Mamici casnice (34)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Salutari si de la mine si multzumesc de cafea.
Intrat, salutat, dispar la treburi casnice ca soatza vad ca invita mosafiri fara acordul meu

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Neataaaaaaaaaa!
Fetele ,ce dor mi-a fost de voi!.
Flavia ,suntem aproape ok.Inca mai e infundata destul demult si nu prea doarme bine noaptea.
I-am cumparat pompita din aia care se ataseaza la aspirator ,dar nu pare mult mai buna decar pompita manuala asa ca nu o folosesc.
revin!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Dana cunosc situatia cu pompa pt aspirator, noi am dat banii degeaba pe ea :( Ma bucur ca e ok, las ca a venit caldura si scapam de raceli.

Miha ce frumos e printisorul tau. La motz l-ai imbracat la cravata?:) Imi place tare mult poza asta , e foarte expresiva:)

sunt_mamica ai fost mortala

Danelutza spor la treaba si la ... musafiri:) (si mie la fel:)


Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

am trecut sa va salut.imi fac si eu acum o cafea si revin.avionul sotului are intarziere si ajunge abia dupa-amiaza.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

tz,tz pe pagina 3 mai fetelor?v-a scos soarele pe toate afara cu copilasii??




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Da,Flavia,l-am imbracat la cravata,iar nan'su l-a dezbracat si l-a imbracat in frac cu papion.

Svetlana,eu tocmai m-am adunat de pe drumuri.E super vremea de plimbare la noi.Dar m-a alergat fii-miu ca pe hotii de cai.M-am asezat nitel sa-mi trag sufletul,dar nu prea mult,ca tre sa ma duc sa-i pregatesc de papa pan' se scoala.

Va pup.

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Salut fete! Am fost azi cu Andrei la doctor si cica e bine!!!
Cred ca doctotita mea e nebuna!!! Andrei abia respira, muci cat cuprinde, tuse in gat... si ea imi zice ca e sanatos tun... Ba mai mult voia sa ii faca si vaccinul... sunt eu nebuna sau ea s-a scrantit la cap???
Mi-e rusine sa o schimb dar as schimba-o,... ca de multe ori a luat-o pe aratura!

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Cum sa-i faca vaccin daca e racit? Rusine-nerusine cred ca ar trebui s-o schimbi daca nu esti multumita.Cred ca e mai importanta sanatatea puiului tau decat jena ta de a pleca de la ea.E adevarat ca e jenanta situatia,dar...asta e.Eu am schimbat 3 dr pana acum...

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Adriana schimba doftoroaia, cum sa-i faca vaccin daca e racit, e batuta-n cap . ti-o fi rushine, dar las-o incolo de rushine, ca e importanta sanatatea copilului
Miha imi place feciorul tau , cravata, papion,... hm... tre'sa-l cunosc, adica Isabella trebuie sa-l cunoasca atunci cind venim in tzara, la vara, la toamna, nu stiu cind, dar daca tot sintem din tirgul Ieshilor, trebuie sa punem de-o intilneala.

Fetelor sa va povestesc ce-am patzit aseara. Tocmai eram pregatita sa ma duc la nanitza, ma duc sa controlez colegu' sa vad daca nu cumva fumeaza noaptea... cind colo, vad ceva jos pe parchet... un scorpionnnn, am inceput sa tremur toata si sa-i spun soatzei sa-l omoareeee. Ii spun, daca il vedea Isabella si punea mina pe el ?, la care sotzul "daca il vedea, il minca"... am inceput... mama ei de tzara, parca nu puteau sa aiba numai tzintzari, furnici ca la noi, noroc ca lighioanele astea ies doar noaptea, ca altfel chiar ar face Isabella colectzie in stomac

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

salyu gagici!!!
vremea asta e incredibil de imprevizibila, dupa furtuna de aseara azi este o caldura de te topesti. am iesit pe la 11 si am revenit abia la 14 cu urlete ca alexa nu vroia nani ci afara la iarba verde.
adriana, la fel e dr alexei, dusa rau de tot, da' cind nu ne convenea ceva, invocam tot felu' de motive pt a amina vaccinul, ca inainte mergeam la un pediatru un pic mai rasarit. nici alexei nu i-au trecut mucii, are vreo 2 tone inca, speram ca ccc caldura asta sa-i inmoaie si sa scapam de ei mai repede. sanatate la andreiutu
dana, sanatate si alexandrei. sa se faca bine cit mai repede ca prea e frumos afara.
flavia, eu cred ca andreea a venit de la socrela ca am primit acu' vreo 2 zile un mesaj pe YM, da' ea si cu gogo sunt cu plimbarile... distractie placuta cu musafirii!!!
fug la un pic de treaba pe la bucatarie si revin

alexa

Mergi la inceput