Iasule, mandra cetate! (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by palmyrah2002

11-15 mai, Festivalul Berii in Iasi...
[blue][b]AHaaa,acilea-i de mine!
Ce formatii vin?Un IRIS,ceva?




Inca nu stiu amanunte...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Aime, si eu tot la 35 de ani si jumatate (!!) am nascut - prima sarcina si marea mea iubire! - pe Alex si pe bune ca nu simt ca acum am deja 38! si sa fiu sincera, dupa cum mi-a explicat fiu-meu -citez "mami, am o idee: imi cumperi si mie o tititza sa ma joc? nu mai vreau alte cucarii si nici cocolata... te roog frumos!" - s-ar putea sa ma mai gandesc si la al doilea copil... depinde acum de ce spune Doamne Doamne, daca am sa mai fiu in stare! Dar daca va fi bine, de ce nu? Doar am sa scap de alte investitii in jucarii si ciocolata pe timp indelungat cf promisiunii....

Daria nastere usoara si bafta!

dana si noi aniversam o cifra semnificativa de la casatorie - nu va spun cat sac! - pe 15 mai asa ca presupun ca tot pe 14 mai vom anticipa si sarbatori efectiv...

Adriana, nu fi trista, va fi bine!

in alta ordine de idei, miercuri a fost fiu-meu in copou si l-a piscat un tantar deasupra arcadei... aseara era umflata tare arcada iar azi e umflat ochisorul... i-am dat un antihistaminic si calciu - abia azi, ca asa sunt eu capoasa!!!! - dar e suficient? imi e asa de mila de puisor... apropo, aseara vine la mine si imi spune: "mami vreau nani nani puisor. vrei? poti?" sau vine si ma intreaba la ureche:" mami, eu sunt iubirea ta? da?". in prima zi de Pasti ne-am intalnit cu niste amici si cand ma simteam si eu bine vine si imi spune in gura mare: "mama mea e cea mai buna... mami e grasa si frumoasa!" - n-a gresit prea mult smecherila al meu, dar as fi renuntat la al doilea epitet cu draga inima!!
pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Miha ma faci sa rosesc, dragutza, multumesc...37 pe "muche"...daca asa a hotarat Doamne Doamne...sa-l aduca pe puiul mic si iubit si asteptat atat la 35 de ani...cat despre un al doilea pui....nush ce sa zic

Carmen, si tu in mai ?...suntem cateva care n-am tinut cont de traditia ca "in mai nu se fac nunti..." doamne ce se mai mirau tantili pe la nunta noastra..."in mai? ntz ntz ntz..." sanatosi sa fim ca in rest "toate e bune" ... si voua si La multi ani !!!

wow...Festivalul berii, ce fain....unde va fi, tot la strand, in praf?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

quote:
Originally posted by l_carmen2003
in alta ordine de idei, miercuri a fost fiu-meu in copou si l-a piscat un tantar deasupra arcadei... aseara era umflata tare arcada iar azi e umflat ochisorul... i-am dat un antihistaminic si calciu - abia azi, ca asa sunt eu capoasa!!!! - dar e suficient?


Si Vladut are o piscatura de 2 saptamani...i se trec f greu, a doua zi dupa piscatura se facuse mov rosiatica, eu il dau cu Panthenol si atat...stiu ca si anul trecut a avut una (ca-l pazim strasnic, dar deh...e dulce puiul...) si greu mai trec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Fetele,am vazut ca la "Parintii intreaba" este un subiect despre piscaturile de insecte.Poate gasiti vreun leac pe acolo.

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor care sunteti casatorite in mai, treceti-ma si pe mine pe lista...s-a intamplat acum 13 ani..uau ce mult timp si noi am fost exceptia care intarim regula.Asa ca pe 22 mai am si eu aniversare.
Si ma numar printre cele "tinere", implinesc acus 38...
Dana venim cand zici tu, adica eu ma supun majoritatii si pentru ca de curand am onorat o comanda de masuta cu scaunele pt un loc de joaca cu scaunele, daca te intereseaza...vorbim. Cred ca o sa vin cu toate productiile si ofertele la intalnire.
Raluca ce bine ca revii, abia astept sa ne revedem.
Carmen, o sa-ti scriu un mail sa mai intreb una alta. Oricum Alex e smecherel te face sa fii topita dupa el cu atata dragoste cata iti arata.
Hai sa va spun si ultima faza a lui Matei:...avea mucisori, era la sora-mea si urla de zor sa-i stearga cineva nasul. Il intreaba sora-mea :" Matei, tu ai lumanari la nas ?" Raspuns: "Nu, eu am becuri".
Cam astea deocamdata...si el are o piscatyura de tantar de vreo 3 zile si parca e cucui.
Pupici la toata lumea,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Si noi ne-am cunoscut in mai, pe 9... seara la orele 23.15, in fata la Bingo Topaz de la Gara... acu' vreo 4 ani parca (sau 3???)... Din 2002... 4 sunt, nu? Ce multi!!! Ce-a trcut vremea!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Raluca,ma uitam la pozele tale si am recunoscut pe cineva in pozele de la cununie.Ce mica e lumea!

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geba2001 spune:

buna tuturor iesencelor!
va citesc de ceva vreme, dar acum am hotarat sa postez si eu
ca sa ma inscriu in randul celor casatorite in mai; pe 6 mai sarbatorim 11 ani de la cununia civila pe care am facut-o in Iasi, la Casa Armatei
Si, apropo, mi-am cunoscut sotul in dicoteca din T1-T2 intr-o noapte din sesiune din vara 2003...
Iasiul e orasul studentiei noastre, si citind postarile voastre, imi mai amintesc de una, de alta, din vremurile tineretii...
Si daca ar fi sa plec din Bacau, la Iasi mi-ar place sa ma stabilesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabandol spune:

salutare fetelor,
hop si eu la apel, mai tarliu ca am avut o groaza de treaba....
m-am facut azi si frumoasami-am facut suvite, cred ca o sa aiba consortul un soc cand o sa ma vada.
in rest nik nou.rares e bine cu ale lui cucuie, dar e mofturos si marait de la gatut.trecem noi si peste asta....
dana, pt cuconiada io vin oricand si oriunde!!!asa ca poti deschide lista
am fugit la treburi.
pupici,
oana

i would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity

Mergi la inceput