Mamici casnice (34)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mersi Alina, esti o draguta, ca de obicei

Lucia ma bucur ca Liviu se simte mai bine, intr-adevar aerul curat face mult mai bine decat o gramada de medicamente. Noi toti ne-am vindecat de astm (mai putin sora cea mica) stand la munte in vacante. Acolo ne-am calit de nu s-a mai prins nici o boala de noi :)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

fetelor!!! unde sunteti? numai eu bintui pe aici?

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

si eu , si eu !

si tuturor mamicilor !

Pe aici iar a plouat azi-noapte si azi dimineata, abia spre pranz s-a mai inseninat si am reusit sa iesim un pic din casa ! Iar acum bate vantul ! Sa vedem ce ne mai aduce !

Puiul meu cel mic creste vazand cu ochii , mamanca bine , doarme bine , iar cand e treaz e cu gurita pana la urechi !

Ultima noutate : se pare ca luna viitoare va veni soacra mea in vizita pe la noi ! Sunt tare curioasa cum va fi...ca nu ne-am mai vazut de aproape 6 ani ... decat in poze !

"Sufletul n-ar avea curcubeul daca ochii n-ar avea lacrimi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Ura... am pus poze in albumul mamicilor casnice, adica am facut si eu album, dar cu alte poze nu cele din albumul public.
Si... am tras cu ochiul la retzete, si... mi s-a facut pofta, si... oare de ce n-oi fi scris eu retzeta de la checul ala mumos, unde-i retzeta s-o copii
Porumbel sa ne spui cum e cu soacra, si eu am vazut-o pe a mea doar in poze... numai ca ea saraca e plecata de mult la doamne-doamne, n-o sa ma cunoasca niciodata.

Nu ma uitatzi, datzi-mi un picior sa vad retzeta aia tigroasa, ca... n-am chef s-o caut , dar tare as minca-o

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna fetelor,
m-am intors cu greu din oras caci afara s-a facut asa cald.e vreme de tricouri.sunt putin dezamagita ca nu mi-am gasit pantaloni de graviduta care sa ma incape.adica 38 prea mici si 40 prea mari.bine ca inca mi se potrivesc blugii normali ce-i iam luat acum o luna.
de ciuda mi-am luat un tricou redus si o cutie de 1kg de inghetata de ciocolata.
acum ma uit la tv,cu un ochi pe la voi si o savurez.
daniela caut eu reteta sa ti-o scriu.am facut-o si eu si am scris-o acum un secol aici pe forum.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:


chec tigru

250 gr unt ( margarina)
250 gr. zahar
2 plicuri zahar vanilat
un praf de sare
4 oua
250 gr faina
50 gr amidon
1/2 plic praf de copt
75 ml lapte
2 linguri cacao
-untul topit si racit, zaharul, zaharul vanilat si un praf de sare, se amesteca bine.se inglobeaza pe rand ouale ( intregi),faina amestecata cu amidonul si praful de copt se inglobeaza si ea in aluat apoi 50 ml lapte.
-aluatul se imparte in doua, iar intr-una din jumatati puneti restul de lapte plus cele doua linguri de cacao.
-intr-o forma de chec unsa cu unt si tapetata cu faina facem urmatoarea combinatie: in centrul formei incepem sa punem cate o lingura de aluat galben, o lingura din celalalt
-sea coace in cuptorul incalzit inainte vreo 45-50min,incerci cu scobitoarea.
spor la treaba si te astept cu ofelie daca il faci




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

Intrebare de baraj referitoare la tigru
La cate grade se coace ?
Ca ma tenteaza si pe mine...

"Sufletul n-ar avea curcubeul daca ochii n-ar avea lacrimi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

cam 175-180grade




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Svetlana multzumesc... cum il fac, cum te chem. Doar sintem vecine, nu ...

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Flavia ai dreptate tu cu aerul curat si muntele. Si noi intentionam sa facem mai multe vacante pe la munte mai ales ca avem si rude in Campulung Muscel, o zona foarte frumoasa!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput