Cluj rulz (49)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

fetelor

trebe sa o operez pe fata de polipi, ne-a dat dr Ene verdictul final dar tot mai aman umpic cred...sau nu...nu stiu ce sa fac, is asa panicata!

spuneti-mi ce stiti de dr Ene de la ORL copii, va rog sa va interesati.si mai am o mare dilema sa accept anestezia generala sau nu?ei zic ca e mai putin traumatizant.
va rog din suflet sa va interesati si sa-mi ziceti.

va pup

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 10 luni)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salut clujencelor!

Carrie eu stiu de dr. Ene ca e f. bun.....iar dc e musai operatie eu personal as opta pentru anestezie generala!Nu e chiar asa nasoala cum pare si copilul e mai linistit dupa operatie, nici nu stie ce s-a intamplat.....altfel cu locala e traumatizat, mai ales ca Theiutza e mare deja si pricepe....si poate va tine si minte....
Multa sanatate va doresc!

Pupici!


Ioana(20+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

salut fetelor!

sunt nervoasa pe mine insumi ...adik imi cumpar expres mobil cu camera ca sa-l surprind pe Norbert in diverse ipostaze ...si uit sa-l folosesc
duminica am fost la noi la "mosie" (o bukat de pamant pe o vale intre Finisel si Savadisla) si am bagat la greu mici si gratare......si m-am dat dura cu Norbert pe iarba...a fost super mi-am amintit de copilaria mea ....am urcat si ne-am "durgalit" pe deal de vreo 20 ori cred

azi dimineatza a fost prima zi la gradi dupa o lipsa de vreo 2 luni...asa emotii am avut azi dimineatza si chiar si acum...
dar sunt si mandra de el sa-l vedeti cum a mers cu rucsacul lui mikutz pe spate si in mana cu casetofonul de copii care i l-a adus iepurasul (e nedezlipit de el) ... si nu a plans ...a fost trist si suparat putzin...dar nu a plans ....astept sa vad amu' cand merg dupa el cum va fi...mi-e frica ca de maine nu v-a mai dori sa mearga...

Am uitat pt. medici ginecologi...votez si eu pt. md. meu Diculescu (Stanca) si Pop Alin (care vine oriunde si e fff. bun)..

Va pup

PS. Stanca unde sunt Galeriile Ferdinand? Nu ai vazut cumva si hainutze pt. botez?

mama de ingeras Norbert (07 dec 2003)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Erika galeriile astea sunt inainte de Leonardo pe Doja si da aveau niste seturi de botez foarte dragute cu o batistuta brodata cu "Ingerasul"(rugaciunea) si inca ceva in cutie.


Cristiana nu stiu cun e dr.Ene asta dar si eu zic ca e mai bine anestezie generala pentru ca altfel ar putea ramane traumatizata.




Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

.... peste 5 min, ai mei flacai dorm de 2 ore ; mama, dar ce bine mi-e!

Cristiana, imi pare rau tare pt Theiutza! Eu habar nu am ce sa-ti zic despre acest dr si despre anestezie; dar, daca vrei, o sa-mi sun pediatrul sa-l intreb. Sa-mi zici.

pufymic, ma bucur tare ca mai treci pe la noi! Ce-ti face burtica? De-acum se vede, ai? Si Alesio?

Erika, tin pumnii sa vreti si maine la gradi! Fain tare ca v-ati "durgalit"! Cred ca Norbert a fost in extaz!

....eu ...cu pozele

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

Cristiana daca vrei du-te sa ceri si a doua parere...noua md. nostru de la Ped 3 ne-a trimis la Mihut la ped.1 (motilor) cica ar fi cel mai bun ....program L-V 8-10; 13-14....succes
am si eu emotii mari...si noi va treb sa ne operam stiti voi de hernie candva la vara si mie groaza de anestezie

mama de ingeras Norbert (07 dec 2003)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Stanca, observ ca te-ai albastrit. Cu ce ocazie?

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steaua spune:

Hello si de la noi!
Am fost duminik la Gradina Botanica (40 000 ROL, PT SVETY), iar ieri pana p- aci prin Faget, cu niste prieteni. Alex a fost foarte incantat de iesirile din week- end-ul asta prelungit.
Mariana, inteleg ca sunteti fara buni? IO MA INSCRIU PT CIOCOLATA, mai ales ca stiu despre ce-i vorba. Mai inteleg ca v- ati inteles cu Mimi? Cum sunt pantalonii?



Corina & Alex (11 iulie 2005)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

multumesc de raspunsuri fetelor.

Mariana orice parere medicala ma intereseaza deci te rog daca afli ceva zi-mi..

Erika, am fost si la dr Mihut de control si ne-a zis acelasi lucru.dr Ene imi place mai mult, e mai calm si asta e bine avand in vedere ca n-am cel mai linistit copil.

va pup

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 10 luni)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

....ai mei ca florile....inca mai dorm!

Corina, a ta sa fie ciocolata! Dar de unde stii despre ce e vorba???
Da, ne-am inteles cu Mimi. Pantalonii ii sunt mari, dar i-am intors in interior; i-a imbracat odata, deja

A! Si eu am fost cu Stefan aseara in gradina botanica; pe la 19.30 am ajuns acolo. Am stat o ora. Stefan s-a simtit minunat! Toata seara a fost ffff cuminte dupa aceasta iesire. Ne-am culcat fara urlete (nu-mi amintesc de cand nu s-a mai intamplat asta!).
Ce mirosuri in gradina!!! Si ce triluri de pasarele! Ce flori! Super. Nasol a fost ca aparusera tantarii.
A! Si sa nu uit un aspect super: i-am luat merinde lui Stefan in ideea sa pape ceva; si a papat chiar mai mult decat m-am asteptat!

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput