va voi in locul lor-sa aveti atatia bani....nu tot asa a-ti face cu copii vostrii sau pt copii vostri????sau pt iubitii vostrii???ce tot atat!!!!eu daca as avea bani ar stii toata lumea de mine ca mi-as cumpara spatiu de publicitate in orele de maxima audientza doar pt asta........si numai 10 as fii avut si as urma 20 de facultati!ca daca se poate.........adica daca se accepta mita si spaga??????de ce sa nu profit??ca ma vorbesc unii si altii??lasa sa vorbeasca.....

RAALUCUTZA&RAUL CELESTIN (21 mai 2006)
POZE
POVESTEA NASTERII

Autor: papadie
Raspuns la: 30/06/2006 13:10:56
Mesaj:

quote:Originally posted by mira_m

quote:Originally posted by Guestus

Si uite cum papadie duce discutia despre situatia din invatamint la birfe mondenitati cancanuri......de fapt acolo ii este si locul.



Mie imi pare rau ca a fost luat ca o barfa....nu asta era in intentia mea...dar asta e!

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)



daca-ti vine mai usor considera si tu ca am trimis-o la mondenitati:-)



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Autor: daniella4
Raspuns la: 30/06/2006 13:20:10
Mesaj:

Mai..pe mine ma da gata fata asta!

...adica dispune de o gramada de bani pt tzole si alte mofturi, e si dragutzica si cand se imbraca arata ca o tzoapa!

...mosmondeste prin Paris la cumparaturi cu interjectii internationale stil furculision si vine la Rominica si ia 10 la bac la franceza!

Daniella, mama lu' Alexis

Autor: michelle7
Raspuns la: 30/06/2006 18:28:51
Mesaj:

quote:Originally posted by raalucutza

nu sunt fana monica gabor sau irinel columbeanu.....dar puneti-va voi in locul lor-sa aveti atatia bani....nu tot asa a-ti face cu copii vostrii sau pt copii vostri????sau pt iubitii vostrii???ce tot atat!!!!eu daca as avea bani ar stii toata lumea de mine ca mi-as cumpara spatiu de publicitate in orele de maxima audientza doar pt asta........si numai 10 as fii avut si as urma 20 de facultati!ca daca se poate.........adica daca se accepta mita si spaga??????de ce sa nu profit??ca ma vorbesc unii si altii??lasa sa vorbeasca.....

RAALUCUTZA&RAUL CELESTIN (21 mai 2006)
POZE
POVESTEA NASTERII




LOL . La fel a facut si Stana Izbasa - cantareata de muzica populara. A zis - eu de ce sa n-am studii superioare . Zis si facut , s-a inscris la facultate , a terminat-o , atata doar ca n-a vazut-o nimeni pe la scoala. S-au revoltat studentii s-a aflat de frauda sia fost condamnata la doi ani de inchisoare - din fericire pt ea -cu suspendare.

Michelle

Autor: miag
Raspuns la: 30/06/2006 23:10:26
Mesaj:

Eu pot sa cred...te poti astepta la orice in tara asta corupta

Mia, mami de ROLAND (18 Noiembrie 2004)

Winners never quit, quiters never win!


Autor: DARAEL
Raspuns la: 30/06/2006 23:42:48
Mesaj:

quote:Originally posted by Teodora D.
exista ... varianta-tot ipotetica-ccc ca autoritatile sa se sesizeze, x-ulestii sa fie impiedicati sa mituiasca, iar profesorii coruptibili sa mai primeasca ceva...


Ce spui tu sunt vise erotice

Daca doresti sa visezi, e mai indicat pentru ten sa visezi o excursie in Caraibe unde sa faci plaja toppless pana la 11 , sa primesti un masaj zilnic de la sot / amant sau prieten, iar cand te plictisesti de soare , sa faci o excursie cu un BMW Z4 decapotabil alaturi de Antonio Banderas .......

Enjoy

Adrian
My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Autor: angy11
Raspuns la: 01/07/2006 00:06:39
Mesaj:

off topic!
michelle7,Stana izbasa nu e cantareata de muzica populara,nu s-a intitulat asa,nu are acesta pretentie,nu canta muzica populara,te poti lega de ea cum vrei,fa-o varza si din partea mea ai o ,dar te rog n-o asocia cu muzica populara.

La inceput a fost ritmul!

Autor: michelle7
Raspuns la: 01/07/2006 06:11:59
Mesaj:

ma scuzi dar ce muzica e aia?

Michelle

Autor: ina_nz
Raspuns la: 01/07/2006 12:06:52
Mesaj:

dupa ce ca aseara mi-am petrecut juma de ora sa gugalesc poze cu monica si urinel ca ma macina curiozitatea sa vaz si io moacele lor acu ma macina alta dilema....cine e frate Stana????

