Clubul nurorilor (45)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Povesti despre soacra ziceti? Ma tem ca n-am povesti prea vesele. Ea e o femeie foarte buna si ma iubeste la fel ca pe sotul meu... problema e ca mai are un copil, facut dupa sotul meu care are sindrom Down si care are acum 21 de ani. Toata ziua sta dupa el. Viata ei e distrusa demult si mi-e ciuda cand vad ca nu mai traieste decat pentru fiul ei cel mic. E foarte dureros. Nu stiu cum are atata rabdare.
Se pricepe la povestit si face o mancare de te lingi pe degete...
Nu am ce sa-i reprosez. Ea si-a sacrificat practic viata si ma apuca tristeteaaaaaaaaaaaaa

I plan on living forever. So far, so good

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Aha, buna dimineata:)
Am ceva de recuperat, promit sa o fac, cu reactualizat lista si urarile de rigoare:)

Am vrut sa-i urez bun venit Jocelynei (surpriza placuta, macar pe aici sa mai apucam sa povestim:) si felicitari pt soacra, e de admirat

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Jocelyn,bine ai venit printre nurori,sa-ti traiasca soacra,e de admirat dragostea si devotamentul pt. copilul cu probleme,sa-i dea Dumnezeu putere sa reziste...!
A mea soacra a plecat de ieri de dimineata fara sa-i ureze nimic fetitzei mele si stia ca-i ziua ei ca noi tot vorbeam si ne pregateam cu prajituri,bomboane,sucuri pt. gradinita...chiar nu inteleg de unde atata rautate!!!Aseara nu a venit acasa,stia ca avem invitati si nu vroia sa fie deranjata...!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

neatza fetele!!! iarasi eu sunt ultima la trezit???? de ce nu mi-ati dat si mie trezirea mai repede??????
am intrat doar un pic sa va pupacesc pe toate, ca trag o la faculta!!! macar vinerea sa ma duc (ca dupa aia iarasi am doua zile libere!!)
ieri am aflat ca mai am doar 2 saptamani de scoala, dupa care sesiunea si gata anul!!! pana in septembrie la licentza , n-are fata treaba,,,
fetele vb mai diseara!

"Nu uita:langa cel mai inalt punct al fericirii se afla cea mai adanca prapastie a durerii."

Lavinia: sotie alintata.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Am modificat lista, sa verificati sa vedeti dc e bine, astept critici si sugestii:)))

Nadia la multi ani cu intarziere pt nepotica ta, ma duc sa ma uit la poze imediat.

marina si ptsoacra (tot cu intarziere:) Cum a fost la proces? Esti la Galati acuma?

Him cum a fost iesirea la restaurant? Poate ai "furat" vre-o reteta sa ne incanti si pe noi:) Ce fain e sa iti revezi prietenii...

Noi am fost aseara in vizita la niste prieteni buni la care n-am mai ajuns demult. Ne-am bucurat tare de tot, dar pe Sara n-a intrecut-o nimeni. De obicei in casa straina nu se desfasoara, dar aseara a fost lumea ei, facea tumbe, se urca peste tot, fugea, canta, dansa... Parca nu ne venea sa ne mai intoarcem acasa:)

Cami zici ca blondina n-a trecut pe acolo? Poate vine azi cu un cadou:) Mai bine ca macar nu v-a deranjat, sa fi scos invitatii afara sa spuna ca ea vrea sa se odihneasca:) Ma bucur ca v-ati distrat si mai ales ca Georgi s-a simtit bine si ca s-a bucurat de mesajele noastre (pt ca au fost din toata inima)

Flor azi sper sa nu-ti mai dea eroare, baga scris:)

redi hai scrie mai des, chiar daca nu apuci sa citesti tot, ca tot de-a noastra esti

Andreea bafta in sesiune. Uitasem, credeam ca intri in concediu si iti faci de cap:)

Raza mai aveti putin da stiu ca totul va iesi bine, la cat v-ati organizat pana acum nu are cum sa fie altfel

cherry tu ce mai zici, tot cu treaba multa? Sa sti ca de 2 zile n-am mai avut musafiri, aseara ne-am dus noi in vizita:)

Alynutza stiu cum e cu invitatii, si noi am tot modificat lista, pana la urma tot au venit mai multi decat ar fi fost normal, ne-am inghesuit putin dar important a fost ca ne-am simtit bine. Si socrii tai vor intelege ca nu-i de unde (loc), doar ca tre sa discutati.

Lavi mai ai putin si iar stam pe capul tau sa inveti, pregateste-te sufleteste:) Ce zic colegii de la faculta, te mai cunosc?

