Mamici casnice (41)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Andreea multa sanatate la pitic

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

andreea sanatate baietelului tau!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Andreea, mamica Ralucai (apr 2 ani)....care e prietena buna cu bb Cosmina mi-a povestit ca la vara o duce la bazin la noi la turnul parasutistilor. E aproape 400.000 / luna de 3 ori / sapt. si vreau sa o duc si eu pe Maria....sa ne interesam...ca ma intereseaza si pe mine.

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinquleasa spune:

va salut fetele,
am intrat o fuguta cat doarme alexuta sa va salut....ca apoi mergem la bazin.
andora-- pap tarate din acelea de se umple borsu cu ele..cu iaurtel.de la ele bei apa multa tare (este si indicat ca altfel se unfla ....precum si vb "se unflat tarata-n tine")...probl este ca mergi des la baie...dar dai jos de la ele ,ai sentimentul ca abia ai mancat ,ai in permaneta stomacul plin....si pe langa tarata contribuie Alexandra mult tare...ca ma foieste de i-mi ies fulgi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Buna buna!!

Dana,cusca,draga mea,Robert este departe de a fi un pupacios,dar si cand o face...

Adriana,de ce ma parasti mey?

Geani,mie mi se pare normal ceea ce face Daria.Ca este obositor si stresant este altceva,dar este absolut normal.Bucura-te ca este vioaie si curioasa de tot ceea ce se intampla in jur...Nu-i pune restrictii,daca nu e in pericol sanatatea,las-o sa se desfasoare.Si pregateste-te si pentru vremurile cand va vrea sa guste si pietrele.

Dana,vreau si eu tort de bezea!!! Macar reteta! Pana am terminat de citit am gasit si reteta!

Bianca,super faza de la simulare.Am ras de m-am prapadit.Daca n-ar fi fort scanata lucrarea n-as fi crezut ca poate fi adevarat.

Andreea,sanatate la copilas! Si sa stii ca am glumit cand te-am intrebat de cadou.

La noi nimic nou si interesant,asa ca va pup si revin mai tarziu.





Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

andreea tx, multa sanatate baietelului!!!
hellooooooo! eu cu cine vb? va intrebam cind trimiteti banii? a ramas ca mmiha sa completeze formularul on line cu nr de camere si de persoane si apoi sa sune sa confirme, da' noi cind avem de gind sa trimitem banii?


alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

alexa si mami,mie-mi plateste dana banana ca de aici nu pot face nimic

fetele sunt necajita tare
entuzismul meu vis-a-vis de petrecerea Robertzelului a picat!
azi noapte Robert mi-a facut febra,a plans aproape toata noaptea,abia acum spre dimin. s-a linistit.Acum e 8,00 dimin. si doarme ca un nou nascut(raritate pt. el somn pana la 8.00)...
Cred ca -mi pregateste o bucurie exact de ziua lui
Ma impusc!
Aseara a venit de afara fara sa-l strig.A zis ca a obosit si vrea cu mine in casa.Mi s-a parut tare ciudat pt. ca el nu face "gesturi" deastea niciodata.In casa intra in crize.
Moamaaa o punem!!Chef cu sarbatoritul bolnavior!
Si avem 27 de invitati...si am decorat deja casa...si am facut deja cumparaturile...si cadouri..si multe,multe...
Of!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Eu sunt bagata in bucatarie pana in gat.fac mancare!
Miha ,eu sunt distrusa ! ma gandesc numai la tortul ala.de abia astept sa-l fac ,ca simt ca ma scurg.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

cami imi pare rau pt Robert.da ce e cu el : are febra, varsa , diaree, alergie? hai ca azi si maine il pui tu pe picioare.la flacau si sanatate maxima.


Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

andreea_tx,scuza-ma sunt ametita de nedormita si necajita
Vreau sa-ti transmit si eu sanatate maxima lui Alex.Si noi am trecut prin doctori,fizioterapii,alea,alea...trec toate ai sa vezi.
Robert a facut cand era bebe(am inceput la 3 luni) fizioterapie pt. torticolis(cap turtit).Eram nebuna.plangeam zi si noapte.Nu se intelegea nimeni cu mine.Acum cand ma gandesc cat de "gasca" am fost ma buseste si rasul.Doamne fereste de o boala intr-adevar grava,nu "boli" deastea vindecabile

Mergi la inceput