Ina

Autor: adseana
Raspuns la: 01/07/2006 12:41:15
Mesaj:

Pai da ce?V-ati fi asteptat sa ia note mai mici???
Asta e tara in care traim...altii trebuie sa lupte, sa-si roada coatele pe bancile scolilor,sa stea zile si nopti nedormiti cu cartile in mana, invatand, si altii...obtin totul asa ca ea......si cand ma gandesc cat am invatat eu pentru Bac...ma apuca toti dracii...si nici macar nu am luat asa usor"10" (cu cata seninatate a spus nota luata inainte de a urca in limuzina personala )

Autor: DARAEL
Raspuns la: 01/07/2006 13:27:55
Mesaj:

quote:Originally posted by ina_nz
acu ma macina alta dilema....cine e frate Stana????


Pentru cine nu a auzit de Stana Izbasa (rusinica, rusinica, sa nu stiti voi cantaretii la moda ), va dau aici cateva versuri...... melodia este tip manele, of course :

Banii si puterea
(Stana Izbasa feat Nicu Paleru)

Unde m-am ratacit,
Cand am imbatranit,
Cand am pierdut sirul vietii
Si cand am albit ??
Obosit si pustiu,
N-am putere, nu stiu
Cum sa dau in urma timpul
E mult prea tarziu

Refren :
Si vad cum mi-e din ce in ce mai greu
Ca timpul e dusmanul meu
Ma doare
Ca viata-i mult prea trecatoare
Si vad ca n-am nici o scapare !!
Si vad ca banul nu are putere,
Nu iei zile pe avere,
Orice-ar fi,la soarta nu te poti impotrivi
de ce ti-e scris in viata nu poti fugi !!

Unde m-am ratacit,
Cand am imbatranit,
Cand am pierdut sirul vietii
Si cand am albit ??
Obosit si pustiu,
N-am putere, nu stiu
Cum sa dau in urma timpul
E mult prea tarziu !

Refren:
Si vad cum mi-e din ce in ce mai greu
Ca timpul e dusmanul meu
Ma doare
Ca viata-i mult prea trecatoare
Si vad ca n-am nici o scapare !!
Si vad ca banul nu are putere,
Nu iei zile pe avere,
Orice-ar fi,la soarta nu te poti impotrivi
de ce ti-e scris in viata nu poti fugi !!

Merg prin ploaie si vant
Si din ochi lacrimand
Ce valoare mai au banii
Daca sunt la pamant??
Unde sunt anii mei?
Unde sunt anii mei ?
Anii tineretii mele
Ce-am facut cu ei ??

Refren :
Si vad cum mi-e din ce in ce mai greu
Ca timpul e dusmanul meu
Ma doare
Ca viata-i mult prea trecatoare
Si vad ca n-am nici o scapare !!
Si vad ca banul nu are putere,
Nu iei zile pe avere,
Orice-ar fi,la soarta nu te poti impotrivi
de ce ti-e scris in viata nu poti fugi !!

Adrian
My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Autor: mess0804
Raspuns la: 01/07/2006 14:35:37
Mesaj:

Si daca googaliti pe la subiectul cu manele s-ar putea si sa vedeti personajul citat:

http://www.youtube.com/watch?v=PilsQTisGqY
asa, pt cultura generala, a celor ce nu sunt in tara sa se "bucure" de acest gen muzical

Autor: roxana1974
Raspuns la: 01/07/2006 18:27:25
Mesaj:

mai, cat de in urma am ramas la capitolul asta cu cancanuri ... pardon, mondenitatzi... nici eu nu stiam de Stana bashtana

Autor: daniella4
Raspuns la: 04/07/2006 09:55:56
Mesaj:

quote:Originally posted by roxana1974

mai, cat de in urma am ramas la capitolul asta cu cancanuri ... pardon, mondenitatzi... nici eu nu stiam de Stana bashtana



...nici io...

Daniella, mama lu' Alexis

Autor: ina_nz
Raspuns la: 04/07/2006 10:22:42
Mesaj:

se pare ca nu pierdusem nimik
daca mi-l aratatzi si pe gutza pot sa-mi dau doctoratu in manele......hahahaha

Ina

Autor: carmenp
Raspuns la: 04/07/2006 13:52:49
Mesaj:

http://www.muzica9.ro/pics/articles/thumbs/1091806146.jpg
era o poza mistoaca cind purta o palarie de cauboi cumparata din america, da` nah, n-o gasesc, mai cat

quote:Originally posted by ina_nz

se pare ca nu pierdusem nimik
daca mi-l aratatzi si pe gutza pot sa-mi dau doctoratu in manele......hahahaha

Ina



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Autor: carmenp
Raspuns la: 04/07/2006 13:54:16
Mesaj:

gasii altceva http://www.youtube.com/watch?v=qkHjhVccQ5U
scuze de off topic

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Autor: xenocid
Raspuns la: 04/07/2006 14:22:46
Mesaj:

quote:Initial creeata de Karina

Stiu ca mai e un subiect cu Irinel, dar asa cum nici eu nu citesc subiectul, multi cred ca n-o fac, dar melodia asta merita ascultata !

Ascultati imnul lui Irinel, la Maxim !


Verasurile:

Iri la MAXIM

Poti sa fii micut, cu burta si campion
Uite de pilda Napoleon,
Nu stim daca a fost cool
In sensul financiar
Dar pentru noi e destul.

Asa ca nu vrem, ca proastele, la facultate,
Vrem toate la Iri, Iri are de toate
Vrem sa fim in reviste, vrem sa ne realizam
Luam si BAC-ul daca ne enervam!

Refren:
Vrem si noi la Iri,
Vrem si noi cu Iri,
Iri vrem sa ne adore,
Aproximativ majore,
Si nu tre' sa stim nimic,
Tre' sa crestem doar un pic
Teoretic...

E important sa ai in viata un scop precis
Scopul nostru e sa facem shopping la Paris
Sa ne luam posete pentru cap si Irinel sa ne dea si-un inel

Tre� s-avem un singur gand in intreaga noastra minte
Sa nu lasam alte proaste sa ne-o ia inainte
Sa luptam si sa fim maxim pan� la anu�
Visele lui... are cin� sa dea banu�!

Autor: marius
Raspuns la: 04/07/2006 14:40:53
Mesaj:

Super....super...super.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro



eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Am vazut ultima lor emisiune si ma surprinde cat de repede a invatat o fatuca de 19 ani sa fie acra. Ce-i lipseste, ce nu o multumeste de s-a acrit asa?
La 19 ani esti zana, toata lumea ti-e prietena, toata lumea e buna si frumoasa, razi, canti, dansezi. Nu stai ca o acritura batrana sa barfesti.
Fata asta isi da seama ca fara el nu inseamna nimic.


Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Felix si Otilia Paul si Virginia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Parerea mea: cititi in semnatura



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel

Imnul lui Irinel

Semneaza protestul Maxim impotriva pedofiliei prostului-gust

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Craciunitza draga, referitor la ultima emisiune f interesant mi s'a parut comentariul de ieri din Gardianul,emisiunea am ratat'o marti..da' poate o prind duminika..desi o sa fie finala a mare dei sare hormonika din skema sapt. asta..da' nu'i nimikutza nu cred ca pierd nimik interesant ... :



"Viitoarea doamna Columbeanu crede ca sunt si femei mai fericite decat ea. Monica Gabor sustine ca isi va pleca palaria in fata unei domnisoare care pe langa vila la Snagov, salupa sa o duca la liceu si un Mercedes SLK la poarta, sa aiba la purtator si un iubit tanar. Pana atunci, logodnica lui „Urinel“ nu suporta sa dea explicatii unor femei care au relatii cu barbati de aceeasi varsta, dar sunt platite cu 300 de euro pe luna.

Monica Gabor, viitoarea sotie a omului de afaceri Irinel Columbeanu, a uitat repede de unde a plecat. Sau poate a uitat ca frumusetea, tineretea si puterea sunt trecatoare si daca nu mai ai nici un atu cat de mic, va veni o vreme cand trebuie sa tragi ponoasele actiunilor tale.

Eleva a reusit sa deranjeze (pentru a cata oara?) prin declaratiile destul de impertinente facute in timpul emisiunii „No Comment“ by Monica Gabor.

Se pare ca Monica are o repulsie fata de ziaristii platiti cu 300 de euro pe luna. Sau, mai pe romaneste, cum isi permite o jurnalista platita prost sa-i puna intrebari incomode unei zeite? Folosim acest termen, pentru ca, din cate am observat, Monica Gabor a ajuns sa se autodivinizeze. Pentru a nu fi acuzati ca suntem carcotasi, lasam cititorii sa traga singuri concluziile.

