Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

dodo,e superba fetita ta !!!
sa-ti traiasca Ana si sa creasca mare si sanatoasa si frumoasa !
ce lipicioasa e si iubitoare !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Ana arata super. Si e foarte fericita.
Sa va traiasca.
Cum ii prieste muntele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Aelita, ce usor si simplu este sa spui...sau poate sper si tu la ceva mai buna. Am luptat, lupt dar nu am cu cine. Da, am vrut sa plecam legal si nu ne-au acceptat ca avem un copil cu probleme. Ce vrei sa-ti spun ce ne-a cerut????
1- ori renuntam la copil
2- ori nu mai vrem sa mergem
si dupa cum vezi am preferat sa stam ca sa nu pierdem fetita. Am angajat 2 avocati(de la 2 firme separate din tara respectiva) sa ne reprezinte si sa ne ajute si degeaba, am pierdut, peste tot in lume vor doar oameni sanatosi si gata. Am spus ca o asiguram noi, suportam noi tot numai sa ne primeasca si nu s-a vrut colaborare. Ne-au spus ca au ei problemele lor nu mai vor si altele....Sa nu crezi ca am bani, daca as avea as fi patron, nu sclava pe plantatie la altii, dar nici nu ma plang.
Eu ma rog sa rezist psihic tuturor problemelor si dupa ce mai fac putina experienta sa incercam cu un contract de munca, poate????
Simt ca nu mai pot, ii urasc pe toti nemernicii care au datoria sa te ajute si ei.....
Doamne ajuta sa fiu tare!




Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Dodo, pe Ana o stiu de forte demult timp...si intradevar s-a facut o domnisorica...superba. Ce noroc ca ai baietii si te mai ajuta si ei in educarea ei. Astept sa creasca mai repede Paul sa o ajute si el pe Alexa....Paul (6 luni jumate)de 2 zile merge in 4 labe, e un dulce si foarte pupacios, balos....dar e dulce si daca vrei sa faci miscare il ei in brate si te maseaza, te calareste, te trage de tot ce se poate prinde.....
Acum am dat in alta. Daca pana acum nu vroia nici un copil sa se joace cu ea acum daca vrea cineva nu mai vrea ea. Ce sa fac, cum ati reusit voi sa scoateti negativismul din ei, prin ce metode. Eu insist pe ce vreau cu ea dar uneori merge, alta data se apuca de plans si nu mai vrea ....A inceput sa faca fite, sa joace teatru si sa nu ma bage in seama cand vorbesc cu ea, parca nu m-as adresa ei.
Azi nu a vrut sa mearga la cresa cand le-a vazut, tipete, plansete si direct la usa....am sta pe hol si a venit dupa mine cu tipete...ceva nu-i bine si nu stiu ce????cred ca au batut-o sau i-au facut ceva, altfel nu-mi explic gestul ei de astazi. Nu a facut niciodata asa ceva de cand o duc si sunt cateva luni bune. Cum sa aflu ce se intampla in interior. Ea nu imi spune ca nu poate, spune ceva in legea ei dar nu inteleg mare lucru. Ce fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo64 spune:

Paula, sa stii ca nu vei afla niciodata totul de la educatoare ce se intampla la gradinita. Cred ca ar trebui sa vorbesti cu copiii din grupa Alexei, sa incerci sa-i tragi de limba, dar nu de fata cu educatoarele. Ei sunt sinceri si iti vor spune ce se intampla. Cel putin eu asa am aflat ca cea de a doua educatoare o lovea pe Ana.Cand am aflat am vrut sa , dar nu m-a lasat sotul. Oricum i-am spus directoarei de ce nu o mai ducem acolo la gradinita.Acum, dupa un an la gradinita particulara la care o ducem este de nerecunoscut cum a evoluat. Am pus si cateva poze cu ea de la serbarea de sfarsit de an. I-am spus si unei alte mamici cu fetita cu SD unde o duc si acum sunt doua fetite cu SD in grupa. Educatoarele de la acesta gradinita sunt fantastice, daca nu le cunosteam nu credeam ca exista si aemenea oameni devotati meseriei de educator. Pentru ele numai.Gradinita este sub patronajul fundatiei Samariteanul. Vezi poate sunt si in Bucuresti. Merita cautat.Iar Alexa este o dulce............Ii sta asa de bine cu ochelari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo64 spune:

In aceasta vara pe 5 august Ana va fi domnisoara de onoare .Am pus cateva poze de la cununia civila. A fost adorabila. Nu mi-a venit sa cred ce responsabila s-a simtit sa imprastie petalele de trandafiri.http://pg.photos.yahoo.com/ph/ruxandra_muresanu2002/my_photos[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Dodo, Ana ta este minunata. Asa de frumusica si de dulce la nunta cu cosul si cum studiaza ea florile.... Si la sebare este o printesa. In poze mai este si fetita cealalta cu SD??? Parca asa am avut impresia. Este o domnisorica , ce mult a crescut si s-a facut mult mai frumoasa, si ce coc....e de bine ce ne-ai aratat.





Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Dodo, fetita ca fetita, dar ce flacai ai, si ce mari sunt....Unul e cu mama si unul e cu tat, parca asa am vazut eu ca seamana. Doamne ce mari s-au facut si cat de frumosi, pacat ca nu am o fata de varsta lor.....


Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Dodo
fetita ta e o dulcica
E tare frumusica, si cum are ea parul prins
Multa sanatate si numai bine in viata Anei!



Mami de Codrin, Olguta si Cornelie mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Azi am gasit printesa fara ochelaride bucurie
Am avut o zi plina ochi.



Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput