Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

felis sa nu mai permiti nimanui sa iti vorbeasca asa !! iesi,plangi,te racoresti,apoi zi-i vreo doua "domnisoarei " ! Eu intelege ca nu pot primi un copil din diferite absurde probleme,dar asta se poate vorbi frumos,astea sunt normele,nu putem,nu vrem..dar nu sa te trateze asa !Asta trebuia sa ii spui de la primele cuvinte,ca nu ii permiti.Copilul oricum ti-l luai,daca ele refuza,dar de ce e nevoie sa iti vorbeasca pe tonul ala?
Cum adica tu ce credeai,ca iti aduce educatoare pt copil?Nu,donsoara,eu nu credeam nimic,trebuie doar sa nu mi-l primit din prima,sau sa scrieti mare pe gard:"nu primim copii care nu stau pe saltea " si alte norme tampite.
In orice caz,pt asta se poate face o reclamatie.se poate ajunge si mai departe!
puteau sa iti spuna de la inceput,si pe ton civilizat,de ce e nevoie sa te faca sa plangi ?????
m-am enervat tare tare ...

fetelor,nu va lasati niciodata intimidate de astfel de elemente !! cand vi se intampla,spuneti-le ca NU AU DREPTUL SA VORBEASCA ASA SI MAI ALES SA REFUZE CEVA FARA SA VA ARATE NISTE NORME.SI II AMENINTATI CU UN AVOCAT!
pe deasupra numai recunoaste ! merita camera ascunsa !

mititelul,el voia mancarea racita

Mihai e un dulce,sa creasca mare si frumos si sanatos !!!!Esti o mamica admirabile,Felis,citesc pe aici de cateva luni .

Deasemenea tin sa o felicit si pe Paula , pt copilasii ei si pt curajul ei si pt cum e ea ,o admir !

Ca dealtfel pe toate mamicile de aici!

Si va doresc sa va buuurati de copiii vostri si sa fie sanatosi si fericiti !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Multumesc mult pt intelegere si sprijin.. AELITA, CRISTAS

Noi in seara asta am fost din nou la innot (activitati acvatice), si e din ce in ce mai bine...

In plus a inceput sa stea in funduletz f bine, fara nici un fel de sprijin.

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Felis, prin cate ai trecut si tu. Bine ca ai rezolvat pana la urma.
Si Alexa mananca doar mancare rece, nici caldut. Dar le-am anuntata de la inceput ca nu manca mancare calda. Acum ii dau si calduta dar sunt deja cateva luni de cand s-a obisnuit.
Eu ma gandesc ce fac cu ea din toamna anului 2007, anul acesta nu am reusit sa o inscriu nicaieri si din ce promisiuni aveam nu as mai vrea eu la ei.....Am tinut, sau tin 2 gradi sub observatii, discutii, tratative sa mi-o primeasca din toamna 2007 dar nu sunt impacata cu mine ca e bine la ce am vazut. Nici la cresa nu pot spune ca as fi total multumita dar ce sa fac. Sunt saptamanal alte educatoare si fiecare are alte hachite. Una o tine priponita intr-un scaun, alta o tine in fata TV, alta nu o lasa sa se joace cu copii de teama sa nu cada sa-si sparga ochelarii.....ce sa fac, nici sa ma cert cu ele nu pot, nici atentia sa le-o atrag nu pot ca nu-mi mai spun ce face ziua, si asa imi spun ce face doar daca intreb eu si atunci imi spun ca e super......
Felis, felicitari ca l-ai dus si ai sa vezi ce bine va evolua.
Conteaza mult sa avem si noroc sa dam peste cine trebuie si sa ne ajute si ei in educarea lor. Din cati parinti cunosc eu nu am auzit sa fie cineva multumit de educatoare(parinti cu copii bolnavi, nu neaparat SD). Nu am cerut sa o aiba numai pe ea in atentie dar sa o solicite, sa o implice....sa nu o neglijeze.




Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo64 spune:

Felis, felicitari pt. curaj. Ana mea a terminat al treilea an de gradinita (acum are 6 ani). In primul an a fost la o gradinita de stat. A avut o educatoare care a lasat-o sa faca ce vrea numai sa nu o deranjeze (are foarte comoda tipa), fara sa-i impuna cateva reguli, asa ca nu a invatat nimic. Cand pregateau o serbare Ana era tinuta de o parte sa nu deranjeze si nu o lasa sa danseze si sa cante si ea decat cand veneam dupa Ana sa o ducem acasa. In al doilea an, la aceeasi gradinita, a avut o alta educatoare foarte severa, care nu o lasa sa iasa din banca, ca la scoala, si am inteles de la copii ca o si lovea. Asa ca nu am mai dus-o in acel an la gradinita. Acum a terminat al treilea an de gradinita, la o gradinita particulara, dar are o educatoare fantastica. O iubeste foarte mult pe Ana, dar stie sa impuna niste reguli cand este cazul. Ana este indragostita de educatoare si a invatat foarte multe in acest an. Asa ca nu trebuie decat putin curaj din partea noastra si perseverenta, ca pana la urma se vor rezolva toate. Iar copiii nostri sunt cei mai iubareti din gradinite si sunt niste dulci si scupete de copii. Vei vedea ca si Mihaita va fi indragit de colegi la fel ca Alexa lui Paula si ca Ana mea.

dodo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo64 spune:

Paula, cum sa fac sa postez pozele Anei, ca sa o puteti vedea? Are facut album foto in yahoo, dar nu stiu ce sa fac mai departe.Multumesc.

dodo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Dodo, este asa de simplu. Intri pe pagina lui Yahoo, la photo si introduci adresa de email si parola. Apoi vezi ca in bara de sus a paginii deschise este add photo si incarci ce vrei tu din calculatorul tau. Dupa ce ai incarcat si urmaresti etapele respective copii cagina de adresa si o publici unde vrei.
Daca nu te descurci imi spui pe e-mail si te ajut. Daca ai facut toate astea si nu stii cum sa copii pagina, deschide la mine pagina cu poze a copiilor mei si in locul numelui meu introdul pe al tau, copie pagina si gata ai rezolvat problema.



Eu mai am si acum probleme cu ele(educatoarele), sunt multe si fiecare are felui ei de a intelege problema. Una o izoleaza, alta o tine de mana sa nu cumva sa pateasca ceva, alta prefera sa o puna la TV....sper sa gasesc din toaman anului 2007 o gradi care sa fie o educatoare-2 si sa o ajute si pe ea putin.







Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

De fapt imi este lehamete de tara asta imputita, mizera, plina de hoti si de trantori. Pe unde te duci nu merge nimic. Daca nu as mai fi avut si fetita asta cum este de mult ma caram in alta tara care sa stie sa respecte disciplina, ordinea..............






Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Paula,eu ma enervez de cate ori citesc ceea ec pot face unele femei cu anumiti copii. Si simt o stare de neputinta de imi vine sa strig pana la cer.
Pt orice in viata asta trebuie luptat,si mai ales pt nedreptati.Mereu m-am gandit ca s-a reusit in lumea asta sa se aboleasca sclavia apoi cu greu,DAR AU REUSIT,sa integreze negrii,si multe altele.Sunt convinsa ca si problema copiilor cu probleme se va rezolva,asa cum s-a rezolvat si in alte state.
Desi tot ma intriga faptul ca in Romania tot timpul lucrurile merg greu,si nu inteleg DE CE,atata timp cat tehnologia,moda ,si multe altele intra la fel de rapid ca in alte tari,de ce nu si ce e mai important ??

Daca vrei sa pleci in alta tara,nu trebuie sa te impiedice Alexandra.Daca ai posivbilitatea,daca gasesti vreun contract sau orice portita de iesire,fetita nu are de ce sa iti fie o piedica,dimportiva,acolo unde vei merge o inscrii la scoli speciale unde va fi tratata bine .
Peste tot in lume te lovesti de nedreptati de orice fel,dar cel putin poti denunta si se poate face dreptate pana la urma .

Cu un copil cu probleme,as prefera sa traiesc in alta tara , numai din cate citesc pe aici...

Defapt gresit spus :prefer cu orice copil!

Cum poti sa tii copilul la tv ,sau sa nu il lasi sa se joace ??Se intampla peste tot in lume,chiar se intampla sa fie loviti,dar daca se afla asa ceva,sunt cu totii dati afara,inclusiv se poate ajunge la inchiderea gradinitei!

Nu sunt inca niste societati in Romania pt copii cu SD ? Din cadrul unor astfel de societati se pot duce altfel luptele si tratativele.se pot aduna semnaturi si schimba multe .

Deasemenea,clase speciale nu exista ?Sa fie cumva copii mai putini la o educatoare,si asa se poate ocupa de toti,eventual ii poate tine si de mana daca e nevoie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo64 spune:

sper sa reusesc sa pun pozele Anei.Si cum fiecare cioara isi vede puiul cel mai frumos, si eu sunt mandra de puiutul meu.
http://photos.yahoo.com/ph//my_photos

dodo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo64 spune:

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ruxandra_muresanu2002/my_photos

dodo

Mergi la inceput