Mamici casnice (40)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

buna ziua!!!!!!!

flavia te-am cautat peste tot.unde esti? mai carat pe chat si tu ai disparut.

fetelor si la mine e vreme de.

unde virez banii pt intalneala? cati? si pana cand?

astept conferintza.

PS1. putem merge cu mancarea de-acasa ,ca la cat de bine gateste cami iesim mai ieftin.
PS2. pana la urma fiecare camera are baie?


tzuc norurile si pe mamele lor.


Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

bi, mmiha si fla au stabilit confe la 16,30. eu am luat-o de buna si sunt punctuala.

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

nu pot sa vin la confe.
tre' sa-i dau alexei papa. orice hotariti sunt de acord, lasa-ti-mi mesaj si ma conformez.


alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

mariussimiuc,da sa stii ca sunt iubita!toata strada ma stie de "fata buna" de la copii la parinti.Adica stiu ca noi romanii suntem diferiti.Sa-ti spun si de ce
Intr-o zi,vara trecuta vecina(quebeaca) i-a dat fetei sale sa manance spaghete si inghetata afara de fatza cu 8-10 copii nu stiu cati erau.Toti se uitau in farfuria ei si salivau. I-am adunat pe toti in curte,le-am facut o oala de spaghete cu sos ca in pana mea costa 2$ si le-am dat copiilor sa pape.De atunci e regula pe strada ca cine nu are chef sa imparta cu copii de pe strada mancare,sta in casa si mananca dar nu iese pe strada cu mancarea.
Vreau sa-ti spun ca acum toti partajeaja,toti parintii inainte de a le pune o inghetata in mana copilului intreaba cati copii sunt pe strada
Am facut legea romaneasca pe strada
Mie-mi place mult sa-i vad cum se bucura la prajiturile mele.Ei acasa la mamicile lor nu au vazut atatea "bunatati".Sambata am sa-i "ucid" pe toti cu ce am de gand sa fac.ma refer la parinti ca am de gand sa le trimit la fiecare cate o farfurioara mica cu prajiturele romanesti

Si inca ceva: la Moeciu voi fi o domna,va astept pe voi sa ma serviti
In ale bucatariei am devenit "buna" acum de cand sunt acasa.In rest puteti intreba copii mei cate tone de spaghete,pizza si semipreparate au mancat
Acum am timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

am pus 2 poze "calde" cu copii mei inainte sa plecam la scoala.sunt facute acum dimin.Era atat de cald si un soare fain afara si asa mi-a venit sa le fac 2 foto la galustele mele..

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mami_casnice/detail?.dir=29af&.dnm=5fb2re2.jpg&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Salutare salutare!Io mai am un pic si ma urc pe peretii. Dimineata am zis:"in sfarsit vine vara!" Deja planuiam o lunga plimbare in parc cu Liviu pe dupa amiaza si acum ia uitati ce e afara! Nori si vant si probabil vine si ploaia...Am fost la doctor dupa rezultate: candida si stafilococ alb pentru care am tratament si cu antibiotic si cu antimicotic. Antimicoticul il iau o data pe saptamana timp de o luna la terminarea antibioticului. MI-e groaza! Sper sa scap de porcariile astea!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Salutare cuscra, mi-ai trimis vremea aia de la Iasi, sa stau in casa, asta ca nu cumva nora sa gaseasca si altzi pretendentzi ?!
Corina nu se strica laptele mama de la gimnastica, dar poate da in foc
Cami si aici mai este cite una care da mincare la copil in parc si ceilaltzi se uita, dar alea sint albaneze nu vor sa priceapa ca nu maninci cornuri cu cioco la ora 11 in parc.
A, am vrut sa vad pozele si n-am reusit.
Dispar ca ma fugareste ploada toata casa, cine stie ce mai strica.


Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Bei am ajuns la conferinta, care-mi da si mie un invite?:)

Pt detalii revin mai tarziu, am cetit tot da ma grabesc ca astept musafiri

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Anunt!
In urma conferintei (partea 1, poate va fi si partea a doua de la ora 18:) s-a hotarat ca pana sambata toata lumea (care vine la Moeciu) sa vireze banii pt avans in cont sau prin mandat postal (date pe care mmiha ni le va da )
Am zis bine?

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Tare bine!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput