epilare definitiva

epilare definitiva | Autor: elyzeee

Link direct la acest mesaj

fetelor,

merita investit in epilarea definitiva? cel putin in zonele esentiale?

eu una m-am saturat sa sufar lunar pe masa cosmeticianei pt a arata childish again. ce spuneti? oare definitiv este definitiv sau relativ ca aproape totul in viata?

ELI, mami lui

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebestrumfitza spune:

Nu exista epilare definitiva!!!...am vorbit cu un dr estetician, care si foloseste o metoda de epilare, mai noua decat laserul, dar si la aceasta sunt necesare initial cateva(5-8) sedinte, dupa care probabil o data pe an inca o sedinta...

http://uk.photos.yahoo.com/ph/anca_0901//my_photos

anca si matei(4 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

E posibil ca dupa epilare sa apara o hiperpigmentare si dai in altceva!

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Eu am inteles ca epilarea cu lumina intens pulsata (nu e laser si nici nu are efectele de arsura a laserului) este intr-adevar definitiva...Si chiar de nu ar fi chiar asa si ar mai trebui o sedinta pe an, tot as incerca pt ca muuuult mai confortabil decat alte metode traditionale sa te duci sa te "chinui" o singura data.
Daca stie cineva mai multe despre metoda asta noua de epilare definitiva, va rog, spuneti-mi si mie!

Oana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana8188/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Indra spune:

S-a mai tot discutat pe subiectul asta, si cum si eu as fi o mare amtoare, am disecat fiecare raspuns in parte. Cer este ca la un moment dat aparuse cineva care facuse citeva sedinte si spunea ca in zona cu pricina(inghinala) incepuse sa-i cada parul cumva in zone circulare. Urma sa continue sedintele si poate apare pe aici sa ne mai spuna ceva nou.

Din cite mi s-a spus mie trebuie sa mergi la un consult inainte, conditia pt. a putea fi epilata este ca parul sa nu fie smuls de minim 3 saptamini, doar ras. Sedintele se fac la un interval de 6 saptamini una de alta si ar fi ideal sa se faca in sezonul rece. Probabil ca pina vara urmatoare ai putea avea ceva rezultate. Dupa ce termini sedintele (cite or trebui fiecareia in parte) mi s-a spus ca max 1-2 ori pe an revii, dar asta este in functie de pilozitate.

Dana & Anisia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu eram cea care va povesteam experintele mele ...
Am facut si a 3-a sedinta inghinal...v-as da mai multe detalii, dar ...pe scurt va spun ca sunt multumita.Mi-a cazut aprox 80% din par.Apoi a inceput sa-mi creasca cateva fire de par fff fine, pe care le iau cu lama ca sa se ingroasa si sa le pot epila.Asa am patit si la axila.Mi-a cazut tot parul dupa 2 sedinte, cu exceptia catorva fire(3-4).Oricum, epilarea nu e totala....parul cade in procent de 90-95%, deci 3-4 fire zic eu ca sunt in procente...Dar cam la 2 saptamani dupa aceea au inceput sa-mi apara fire de par fff fine, pe care le iau acum cu lama.Am sarit peste o sedinta, pt ca aveam doar cateva fire fine si am zis sa nu arunci cu banii pe ferestra...deci eu zic ca mai am nevoie de 2-3 sedinte si scap.Faza e ca aceste fire sunt f fine..nu le vezi decat dc esti fff atenta , in lumina puternica...astfel de fire o sa para si peste ceva timp dupa ce termin cu epilarea...dar daca nu esti obsedata, nu sunt deranjante...

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

eu m-am apucat de epilare definitiva inaintea Corinei da din motive medicale n-am facut decat doua sedinte deocamdata. oricum dupa astea doua sedinte am vazut rezultate multumitoare; eu sper ca in 4-5 nu mai raman cu nimic . firele care cresc oricum sunt mult mai subtiri si mai fragile.

eu zic ca merita investitia, chit ca revin o data pe an pentru intretinere

common sense is not really so common

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Unboticutz-daca nu ma insel, tu te faci cu aparatul ala mai vechi, nu? Eu ma fac cu Aesthera si rezultatele sunt mult mai bune....


PS:Multumesc pt recomandere

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

[quote]Originally posted by BraveGirl

Unboticutz-daca nu ma insel, tu te faci cu aparatul ala mai vechi, nu? Eu ma fac cu Aesthera si rezultatele sunt mult mai bune....


PS:Multumesc pt recomandere

==========
cu placere!
ma bucur ca ti-a mers bine!
cu aparatul vechi ma fac din motive financiare; probabil platesc mai putin si fac mai multe sedinte dar deocamdata merg asa..

common sense is not really so common

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelka spune:

Buna fetelor!
Nu ati mai scris nimic despre rezultatele pe care le-ati avut dupa terminarea sedintelor de epilat. Impartasiti, va rog frumos, bucuria(sper) voastra cu noi cele "suferinde".
Pupici.
Mirelka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Si eu sunt interesata, dar spuneti cam cat costa si la ce salon mergeti! Ca sa pot, eventual, sa-mi fac si eu o programare.



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput