Mamici casnice (34)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

cori, 2 fetite cuminti (carla +syb)

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

mmiha ce tare esti:) trebuia sa mergi sa-i ceri un autograf si sa te lase sa va pozati impreuna:)

Alina asteptam sa te refaci si sa revii, stiu si eu cum e upa atatea zile pline

Corina ce scumpa-i Syb., are si ea ingrijorarile ei
Inca nu m-am obisnuit sa o ai pe Carla, cand scrii de ea parca imi vine sa ma intreb cine-i Fain ca doarme mult, est o norocoasa, cum am fost si eu de altfel :)

Am uitat:) Am pus niste poze , ultima e facuta la lacul la care am fost ieri, dar e din masina asa ca am prins ce am apucat:)
Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Flaa la cat era de plictisit era domnu' chiar nu aveam nici un chef de vedetisme de-ale lui, il apreciez da nimik mai mult, e si el om intre oameni!
Iti dai seama ca daca reuseam sa-i fac o poza din fata....o trimeteam la carcotasi si castigam 300 euro......offf numai la prostii ma gandesc...tara arde si baba....

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Salutari si de la mine.
Flavia multzumesc, motzata mea seamana cu tati, iar el este... mindru tare
Svetlana dar de ce nu ai venit si tu cu sotzul in Elvetzia, asha puneam de-o taclala impreuna
mmiha am vazut pozele din Cismigiu, dar cea mai mult imi place cretzulica ta.
Corina si Isabella a fost agitata aseara, a urlat cu pauze pina pe la unu noaptea, dupa care i-am pus ursuletzul linga ea, l-a prins in bratze si... somn pina la 7.30

Fetelor la mine plouaaaaaa, e uriiiit

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

daneluta iti dai seama ca as fi mers,macar sa mananc o bucata de branza buna dar biletul si rezervarea au fost facute de scoala si a fost anuntat cu cateva zile inainte ca trebuie el sa mearga.eu astept sa vad ce-mi aducecand vine.

flavia joi dupa-masa merg la eco.sper sa aflu ca sunt asa nerabdatoare,in fiecare zi cand vb cu burtica il rog pe bebelica sa imi arate funduletul la eco.sper sa ma si asculte.

mi-am terminat cafeaua si ma imbrac sa ies la plimbare ca a iesit soarele si este placut afara.

corina sa-ti traisca fetitele!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

danelutza,s-au inteles fetele noastre aseara?!
fla,educatoarea pune si pe seama ca a fost vacanta 2 saptamani si poate deaia sybille e asa mamoasa dintr-o data!eu cred ca in capsorul ei se gandea ca acum daca o avem pe Carla..pe ea o putem lasa acolo!.
mmiha,micuta ta cretulina e o dulce,am vrut sa scriu si mai devreme dar ma barait sybille!
alina,deocamdata sunt cuminti amadoua si io ma bucur dar cu masura..ma astept pe saptamnana viitoare sa intram in colici si urlete..
fla,mititica doarme bine deocamdata si e o cuminte.daca are popo curat si burtica plina tot ok!
eu cica fac ordine prin casa,da nu a pot abtine sa nu arunc o ocheada(cam lunga)si pe aici!
adriana,sa se faca bine andreiutul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinquleasa spune:

buna ziua si de la mine,
noi vrem sa plecam dupa niste cumparaturi dar am hotarat intai sa facem niste nanita ca altfel nu ne mai intelegem.
,...inainte de apleca in concediu am avut toata familia bolnava ptr 2 saptamani,alexandra a avut prima, un virus care se manifesta cu varsaturi ,diaree,febra.... 2 saptamani a papat numai cartofi fierti ,orez si morcovi..,a fost bolnavioara tare, slabise mult,apoi a luat socrosenia care a cazut la pat ptr 4 zile apoi a luat sotu si el la pat iar in final socru ,el a fost ultimul.Eu spre fericire nu am avut nimic ,in schimb m-am ocupat de toti, fale ceaiuri ,supe ,cara caldarusele de colo colo...intrasem in opsesie spalam mai orice cu clor sa scot virusul din casa....lasam geamurile deschise ca la noi mirosea peste tot numai a boala..cel putin asta impresie aveam eu.
dupa vacanta incercam sa intram din nou in rutina,maine merg cu alex sa-i fac vaccinul ptr bolile copilariei,voi stiti cam ce reactii adverse are??...cam la ce sa ma astept?.
cam astea sunt noutatile de pe la noi....aaaaaaaa apropo cica am intrat la dieta vreau sa scap de cateva kg....poate reusesc sa o duc pana la capat.
nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Pai asa Svetlana tre sa fi convingatoare:) Ne spui si noua cand afli, sau e secret?:)

Nico saracii de voi prin cate ati trecut :( Acum sunteti toti bine? Ati scapat de virusi? Cred ca v-a prins tare bine vacanta

Corina inclin sa cred ca e asa cum zice educatoarea, mai ales daca a fost si vacanta si acum vede ca ai si alta preocupare in afara de ea... Oricum copiii se adapteaza f repede la noile situatii, asa ca nu sunt motive de ingrijorare

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

v-am racolat de pe pag 2. rusinica.
gata, mi-am revenit sunt mai bine dispusa.
svetlana, transmite-i lu' bbsel si din partea noastra sa fie cuminte si sa arate la nenea dr. ce nu a vrut sa arate pina acum
in rest cum te simti?
flavia, f frumoase pozicile! ce mare s-a facut sara!!!
nico, cea puternica . iti dai seama ce se intimpla daca se lua virusul si la tine? asa's eu paranoica si ma apuca citeodata gindurile negre cum ca daca as fii bolnava ce s-ar intimpla... hai sa sunt dusa rau de tot.
cori, esti o fericita cu asa fetite cuminti. sa dea DD sa ramina si pe viitor la fel si mai ales sanatoase.

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Cam tarziu am aparut si ioAdevarat a inviat!Diadaniela ce mai face Alexandra? Se simte mai bine?Noi am fost la tara si ne-am simtit tare bine. Liviu a zburdat in voie si a mai prins si el un pic de culoare in obraji.Sanatate la toata lumea!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput