Clubul nurorilor (45)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Razuca ciocnirile astea sunt inevitabile, mai ales acu inaintea nunatii cand tensiunea e maxima.


stiu, dar voi ati mai pomenit k soacra sa fie, vezi Doamne, stresata, in locul miresei? adik noi ne chinuim 1 an, noi platim si tot ea e stresata? de ce, k ink nu si-a luat de imbracat! si k nu stie cine-i vine la masa a doua zi, la ciorba de...burta. pai eu nu m-am plans o data, macar, in fata lor, cat de greu ne-a fost, in schimb, pe ea o suport zilnic... si-mi vine sa-i zic sa-si puna un sac de rafie pe ea si sa stea acasa! da' gata, am eu pe-ale mele pe cap, am planuri... macar de-as auzi-o azi k si-a gasit ceva de imbracat... cik se duce sa se uite...

AMR 28 de zile pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Da raza am pomenit soacra sa fie mai stresata decat nora:) A mea a plans cu o zi inainte de nunca ca no mai puteai opri, da asa fara un motiv anume, sau cel putin serios. Imi venea sa , dar a trecut cu bine, asta a fost.
Si cand am nascut a fost mai stresata decat mine, a facut si depresie post-natala in locul meu, da asta e alta poveste:)

Fana [pu] si eu baietii tau:) Deci sotul se distreaza, cum de a scapat fara tine?:) De fapt stai ca in wk ai si tu distractie, bafta cu soacra:)



Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

neata fetele!
Jocelyn,bine ai venit!
Mai ,ce bine e fara socrosenie!.Parca m-am nascut a doua oara.
Raza ,las-o ma si pe soacra-ta sa fie stresata ,ca i se insoara baiatul..Nu mai e baiatul mamei.



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by impreuna
am pomenit soacra sa fie mai stresata decat nora:) A mea a plans cu o zi inainte de nunca ca no mai puteai opri, da asa fara un motiv anume, sau cel putin serios. Imi venea sa , dar a trecut cu bine, asta a fost.
Si cand am nascut a fost mai stresata decat mine, a facut si depresie post-natala in locul meu, da asta e alta poveste:)








da' macar a ta e buna..



uite ce-am gasit la "un ochi rade..."

Un tanar dintr-un sat trebuia sa se casatoreasca, avand de-acum varsta.
Cauta... cauta...
Se indragosteste, vine si arata parintilor aleasa inimii lui. Tatal lui se uita la ea, il lua de-o parte pe fiul sau si-l intreba:
- De-ai cui este?
- De-ai lui Pavalache, tata!
- Pai, in situatia asta nu poti sa te casatoresti cu ea, fiindca-ti este sora. Asta, e... imi pare rau... stii valurile tineretii, eu si cu mama ei...

Necajit tanarul cauta o alta fata. Gaseste, asa ca o prezinta si pe aceasta. Tatal il ia deoparte:
- Este de-ai lui Stroe, nu? Nu poti sa te casatoresti cu ea ca-ti este sora. Stii?!? Valurile tineretii, fiule. Imi pare rau.

Necajit fiul il intreaba:
- Auzi tata? Pe fata lu' Cristea o stii?
- Da fiule si ea iti este sora!
- Dar pe a lu' Marin o stii?
- Da!
- Si imi este tot sora?
- Da fiule! imi pare rau... valurile tineretii!

Dezamagit fiul se duce la maica-sa si-i spune:
- Auzi mama nu vreau sa fac scandal in casa, dar tata cand era tanar era armasarul satului! Asta s-a culcat cu toate femeile din sat. Acum cand vreau sa ma insor si eu imi spune ca nu pot cu aia ca mi-e sora, cu aia nu ca mi-e sora... Ce sa fac, ca am ajuns la disperare?
- A.... da-l dracu' mama si insoara-te cu care vrei ca nici el nu este tactu'...


si asta

Suna cineva la usa...
Tipu deschide...
Pe presh o moarte mica, asa de douazeci-treizeci de centimetri inaltime, cu coasa, oase, parpalac negru, toate alea...
Asta ingrozit:
- Vai doamne, vaaaai!!!
Moartea:
- Stai linistit, am venit dupa hamster...

AMR 28 de zile pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:


Tare bancul,Raza!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Brr, n-as vrea k vreun nuntas sa gandeasca asa:


Am fost simbata seara la o nunta. Obligatie. Din partea socrului mare. Intimplator seful meu. Nuntile au ajuns o afacere in ziua de azi. Fiecare incearca sa le faca cit mai pompoase si invita cit mai multe persoane cu speranta ca vor scoate multi bani. Fatada. Fericire. Felicitari. Vai ce mireasa frumoasa! Zimbete chinuite ( nu ai nici o treaba cu cel ce se insoara. Te doare undeva de nunta lui ). Zimbete chinuite si de la pantofii pe care nu i-ai mai incaltat de mult pentru ca ii pastrezi pentru asemenea ocazii. Rochii, costume de haine, pantofi, care mai de care mai kitch.( ai putea face chiar o expozitie ). Chiuituri. Hore. Nelipsitele manele. Incercati sa va imagini mireasa si doamnele invirtind o hora in rochii de seara si pantofi cu toc de zece cm ( sau mai mult la cele indraznete ) in gerul de afara. Hilar. Pe bune. Furatul miresei. Mirele da o sticla de sampanie pentru a o recupera. Multimea e in delir. Vai cit de mult o iubeste! Si ce meniu bogat! ( te rogi in gind sa nu faci indigestie ).Te uiti la ceas din zece in zece minute. Astepti sa se stringa darul si sa pleci dracului odata. O noapte pierduta de pomana.Nuntile nu mai sunt de mult un prilej de bucurie pentru cei implicati si cei apropiati. Sunt o afacere. Am inteles. Iti dau patru milioane pentru efortul tau, dar atit. Nu te astepta sa fiu bucuros si fericit.Chiar nu am nici un motiv




AMR 28 de zile pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

Americanii Rich si Sharon Fontana, din New York, s-au pricopsit, la inceputul acestei saptamani, cu un nou set de tripleti: Alyssa, Evan si Eric. Ceilalti trei copii ai lor - Danielle, David si Dylan - au varsta de doi ani. Fericitii parinti vor fi nevoiti sa schimbe aproximativ 40 de scutece si sa pregateasca cate trei duzine de sticle cu lapte pe zi.

gUrmeaza o perioada grea. Cei nascuti prima oara ne vor ocupa ziua, iar de cei de acum ne vom ocupa noapteaŒŒ, spune Rich Fontana. Acum 12 ani femeia fusese anuntata de medici ca nu poate avea copii.



Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

salut fetele cam tirziu - sunt sculata de la ora 6.30-dar am fost plecata la banca si am ajuns acum la birou si am reusit sa citesc tot-
Razuca-ma bucur pentru ca ti-ai gasit pantofii cum doreai-o sa fii o mireasa SUPERBA- asa si trebuie-in rest nu te mai necaji- se rezolva vorba Flaviei toate cu calm si rabdare.Succes la ultimele pregatiri-

Jo bun venit si din partea mea -sincer m-a impresionat povestea cu soacra mai ales ca am vazut la TV la Dansezi pentru tine copii cu aceast sindrom-incearca sa o intelegi pe soacra si sa o
sustii macar moral-este copilul ei si sufletul doare

Cami- sa stii ca nu esti singura cu o soacra care nu felicita nepoata si soacra mea la fel facea -daca atat le duce mintea ce sa le faci-important ca petrecerea a fost super si copiii incantati-
sa fie copiii sanatosi si sa va bucurati de ei-asta conteaza cel mai mult.

Nadia felicitari pentru asa soacra-ma bucur ca exista si asemenea soacre apropos eu n-am ajuns la opera dar a fost opera la noi- marti la TV -TOSCA- am fost super incantata montare si distributie.(cu Angela Gheorghiu si sotul ei -din cate am inteles ea este preferata reginei Angliei).

FLavia[/b] pentru tine si scumpica de Sara

Oare Sun ce face acum?
Andreea -grija mare pentru bbelina si spor la invatat.
pentru toate celelalte fete din club
va doresc un wk placut tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by fannna2003

Americanii Rich si Sharon Fontana, din New York, s-au pricopsit, la inceputul acestei saptamani, cu un nou set de tripleti: Alyssa, Evan si Eric. Ceilalti trei copii ai lor - Danielle, David si Dylan - au varsta de doi ani. Fericitii parinti vor fi nevoiti sa schimbe aproximativ 40 de scutece si sa pregateasca cate trei duzine de sticle cu lapte pe zi.

gUrmeaza o perioada grea. Cei nascuti prima oara ne vor ocupa ziua, iar de cei de acum ne vom ocupa noapteaŒŒ, spune Rich Fontana. Acum 12 ani femeia fusese anuntata de medici ca nu poate avea copii.



Elena


Zi-mi, te rog, ca-i o gluma! Maaaaaaaaaaaaamaaaaaaaaaaaa, 6puradei!
buni, ... de, ma laud si eu k am sosonei rosii pt cununia civila, k am disperat cautandu-i...

AMR 28 de zile pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

razuco...da poze...poze la sosonei ai????

Elena

Mergi la inceput