Monica: „Vai Iri, sa-ti povestesc ce mi s-a intamplat la scoala. A venit o ziarista din Iasi sa faca un reportaj despre mine. Si a inceput prin a le intreba pe colegele mele daca ar sta cu Irinel Columbeanu. Si Iri, o urata de la mine de la scoala a spus ca nu ar vrea o asemenea relatie. Pai, cand vreodata o persoana ca ea ar putea sa aiba ce am eu?“
Irinel: „Vai ce javra de ziarista. Si ai mai stat de vorba cu ea?“

Monica: „Da Iri. Si m-a intrebat daca nu ma deranjeaza diferenta de varsta dintre noi. Si i-am zis ca nu. Dar sa vezi Iri ce superior imi vorbea. Mi-a spus ca sunt femei care nu au bani si totusi prefera o relatie cu un barbat sarac, dar tanar. Ziarista asta se credea mai tare decat mine. Auzi, una care este platita cu 100, 200 sau 300 de euro. Poate daca cobora dintr-o super- masina si avea unul tanar, atunci putea sa se dea mare“.
Irinel, incercand sa dreaga busuiocul:“ Ei lasa, ca nu conteaza din ce masina cobora“.
Monica: „Ba cum sa nu conteze?“

Ce rezulta din acest dialog:

1. Monica a recunoscut ca pe langa farmecul incontestabil al lui Columbeanu, nici banii nu o lasa indiferenta.
2. Dispretuieste oamenii saraci, uitand vremurile cand circula cu transportul in comun.
3. Subestimeaza femeile care ar renunta oricand la un Mercedes SLK pentru carne tanara de barbat.
«Cine-i Steven Seagal sa ma impresioneze?»
Si fiitele de domnisoara crescuta la pension nu se termina aici. Intrebata de un ziarist daca a fost impresionata cand Steven Seagal a venit si a dat mana cu ea, Monica a raspuns: „Nu. De ce sa ma impresioneze? Cine-i Steven Seagal, ca doar nu-i Dumnezeu?“
Trecem cu vederea aceasta comparatie absurda si-i raspundem noi. Steven Seagal este unul dintre cel mai bine platiti actori de la Hollywood, si mai este artistul care ne-a marcat copilaria. Baietii nu mai conteneau cu schemele de lupta copiate de la Seagal, iar fetitele visau ca atunci cand vor creste, vor avea langa ele un asemenea barbat.

«Anna Lesko ma uraste»
Supararea pe Anna Lesko nu i-a trecut nici in prag de nunta. Daca fosta iubita a lui Columbeanu nu face nici un comentariu la adresa Monicai, aceasta nu pierde niciodata ocazia sa arunce cu venin in directia cantaretei. „Eu nu o sa ma fac niciodata cantareata, pictorita sau dansatoare. Astea sunt singurele trei lucruri pe care Anna Lesko le face si ea bine. In plus, nu este genul meu sa ma maimutaresc pe scena si sa-mi bage barbatii bani la chiloti. Si, sa stiti, cat este Anna de mica, ma priveste de sus. Femeia asta ma uraste“.

Lasa Monica, ca nu-i dracul atat de negru. Ca sa-ti mai treaca supararea, o sa-ti cumpere Iri cel mai frumos SLK si or sa crape de ciuda javrele platite cu 300 de euro pe luna.
Dana Neagu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Dragilor mie fetita asta imi place. Este tanara, frumoasa.... foarte frumoasa si si-a valorificat la maxim potentialul. Si-a gasit un barbat bogat care o iubeste si este fericita. Si el este fericit.

Ca este cam prostuta, asta se poate remedia cu timpul. Este foarte tanara si are timp si bani sa se ocupe de educatia ei. Daca vrea. Oricum are sansa sa-si implineasca toate visele. Nu depinde decat de vointa ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

tocmai am vazut un interviu cu persoane publice dupa concertul Depeche Mode. Irinel si Monica s-au uitat in reviste in timpul concertului si tare s-au plictisit -ca nu le-a placut deloc( dupa propriile declaratii )

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

M-am uitat si eu la fro 2 emisiuni si am ras maiceva ca la varietati. Vezi faza de la oculist.

Dar acum, serios vorbind, incept sa ma intreb ce calitate a avut fetisoara asta de la inceput daca a devenit asa pretioasa numai dupa 1 an. Din pacate tineretea si anii astia de liceu nu ii va mai da nimeni inapoi.



Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

nu vreau sa-i iau apararea la columbita dar chestia asta cu " tineretea si anii de liceu nu ti le da nimeni inapoi " e putin supraestimata. Din cate am observat eu , tineretea majoritatii se consuma in baruri obscure, mai nou droguri si obligatoria promiscuitate. In loc sa devina vreo curvustina cum multe liceence/ manechine frumoase devin , fata asta e macar monogama si intr-o relatie unde e respectata. Asa ca eu una o consider o norocoasa.
Ca se comporta ca o mahalagioaica si ca nu are respect pt nimeni si nimic ,asta tine si de educatia de acasa ( pe care evident nu o are ) si de bunul simt cu care te nasti .

Michelle

Mergi la inceput