Clubul nurorilor (46)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Andreea abea astept sa ne spui ce face bebelina.

Raza eu i-am dat lui Taz- cutulica al meu, cu o solutie pt puricei. se aplica la ceafa, pe piele. Dar cel mai bine mergi la dr sa-i faci carnet de sanatate... si daca te tin buzunarele sa-i faci toate vaccinutele. Cam cate luni are??? Al meu un an si 2 luni. Si asa cum zici tu, e un mancaciooos. Iar in primele zile de cand mi l-a adus sotul, abea fusese intarcat, am dormit cu el in pat pt ca plangea micutul...

Cherry Tazucu e bine, l-am cam stresat sambata pt ca i-am pus si picaturi in urechi, i-am dat si deparazitantul intestinal si nu sufera pastilele alea- a trebuit sa i le bagam fortat pe gat. Acum e ok. E un frumusel, are culoarea gri- fff rara pt lupi, si medicul lui a fost surprins.

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

buna fetele si din partea mea
Alynuta am vazut verighetele-super -sa le purtati cel putin 30 de ani ca mine sau mai bine 100 ani(nunta cred ca de diamant)si sa va dea DD numai bucurii si fericire.
Flavia-nu cred sa devin soacra prea repede fiu-miu nici gand de insuratoare-s-a obisnuit asa -dar nu-l grabesc cand o fii sa fie.
referitor la Sara- te inteleg ca aceeasi problema am avut-o si eu din cauza parintilor mei(din prea multa dragoste-astia-s bunicii)discuta cu ei daca poti si eventual las-o sa plinga -invatul are si dezvat-(daca nu intervin bunicii)poate celelalte fete cu copii mici au sfaturi mai bune de dat decat mine )
Razuca sa-ti traiasca catelusul si sa te bucuri de ghidusiile lui
Fanna- trebuie sa te pregatesti de botez acum.oricum tare faza cu catelusa m-am amuzat imaginandu-mi scena-
eu am vazut o scena si mai tare la mine pe Titulescu doi catei (un el si o ea) in activitate in jurul lor vreo 4-5 catei care ar fi dorit si ei si doua doamne miloase cu bete in mana pazeau pe cei 2 indragostiti care erau in activitateera o scena de Guidness book-spre amuzamentul trecatorilor-
pentru restul fetelor multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by marinar
si daca te tin buzunarele sa-i faci toate vaccinutele. Cam cate luni are??? ...am dormit cu el in pat pt ca plangea micutul...






avem 1 vecin med veterinar, tb sa vb cu el..are cam 2 luni...adik manank normal...si eu l-as vrea in pat, dupa ce scapa de puricei, da' zburam aman2 din casa;il iubeste puiu, da' nici chiar atat (da' il lasam sa intre cateva min la noi in camera)... cat am ras ieri k se chinuia sa urce la noi... abia ajunge la trepte... aaaaa...si fura papucii din casa, de la usi... cate 1 din fiecare model...ii cara mandru pana la cutie, apoi se chinuie 15 min sa-i urce ...2 perechi le-a molfait destul sa nu mai poata fi purtate

AMR 25 de zile pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by bunicuta

Razuca sa-ti traiasca catelusul si sa te bucuri de ghidusiile lui

eu am vazut o scena si mai tare ... doi catei (un el si o ea) in activitate in jurul lor vreo 4-5 catei care ar fi dorit si ei si doua doamne miloase cu bete in mana pazeau pe cei 2 indragostiti care erau in activitate


multumesc mult! si eu am vazut, chiar azi...el, un piticut, ea,inalta si disponibila, cu coada ridikta da' degeaba... ce se mai chinuia, saracu', sa ajunga... Jo, multumesc si tie... din pacate, repet, n-am aparat digital...

Ooof, fetelor, ma gandeam ce-mi spunea puiu, dak ma port asa cu 1 catel, cum bb cum o sa ma mai port? simplu: o sa-l sufoc cu dragostea mea! (asta-mi aminteste k ma simt rau, am facut 1 test... dar... l-am gresit...si cum a iesit negativ, n-am mai avut chef sa-l repet) Fete doritoare de bb, ceva noutati aveti?

AMR 25 de zile pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

voicu_bebi acum am verificat, sunt in albumul meu de la soacre, ma mir ca nu le vezi, ca doar le-au vazut toate fetele...

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Cand mi l-a adus pe tazuc avea o luna. Am stat cu el in pat pt ca tipa si nu as fi vrut sa-mi vina vecinii la usa. initial in prima seara m-am gandit sa nu-l dau pe balcon ci sa-l tin langa pat, dar minunea dupa ce a dormit pana pe la 2 noaptea avea chef de joaca. Cat despre papuci ... nu a ros. Intr-o seara se juca pe hol, eu si Florin eram in dormitor la TV, dupa cca 15 min venea fff mandru cu adidasii mei tarash. Nu stiu cum a reusit sa-i agate de sireturi si sa-i traga dupa el- la vremea aceea era mai mic decat un adidas.

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Un tip aflat intr-un taxi il bate pe umar pe sofer, ca sa-l intrebe ceva. Soferul striga ca din gura de sarpe, pierde controlul masinii, de-abia reuseste sa evite un autobuz care vine din directia opusa, intra pe trotuar, si in sfarsit opreste cu cativa centrimetri inaintea unei vitrine.

Pentru cateva secunde e liniste totala, apoi soferul urla:
- "Sa nu mai faceti asta niciodata! M-ati speriat de moarte!"

Pasagerul ramane masca si se scuza cum poate:
- "Nu puteam sti ca va speriati asa tare datorita unei atingeri pe umar" ?!

- "E si greseala mea", spuse soferul ceva mai linistit. Azi a fost prima mea zi ca sofer de taxi. Ultimii 25 de ani am fost sofer la pompe funebre."


marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Fetelor, eu nu am chef de nimic. Tocmai a fost iubi la mine (ca a fost chemat pana la serviciu, cu toate ca e in concediu inca) si acuma am ramas iar singura la birou. As fi mers cu el acasa, dar trebuie sa vina cineva si nu pot pleca inca. dar mi-am anuntat seful la la ora 2 plec. Nu a putut sa spuna nu, pt ca oricum plecam. Si el nici nu e in oras inca. Abia saptamana viitoare luni sau marti vine.
Si am un somn....de zile mari. Aici iar ploua. Si ieri a plouat toata ziua

Andreea 26+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Fla, oricat de buni sunt socrii tai, parerea mea este ca nu ar trebui sa intervina intre voi si Sara-daca voi spuneti ca e alba, pai atunci alba sa fie. Eu cred ca as fi in stare sa sar la gatul lor daca fac altfel de cum spunem noi(poate si pentru ca ii iubesc tare). Nu mai fi supi, stai de vorba cu ei, sunt oameni de treaba, vor intelege.

Razuca, proiectul bb a ramas valabil, sa vedem ce se va intampla. Nu ma mai agit prea tare, ca nu are rost. Abia peste vreo sase luni, daca nu va aparea, ma voi prezenta la dr. pana atunci, ii dam bataie in continuare
Tu cum mai esti?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Andreea, nu ai gasit inca inlocuitoare?

Mergi la inceput