Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

epilare definitiva

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 24
BraveGirl
BraveGirl

5422 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui BraveGirl  Trimite mesaj yahoo luiBraveGirl Adauga semn de carte la raspuns Trimite BraveGirl un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mirelka

[quote]Originally posted by BraveGirl
[Draga Corina,
Aici erai mai mult decat incantata de rezultate. Ce s-a intamplat? Chiar nu mai inteleg nimic. Epilarea ai facut-o cu IPL? Sau cu ce aparate?

Pai asa cum am scris....in 2006 cand am inceput am fost incantata. Dar apoi parul a inceput sa creasca la loc. Dupa 9 sedinte inghinal aratam mai rau decat dupa prima sedinta cand parul chiar cazuse. Eu am mers dupa ce am primit sfaturi pe forum. Unboticutz imi spusese ca e multumita. Dar dupa cum vad, si la ea efectul a fost doar temporar. Cat mergi la tratament e super bine. Dar dupa ce intrerupi, cam la fiecare luna iti apar fire de par la loc. Si ajungi de unde ai plecat.

==========
Corina 11+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput
Nikoleta2008
Nikoleta2008

3 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
:) Buna,am citit si eu discutiile voastre si nu stiu ce sa mai cred. Eu am urmat tratamentul cu IPL,am terminat cele 5 sedinte de care a fost nevoie iar acum sunt la intretinere si sunt f multumita. Nu imi pot explica cum la unele din voi nu a avut nici un rezultat.dc?
Va pup
Mergi la inceput

bianca17baby

22 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite bianca17baby un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu sunt dupa 3 sedinte cu IPL la Miko, in zona inghinala, si pana acum sunt foarte multumita. Mi s-a recomandat sa nu ma epilez cu ceara intre sedinte, dar nici nu a fost cazul, sa nu ma expun la soare 3 saptamani dupa o sedinta, sa astept 6 saptamani intre sedinte. Interventia este dureroasa, in functie si de zona si de culoarea si frecventa firelor de par. Pretul este in raport cu numarul de lamele folosite... eu am platit 70 ron consultatie, pentru a cere informatii, apoi 860 ron la primele doua sedinte si 660 ron la a treia. Interventia in sine este rapida, cel mult 10 minute.

Am auzit ca si la Dermastyle au un aparat similar, dar eu am auzit de aceasta clinica dupa ce incepusem la Miko.

Mult succes!
Mergi la inceput
ele77
ele77

43 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ele77 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu sunt foarte multumita de epilarea definitiva. Sunt la a 10 a sedinta de epilare cu IPL ( fata).

ELE
Mergi la inceput
mirelka
mirelka

21 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mirelka un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nikoleta 2008, unde faci sedintele? La ce cabinet? Poti sa imi spui niste preturi? Pupici.
Mergi la inceput
ileana
ileana

1703 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ileana un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ele77

Si eu sunt foarte multumita de epilarea definitiva. Sunt la a 10 a sedinta de epilare cu IPL ( fata).

ELE

Ele, unde faci sedintele?
Faci si acum, vara?
La ce interval?
Cum este tenul tau (la culoare) si cum sunt firele de par?
Eu vreau sa incep, in toamna, acum mai trebuie sa aleg doar locul.
Tot pentru fata ( in primul rand) vreau.

Merci,

ileana
Mergi la inceput
ele77
ele77

43 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ele77 un Mesaj Privat  Reply with Quote

Faci si acum, vara?
La ce interval?

Sedintele le fac la coquette. Am inceput vara trecuta in iulie si acum suunt la a 11 a sedinta. Nu am voie sa stau la soare cu fata deloc pt ca mi s-a spus ca ma patez. La inceput am facut sedintele la interval de o luna acum ma duc la o luna jumate. Eu sunt blondina la par in cap, pielea alba dar ma bronzez frumos fara sa ma inrosesc sau ard, in schimb parul de pe fata este negru si cel de pe picioare. Faci cum vrei eu atat spun ca rezultatele la mine sunt spectaculoase.Succes

ELE
Mergi la inceput

SuperMami_1

1137 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiSuperMami_1 Adauga semn de carte la raspuns Trimite SuperMami_1 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Despre salonul Bubbles stie cineva ceva? Am vazut ca au preturi ok la epilarea IPL! M-as baga si eu din toamna la niste sedinte!
Pana atunci studiez piata.
Deci va rog daca auziti ceva sa scrieti in acest topic

Albumele noastre
Mergi la inceput
ileana
ileana

1703 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ileana un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ele77

Faci si acum, vara?
La ce interval?

Sedintele le fac la coquette. Am inceput vara trecuta in iulie si acum suunt la a 11 a sedinta. Nu am voie sa stau la soare cu fata deloc pt ca mi s-a spus ca ma patez. La inceput am facut sedintele la interval de o luna acum ma duc la o luna jumate. Eu sunt blondina la par in cap, pielea alba dar ma bronzez frumos fara sa ma inrosesc sau ard, in schimb parul de pe fata este negru si cel de pe picioare. Faci cum vrei eu atat spun ca rezultatele la mine sunt spectaculoase.Succes

ELE

Servus,

Merci mult de tot!
mA INTERESA, PT CA EU SUNT BRUNETA SI VROIAM SA VAD ( PRIN ASEMANARE/COMPARATIE) CE SI CUM...
Cred ca n-am nici o sansa acum, vara, ca in 10 minute eu m-am inegrit "tuci"si nu se mai poate..
Astept pana in toamna tarziu, dar asta-i varianta, ca alta nu pare sa fie...

Mai scrie, te rog, pe aici rezultatul/impresii, ca sa nu ne pierdem speranta si avantul.

Merci,

ileana
Mergi la inceput
Lorenza
Lorenza

2154 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lorenza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Articol din "Gandul":
http://www.gandul.info/sanatatea/epilarea-definitiva-dureaza-aproximativ-4-ani.html?3891;2734436
Mergi la inceput
Pag. din 24 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com