Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Dodo, Ana e o minune. Cred ca sunteti foarte fericiti.
Paula, despre Alexa n-avem cuvinte. Ne surprinde in fiecare saptamana.
Tot asa.
Week-end placut si apa calda la mare si piscine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Salut parintii care ma cunosc si au copii la cresa Alexei.!!!!



Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moneug spune:

Buna. Paula. Eu sunt o mamica ce are baiatul la cresa cu Alexa. Te-am recunoscut ieri dimineata pe culoar(stateam de vorba cu dna directoare)dar este putin ciudat sa vin la tine sa-ti zic:"Buna Paula, sunt Monica si te stiu de pe forum".
Am inteles ca ai gasit-o pe Alexa fara ochelari, dar sa stii ca nici dimineata nu ii avea.
Si daca tot m-am bagat peste subiectul vostru, ma intereseaza si pe mine un logoped bun pentru baiatul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Paula,stiu ca e usor sa vorbesc ..dar am o stare de neputinta si imi vine sa strig de cate ori vad nedreptati,si mai ales cand vad cum sunt tratati copiii de unele persoane.Si cum doar mamele lupta pt ei,ca se considera ca doar ele au responsabilitatea,statul,societatea intoarce capul..
as vrea sa am o putere sa dau legi,sa dau incopetentii si cei fara suflet afara ..afara unde?din viata? nu stiu..

sa va dea dumnezeu putere samergeti mai departe cu puii vostri,si sa infruntati oamenii astia fara suflere pe care rii intalnim la orice pas in jurul nostru..

ma cgandeam doar,in neputinta mea,ca daca am striga cu totii,daca ..nu stiu ce ar trebui sa facem..poate lucrurile s-ar schimba asa cums .au facut si in alte tari.

copiii astia au dreptul la fericire,au dreptul la o viata normala !!

stiu..voi stiti asta mult mai bine ..eu doar imi exprim nemultumirea pt cei care nu va asculta.stiu ca voui ati strigat si v-ati luptat cu moruile de vant.
dar voi singure nu puteti cu toti.
trebuie cumva ca toata lumea sa constientizeze asta .

ma doare sa vad cum luptati singure cu copiii vostri ...

va doresc multa multa putere si mai ales,multa sanatate copiilor !!!

aveti niste copii superbi,minunati !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Intru si eu sa ii dau un pupic Alexandrei, ca e tare dulce si vesela si fratiorului ei felicitari pt reusita de a merge de-a busi-lea!!!
Paula, nu stiu in ce tara ai vrea sa pleci, si unde ti s-au pus piedici din cauza Alexandrei, si tare e nedrept...americanii sunt tare zgarciti, asigurarea medicala e foarte scumpa dar pun la dispozitie multe facilitati pentru copilasii speciali...si probabil ca refuzul lor se datoreaza costurilor pe care le estimeaza...(cred eu). Oricum, mai incearca si nu lasa un refuz sa iti taie elanul!!

Dodo, ai o familie de admirat!!! Iar fetita ta e superba si tare gingasa!!! Pare foarte sigura pe ea si hotarata!!!!

Felis, bravo pentru reusita!!!
Tare dulce pustiul la bazin!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

moneug, da i-am gasit pana la urma in masina. Nu am dat decat 5.000.000 lei pe ei si ma vedeam cum dau explicatii sotului ca nu m-au tinut decat 2 saptamani. Bine ca i-am gasit, acum sunt ficsi de cap si nu-i poate dat jos deloc.
Logoped este la scoala de langa mine, nu cunosc personal pe nimeni acolo dar cunosc mamici care duc copii acolo. Sau te duc unde fac eu cu fetita mea (pe langa Gara de N). Acum intra in vacanta de sapt. viitoare si tocami dupa 1-15 sept. vin din concediu. Daca vrei vorbim pe PM si iti dau si adresa si nr. de telefon sau mergi cu mine si te indrum, te recomand....
Sunt multe/multi mamici/tatici care ma cunosc, eu nu am de unde sa-i stiu. Copilul tau e in grupa cu Alexa? Ea este la FE.
aelita, este cumplit, nu cred ca ma puteti intelege, sau nici nu banuiti prin cate trec parintii cu astfel de probleme(copii bolnavi). Daca la inceput nu prea le dadeam parintilor dreptate ca sunt nervosi, rai, ....pe toti din jurul lor, acum le dau. E cumplit. Am avut o sapt foarte grea din toate punctele de vedere. Sper sa am o mini vacanta frumoasa(nu am copil decat la cresa de dus).
sinzi_ana, ce mai faci, de mult nu ai mai intrat pe la noi. Ma bucur ca ne mai vizitezi si in scris. Singura solutie de a pleca este sa obtinem un contract de munca legal unul din noi si sa luam apoi restu de fam. Mai vedem ca asta ne cere o experienta mai mare in domeniu,....implica mai multe si acum avem si 2 copii si foarte mici. Nu m-as aventura cu 2 copii intr-o tara pe care nu o cunosc, nu am nimic.... sa mai cresca sau....cum va fi soarta.
Va pupic pe toate si ma bucur ca mai intrati si pe aici si macar voi ce cititi, scrieti sa ne intelegeti ca si copiii nostri au dreptul la joaca, dragoste...din parte acopiilor vostri.

Vergi ce mai faci?, ai patit ceva de nu mai intri!?




Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Paula, eu va admir tare mult pe voi si pe copilasii vostrii!!!!

Nu am mai scris, pt ca sunt in Ro de 3 saptamani (in vacanta) si nu am timp dar va citesc mereu si ma bucur de progresele copilasilor vostrii si de fiecare lupta castigata!!!

Nu este asa greu sa te aventurezi sa stii...si noi am plecat in necunoscut cu David si ne-am descurcat...trebuie sa ai vointa (iar voi aveti din belsug)!!!



Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

sinzi_ana, mai vedem ce ne ofera viitorul, nu ne-am face probleme de cum ne descurcam, e prea mic Paul.




Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Bine v-am gasit!Ne-am reintors.Cand voi avea timp va voi scrie mai mult.Deocamdata va pup.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Alexa o sapt. e bine una e racita....acum are pneumo....e sub tratament sever. La control sa vada dr. cum mai este...cu raceala....imi spune ca nu-i place coloana ei??? Imi da trimitere la dr. si azi ma duc. Stupoare, are scoleoza si cifoza....ce ma fac. Nu aveam eu destule cu copilul asta, de mers nu mai merge, montul e cat caruta....si acum si cu coloana!!!!!!!
Nu stiu ce sa fac, unde sa ma mai duc . Fac cu ea de 3 ani de zile gimnastica zilnic, masaj.....si uite cum este.


Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput