Mamici casnice (34)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Neata casnicute... eu sunt cu fundul in sus, ca lui Andrei nu ii mai trece farinigita asta, i se agraveaza din ce in ce mai mult...
Voi ce mai faceti? Gata cu sarbatorile, va puteti intoarce???

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Credeam ca eu sunt prima azi, Adriana ai fost mai harnica:)
Trebuie sa existe un remediu pt faringita, poate n-ai avut tratamentul adecvat. Il intreb pe un prieten ORL-ist sa vad ce-mi spune si iti dau de veste

Mai asa de faine a fost Pastele asta pana la urma... chiar daca am stat doar cu familia, am fost in vizite la rudele sotului (ca ai mei sunt departe), ieri am dat fuga la munte, la un gratar si la aer curat, a fost super si incerc sa pun ceva poze chiar daca n-am facut prea multe:)

Danelutza felicitari pt ingalbeneala, acu asa ramai:)
Superba s-a facut principesa ta si eleganta, nici nu se poate altfel cu asa mamica grijulie

Dana_ch ce ma bucur ca ti-ai gasit locul la noi, ne-ar place sa scrii cat mai multe, sa ai logoree :)

Dana cum se simte Alexandra? I-au plecat virusii?

Miha felicitari pt motz si flacau mare, asteptam pozele, sa nu uiti ca te batem la cap:)

Nico povesteste-ne ce ati mai facut, felicitari pt concediu. Vad ca nu l-ai lasat inca pe Varlam, oare cum ai rezistat fara el 2 saptamani?

Tina ce nazdravan frumos ai, daca zici ca mai e si cuminte, e deja copilul ideal. Ai pe cineva la tine sa te ajute? Sper ca te apuci de treaba (scris:) si nu ne mai lasi sa aflam vesti doar de prin vecini

Fetele plecate, nu v-ati intors?

Mama da eu ma cam grabesc, s-ar putea sa-mi vina iar musafiri (la propriu:) probabil pt cateva zile si iar tre sa raresc...

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Flavia, hai sa iti spun ceva, ca oricum afli
Te-am cautat pe la nurorici ca am vazut ca acolo ai postat si am crezut ca pe la noi nu mai vii curand... Eeeee, ideea e ca mi-era dor de tine si te voiam mai repede!!!
Chiar te rog sa il intrebi pe doctorul orl-ist, poate imi recomanda ceva mai eficient, ca deja am intrat in panica cu Andrei... Apropo, te cautai pe mess... No, te convinsai ca imi ere dor de tine???

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata fetelor.

noi suntem singuri ca tati a plecat ieri dimineata in delegatie in elvetia si vine abia maine dimineata.asa ca am fost stapana pe telecomanda si calculator dar tot m-am plictisit.
bine ca zilele astea nu mai trebuie sa gatesc nimic,avem de la pasti inca.
de sarbatori am stat acasa ca al meu sot a bolit si a avut de scris prezentarea pt.conferinta.afara oricum a fost vreme urata si a plouat.azi daca nu incepe ploaia ies sa-mi clatesc ochii pe öla magazine.

TINA ti-am vazut feciorul,sa-ti traisca este dulce foc.
pupici la celelalte mamici si copiilasi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Neata si de la mine, da' cam tarziu

Pupam bebici si fetele frumoase

intru mai tarziu sa va povestesc si sa pun ppoze...

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Adriana ce tare esti
Ti-am lasat mesaj pe mess cu raspunsul de la dr, sper sa se faca bine Andreiut.

Svetlana bucura-te de timpul liber cat mai poti, nu k vreau sa te sperii, da sa vezi ce nostalgie o sa te apuce cand nu o sa sti ce sa faci mai intai, ca nimic nu poate astepta :)
Have fun la shopping:)
Cand sti ce sex e bb?:)

mmiha asteptam mama, ca nu plecam niciunde (eu:)

Doar maine imi ajung musafirii, asa ca mai am vreme de pierdut (asa cate putin:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Ieri am fost in cismigiu si peste cine dam.......peste Steven Segal si trupa lui de garda...saracu' era imbracat tot in piele pe soarele ala si statea si el langa 2 pensionari.
Nu am reusit sa-l fotografiez din fata, ca doar am trecut la 2 m de el ci numai de la distanta si cam neclar

Am pus poze noi din wek


mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

'neata si de la mine! asa sunt si am o lene pe mineee.....
n-am chef de nik chiar daca vremea asta frumoasa te imbie la plimbari. alexa e afara cu mama si eu il astept pe tati de la servici.
revin mai tirziu, poate imi vine chef de vorba.


alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

Neata!
noi ne-am trezit pe la 8,am papat bine tzitzi pe urma popo curat si adormit la loc.cand adormit Carla s-a trezit sybille..se uita putzin la tv si pe urma am zis ca ne apucam de sters geamurile!
in ultimele 3 nopti Carla mi-a dormit cam 7 ore ..aseara a fost tare agitata,de la 21 si pana dupa 24 am stat la povesti,s-a fatait ,papat,schimbat,ceai....abia de a luat-o somnul,dar a dormit pana la 8 azi dimineta.
pe sybille am dus-o ieri la grupa de joaca si cand sa plec s-a agatat de mine si nu a vrut sa ma lase sa plec!ma tot intreba daca´mai incolo vin dupa ea...,de unde i-a venit ideea ca las acolo de tot habar nam.dar sa vin si cu tati si cu Carla sa o iau!!!
gata,mi s-a taiat macaroana la pc...sybille roieste pe langa mine,vrea si ea la joculetul cu Barbie!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

mie imi place foarte mult Seqal si l-am recunoscut imediat,chiar si din spate!!
dar cu ce ocazie in tara?

Mergi la inceput