Fana, buni

Joce mai ia si tu o pauza de la servici si hai la povesti :)

Am auzit ca se strica vremea in toata tara, deci nu prea ne putem face planuri pt wk :(



Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Pfuai ce mult am scris:) Atat am avut de zis

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by cherry22


Razuca, ce bine ca ti-ai gasit pantofi de care vroiai tu. O sa fii o frumoasa, ai sa vezi.In rest, cum mai esti?





Saru'mana !sunt bucuroasa... k mi-am luat sosonei si k am funduletul intreg... ce mai radea dimineata al meu pui, cand i-am povestit cum incercam sa tin javra aia la distanta... un caine mare, negru si urat... da' numai de fund voia sa ma manance! o noapte visez ceva de nunta, o noapte...tampenii...
Jo, sa-i dea Dumnezeu multa sanatate soacrei tale!
Aly, neaparat fa-ti lista! intreaba-ti socrii, rudele... zau, la prima vedere stii tot ce ai de luat, apoi afli k mai tb ceva... eu, de ex, uitasem de paharele pt cun civila noroc cu soacra-mea!
Aaa, aseara am facut un fel de consiliu de familie...m-a enervat socru'meu...cik sa punem la masa mirilor si copiii nasilor si parintii lor (adik nasii de cun ai socrilor). mi-a cazut fata! si-am comentat: pai hai sa punem tot neamu'... k toata lumea e importanta! si culmea, puiu si soacra-mea, da, ati citit bine, soacra-mea, mi-au tinut partea: la masa vom sta doar noi, nasii si socrii, mici si mari! pt restul, masa separata.. bleah , auzi tupeu! da' nu vrea fix in locul meu sa-i pun??? si-nk o faza: puiu meu, la nunta sora-sii, s-a dus la local sa aranjeze cardurile pe mese si normal, ne gandeam k dragul de cumnat sa ne intoark favorul... ei bine, socrul k nu, el tb sa stea cu cumnata si sa se duk tata/frate-meu! aici mi-au venit niste ... spumegam, nu alta! cum adik? da' m-a linistit puiu... k rezolvam noi cumva...adik noi sa-i ajutam pe altii, k numai eu stiu cate drumuri am facut pana acasa "adu aia, adu ailalta...", dar fostu' ginerik sa stea cu cumnata, sa nu cumva sa-i piara "stralucirea" de sora a mirelui! na, k m-am enervat iar! da' eu-i zic aluia de la obraz, sa nu cumva sa creada k am uitat...

AMR 28 de zile pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Pfuai ce mult am scris:)



Nici eu! fetelor, de andora ce stiti? ce-o face gogo?

Apropos: aseara, imediat dupa ce am papat, mi-a venit o greataaaaaa... si azi dimineata s-a repetat figura, asa, din senin. Da' am promis k "nu" ma mai gandesc... insa incepe puiu sa ma intrebe cand mergem la farmacie dupa test...probabil zilele astea...da' incerc sa nu visez degeaba...cherry, marinar, ceva, ceva?

AMR 28 de zile pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Razuca ciocnirile astea sunt inevitabile, mai ales acu inaintea nunatii cand tensiunea e maxima. Sfatul meu e sa nu te stresezi pt fiecare in parte, multe se rezolva de la sine (su iti spun ca am patit-o, m-am agitat pt toti si am uitat de kine:)
andora e scumpa la vedere, a tinut-o numai in chefuri si plimbari, la soacra, la munte..., las ca o trag eu de maneca sa-i amintesc ca aici e asteptata:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

razuco las ca aveti timp de bb...si fii tare nu te lasa
camelia placerea a fost de partea mea...dar nu te supara dar socrosenia ta e o ...ma calca pe nervi nu alta...flavia pe asta tre sa o faci vanata
Jo imi pare rau ptr soacra ta...e o adevarata MAMA
CHERULE nu ma laud ca n-am cu ce...
aly limitati lista...sa dea DD sa vina cat mai multa lume...mai puneti niste mese...
flavia pup fata dulce(nu ti-o lua in cap...despre Sara e vorba)...si de mamica ei...sac
a cicel ai grija de tine si bb-lina...ia si tu produse ecologice de curatat
al meu sot a plecat la Sibiu are sedinta si distractie organizata de firma(waaaaw cred ca o sa simta bine...drumetii,calarie,piscina...mda f frumos...sa vedeti cu ce energie vine ca-si incarca bateriile acum), asa ca-s numai cu copii si soacra in wk...dar cand vineee

Elena

Mergi la inceput