Clubul nurorilor (46)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Cum te numesti, Domnule ?

-Petru Popescu .

-Si ce lucrezi ?

-Prepar pesti pentru pulverizat.

-Bine, dar ce anume operatii faci ?

-Pun pestele pe placi, potrivesc placile pe plite, pregatesc patru putini pentru pestele prajit,

pulverizez pasta produsa, pun pe pungi.

-Dar de ce vorbesti numai cu "P"?

-Poftim ?

-De ce vorbesti numai cu "P"?

-Pentruca pot pronunta pe P perfect perceptibil.

-Ei, asta e acum !Pun ramasag ca la intrebarile mele vei gresi.

-Primesc.

-Pe cit ?

-Pun prinsoare pe patru poli !

-S-a facut. Spune-mi ce-ti place sa maninci ?

-Peste, pastravi, plachie, potirnici,prepar piftie piperata,pirjoale, pastrama,

papricas,papanas, porumbei, pui pane.

-Si ce vin bei ?

-Pinot,pelin, porto.

-Si ce desert ?

-Placinte, prajituri,pepene, prune, pere, portocale,piersici.

-Dar inghetata obisnuesti ?

-Putin profiterole, parfait .

-Spune-mi cum iti petreci timpul liber ?

-Primavara prefer plimbarile pe potecile padurilor, prin parcuri.

-Dar vara ?

-Pescuiesc.

-Si iarna ?

-Patinez.

-Te pomenesti ca poti sa-mi spui o poezie cu litera "P"?

-Pot.

-Asta nu o mai cred. Spune-o!

POEZIA POETULUI PETRU POPESCU:

"Prin pustiuri, peste pietre,

Pasari, pilcuri pribegesc,

Parasindu-si puii proprii

Pe pamintul parintesc.

Prima pasare,pilotul,

Plescaia puternic pliscul,

Patina privind pamintul,

Pajistea, padurea,pliscul."


-Bine ! Spune-mi textual ce i-ai spus nevestei cind ai plecat ?

-Paraschiva papusico,pentru prinz prepara putin patrunjel pe potirnichi.Pa!

-Vad ca am pierdut.

-Pardon, platesti patru poli pentru pierderea pariului.

-Platesc.

-Pune paralele pe portofel.

-Inca o intrebare.

-Poftim !...

-Ce adresa ai matale ?

-Prelungirea Popa Petrescu 4, parter, plecind prin Pingari, peste pod.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

multumesc alynutza
aper sa iasa frumoase caci le-am cerut a fi gravate cu litere de mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Cei sapte pitici in audienta la Papa. Nici n-au intrat bine in salonul si Morocanosul iese si, cu smerenie, intreaba: -Excelenta voastra, am o intrebare mai delicata. -Spune, fiule! -Aici la Vatican, aveti calugarite pitice, ca noi asa? Sfantul parinte cugeta : -Nu, fiule! In spate, ceilalti sase pitici isi dau coate. Morocanosul continua : -Dar asa, in general, in Europa, exista calugarite pitice? Inca o data raspunsul a fost negativ. Ceilalti sase izbucnesc in ras. Morocanosul,le cere sa se calmeze si continua : -Dar in lumea asta mare, exista calugarite pitice? -Nu, fiule! nici macar una! Explozie de ras in spate. -Dar de ce intrebi, fiule? Ceilalti sase, deja in delir, striga printre hohote : -A futut un pinguin! A futut un pinguin ) ))))))))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

cool bancurile...bravo fetelor...mai aveti marfa???
buni la-nceput mi-era mila de Foxie...schelalaia asa...a de durere...dar se pare ca era de placere ca a fugiiiit...si acum mai nou sa dus vestea despre disponibilitatea ei ca vin si altii si altii...ei...acum eu cui tre sa pretind pensie alimentara...ca-s o gasca?!?!?

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by cherry22

Andreea, nu ai gasit inca inlocuitoare?

cherry



Am gasit, dar eu abia din 22 intru in concediu. pana atunci ea vine si vinvata de la mine tot ce trebuie. Dar azi e si ea la serviciu. asa ca am fost singura. Dar maine vine si nu o sa ma mai plictisesc asa tare. Si maine mai am si cate ceva de rezolvat, asa ca voi avea de lucru. Nu ca azi, cand ma plictisesc groaznic. Si am uitat sa imi aduc si cursurile sa invat cate ceva.

Andreea 26+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

La noi e asa cald...contrar prognozei,eeee,ma gandesc deja la vacanta,la mare,la valuri...ce-as mai sta sub o umbrelutza si sa mananc vata pe bat,ce vreti,am si eu placerile mele!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Cami, da-ne si noua soare!.. mare, bronz...ehe, eu visam sa fiu mireasa un pic bronzata...da' dupa cum se vede, nu cred k am sanse ... si io la solar nu ma duc!
Fetelor, ati lenevit? Cherry, am cu ce sa-mi umplu gandurile...printre altele... un cutu mic, ce ma face sa zambesc...

AMR 25 de zile pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Nico, eu sincera sa fiu, cand le-am comandat si ne-au spus ca le si graveaza, am zis doar ce sa graveze, am uitat sa intreb daca scriu cu litere de mana sau de tipar. Dar au iesit bine, asa ca...

Cami, si eu am iesit putin acum (mai dau o fuga in pauzele de masa sa-mi mai cumpar una alta ca lucrez foarte aproape de centru) si si la noi e cald si soare (desi au anuntat ploaie). Cu vremea asta chiar ca nu-ti vine sa stai la birou.

Raza, si eu vreau sa ma bronzez un pic inainte de nunta, pana in iulie sper sa prind macar cateva zile de bronzat ca nici eu nu ma duc la solar. Poate prinzi si tu, ca nu-i tarziu. Si daca stai la curte (asa am inteles eu) e si mai usor, poti sa iesi si dupa-masa cand vii de la servici, daca e soare si pe la 5 e chiar ok ca nu-i asa nociv.

Fetelor, puteti sa-mi dati un sfat? Pt luna miere cum vi se pare Tunisia?

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

LA MINE E VREME INCHISA....nema soare asa ca plaja iese din discutie...

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

Alina mie mi se pare o idee excelenta pentru luna miere - Tunisia-
eu am fost acum cativa ani in Tunis(nu vacanta ci la un tirg ) dar am fost in excursie si in afara capitalei -mi-au placut mult locurile vazute -incluzand Mediterana , casele zugravite in albastru si alb-f curate , bazarul etc.
Poate mai obtii detalii si de alte fete care au fost pe acolo si inclusiv de la agentii turism.

Mergi la inceput