Iasule, mandra cetate! (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Carmen eu ajung pe 11 mai in Ro si de pe data de 12 sunt fresh oricand. Cand e cuconiada? Pai se poate sa nu vin, am lipsit la vreuna pana acum!?! (sper ca o prind , nu?). In iarna din cauza frigului nu s-a mai facut nimic , am spus ca o lasam pe vara. Eh acum trebuie sa facem o intalnire pe cinste! Nu stiu despre ce date vorbesti (vad ca pe listuta e trecuta data nasterii. Eu sunt pe 6 august anu` de gratie `79:)).

Adda bine te-am regasit! Adevarul e ca am luat o pauza de pe forum si am incercat sa imi ocup timpul liber in fel si chip. Mi-ar place tare de tot sa vii si tu la o "cuconiada" si sa ne vedem si live.

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

HRISTOS A INVIAT!

mai tarziu, dar in urma unui soc de curent, am ramas fara PC ...si du-te la Ultra Pro cu monitorul, c-am zis ca s-a ars...nu avea nik...cand am zis sa ne ducem cu unitatea, l-a mai butonat sotul meu si a inceput sa rasneasca ...offff...am tabarat ca foamea pe forum...mai ales ca am fost si plecati...am resuit sa va citesc
Adi, nu dispera...eu iti tin pumnii
Herra si noi am fost plecati la Galati, deci cam 3 ore distanta, dar la scaun am renuntat...nu are stare in el si apoi sta asa bine la mami in brate si priveste pe geam...sau pe canapeaua din spate si se joaca...felicitari ptr Vlad al tau...e un disciplinat...
Danna, din pacate exact pe 14 mai nu o sa putem veni si noi , ptr ca ne petrecem cei n-spe ani de casatorie si 1 an jumate de Vladut, daca se mai schimba ceva...cu placere si cu bucurie vin...
Multumesc ptr urarile de pe mail, va pe toete si vi le intorc inzecit.

aime si Vladimir in aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

11-15 mai, Festivalul Berii in Iasi...http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

AHaaa,acilea-i de mine!
Ce formatii vin?Un IRIS,ceva?



ADI,nu merita sa fii suparata,las ca nu-i un capat de lume!
Si eu am luat a doua oara examenul!
Bem tura viitoare doua sampanici!Bafta si pupici!

Ralucaaa,unde ai disparut,ma intrebam pe unde esti!Abia astept sa ne vedem!

Eloise,bine ai venit printre noi!

Herra,ce zici tu de mamici cu virsta inaintata?Ia trage un ochi pe lista,sa vezi ce tinara sint eu!

Oana,pupici lui Rares si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

da, dar voi aveti deja doi copii...

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">poveste,www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70977" target="_blank">caietel,www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70976" target="_blank">jurnal,www.babiesonline.com/babies/v/vladu" target="_blank">paginuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

quote:
Originally posted by palmyrah2002
Herra,ce zici tu de mamici cu virsta inaintata?Ia trage un ochi pe lista,sa vezi ce tinara sint eu!

...



Ei nu Herra, ca chiar am pus geana pe tine acu'!... Adica asta e chiar atac la persoana... Adica deja Cristina si-a luat de-o grija dar eu inca am una asa ca super mami am sa fiu eu... dar nu ma simt in varsta desi, daca ai sa arunci un ochi cum ti s-a sugerat ai sa vezi de ce!!! Si gata! Auzi, "think pink..." sa vezi cum "think green and red! Like me!"

Am ajuns acasa azi mai repede din motive de somn ucigator. Nu stiu ce am insa sigur nu mi-am luat de-o grija inca(!!!) dar nu mai puteam sta nici o clipa. Am baut cafea dar degeaba!

Pa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

quote:
Originally posted by aime
pe 14 mai ........ne petrecem cei n-spe ani de casatorie si 1 an jumate de Vladut
aime si Vladimir in aprilie





Muuuuuuuuulti ani fericiti si de acum incolo


Ce coincidenta Noi tot pe 14 mai sarbatorim 11 ani de cand suntem impreuna si poate se naste si strumfita atunci(dpn-ul e pe 13 mai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

quote:
Originally posted by ralucami


Citisem ceva de niste outze? Se strang bani pt una din actiunile de la umanitare? Daca da vreau sa particip si eu , daca nu e prea tarziu pe 11 mai caci atunci vin in Ro. Va rog doar sa imi spuneti cum si cu cine ("cum" pot face o donatie si "cu cine" iau legatura).

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!



Ralucami, se strang bani pt 2 fetite-surori, ce sufera de o boala genetica rara, amanunte poti citi in linkul de la semnatura mea si inca in cateva locuri, pot sa iti trimit pe PM daca vrei.
Mama fetitelor este o buna prietena a mea, asa se face ca daca vrei sa ajuti, eu iti pot da detalii. Referitor la "outze", da, s-au facut donatii contra outze si daca nu te deranjeaza ca Pastele a trecut deja, iti pot oferi si tie, la 1 RON bucata. Mai am 5 bucati, restul de 150 buc le-am "papat" impreuna cu fetele de pe forum, carora le multumesc mult de ajutor! Daca vrei sa donezi o suma de bani, mi-i poti da mie, sau ii poti pune direct in conturile fetelor, cum iti este mai usor.

Despre CUCONIADA:

Deci, pe 14 nu poate veni Aime care se arbatoreste(La multi, multi ani impreuna, buni si frumosi!!!), ramane sambata, 13? ori daca nu va surade, poate fi si vineri, 12 mai, asa e bine? Va rog mult, spuneti fiecare ce zi preferati, as vrea sa fim cat mai multe, daca nu chiar toate...Darria, imi pare rau ca nu poti veni, dar pe tine te iertam, ai treburi mai importante...



Primavara 2006

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71116#1518073" target="_blank">Catia si Sabina au nevoie de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Oana, chiar ca sunteti de speriat cu cazaturile! Cum se simte (resimte) Rares dupa toate incidentele? Sanatate multa si...aveti grija!

Astazi am inmanat outele Ancai(Buli) si lui Carmenp, ocazie cu care ne-am si cunoscut, asa scurtutz, in mijlocul drumului. Sper insa sa ne cunoastem mai bine la cuconiada. Hai fetele, ziceti, cand sa fie?

Daca vreti sa va faceti o idee despre cum va fi, iata:




Eu va astept cu drag, deja am primul strat de var pe pereti si gresie in juma de hol


Primavara 2006

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71116#1518073" target="_blank">Catia si Sabina au nevoie de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

quote:
Originally posted by Darria

quote:
Originally posted by aime
pe 14 mai ........ne petrecem cei n-spe ani de casatorie si 1 an jumate de Vladut
aime si Vladimir in aprilie


Muuuuuuuuulti ani fericiti si de acum incolo


Ce coincidenta Noi tot pe 14 mai sarbatorim 11 ani de cand suntem impreuna si poate se naste si strumfita atunci(dpn-ul e pe 13 mai)


Multumim mult de urari...oooo, am inceput sa le primim deja...
Sa dea Domnul sa se nasca micutza cand vreti voi si sa fie sanatoasa si tu la fel...de fapt noi pe 16 mai ne-am casatorit, acu 14 ani ...ce-a trecut timpul....dar ptr ca pica in timpul saptamanii, o sa avem musafirii duminica...
cat despre mamici cu varste inaintate ...eu mi-s cea mai cea ...la 35 ani si primul bebe...da vorba lui Carmen, nu ma simt deloc si asta conteaza

Dana , multam de urari...esti o dulcica, ca te gandesti la mine ...eu ma supun majoritatii, as vrea sa vin, numa sa pot si sa nu va stric treburile aranjate deja.

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by aime


cat despre mamici cu varste inaintate ...eu mi-s cea mai cea ...la 35 ani si primul bebe...da vorba lui Carmen, nu ma simt deloc si asta conteaza




Aime,...35 de ani? Sa fii sanatoasa si fericita,dar nu as fi crezut ca ai atat.

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput