Tom Cruise va manca placenta copilului sau

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

numa' sa nu prinda gust de carne de om si sa le manance pe urma si pe KATIE si pe SUZI sau cum ziceatzi c-o cheama pe fetitza?...



anca @ alex.bb


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

...viatza e doar o iluzie a simtzurilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Mdah, tre sa faca shi el ceva ce n-au mai facut altzii!

>>Daruieshte lumii un zambet shi toata lumea itzi va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena shi Alexandru http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BIENCUTA spune:

posibi sa nu mai manance ca i-au spus altii ca este cam mare placenta.dar e posibil sa o proportioneze si s-o bage la congelator sa pape si alta data.
Ieh

floroiu bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

si la romani se practica ingroparea placentei in loc de anticonceptionale ... lena ia intereseaza-te tu oare nu tot deaia se practica ingroparea placentei si la olandezi? ma refer ca poate tot de acolo provine

"Exista si tehnici mai complicate de "legare" a rodului, pentru ca femeia sa nu mai ramana insarcinata. La primul nascut, placenta si apa de scalda a primei perioade (pana la botezul crestin sau, pentru mai multa siguranta, pana la un an) se pun la radacina unui mar."
www.hotnews.ro/articol_14044-Superstitiile-romanilor.htm" target="_blank">sursa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Yo cred ca > 50% masculii din Ro ar minca placenta Angelinei Jolie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Yo cred ca > 50% masculii din Ro ar minca placenta Angelinei Jolie.




poate vrei sa spui ca i-ar manca placinta

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Stiam si eu de obiceiul de pe la noi ca placenta sa fie ingropata la radacina unui pom ... nu mi se pare deplasat. Da sa o mananci...bleah.
Daca tot vorbim de chestii hai sa va mai spun ceva. Cand am fost insarcinata si mergeam la controale la spital am gresit la un moment dat drumul spre cabinetul doctorului si am ajuns in curtea interioara a maternitatii. Acolo vad un fel de cuptor mai mare si in jurul lui o mizerie de nedescris, inclusiv balti de sange si niste chestii gelatinoase. N-am ce face si intreb un nenea in halat albastru ce sunt alea si imi spune ... placente, trebuie sa le incineram da crematoriu e cam vechi, se mai infunda gura si scoateb chestiile nearse ca sa/l curatam. Vai de viata mea, m-a luat cu ameteala si nici nu am indraznit sa mai intreb ceva de teama sa nu aflu ce se mai arde acolo. Dupa un timp il intreb pe un medic din spital de ce se ard placentele in conditii din astea si aflu una si mai si. Cica nu prea erau pregatiti pentru distrugerea lor ca pana nu demult le cumpara o firma de cosmetice si le folosea ca materie prima pentru creme de fata. Cica sunt ingrediente foarte bune pentru ten. Asa ca prefer varianta ingroparii la radacina de pom decat sa stiu ca prima casuta a bebelului meu se intinde pe fata vreunei doamne sau se descompune in curtea spitalului

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

TC o fi fost caine intr-o viata anterioara..catezelele mananca placenta puilor la nastere...i s-or fi trezit instinctele! dar macar sa faca treaba completa: sa-i taie si cordonul ombilical cu dintii sa-l spele (tot ca animalele) e nebun rau.. asta nu e gluma de om normal! bleahhh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Ce fac unii...doar pt a se mai vorbi de ei.Mai frate, actorii astia si de regula persoanele publice cu cat socheaza mai mult cu atat curge mai multa cerneala.E si asta o tactica de publicitate.OAre?Chiar asa cu orice pret?


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by ina_nz

quote:
Originally posted by Guestus

Yo cred ca > 50% masculii din Ro ar minca placenta Angelinei Jolie.




poate vrei sa spui ca i-ar manca placinta

Ina



ina, ai vrut sa spui "placintzika" de fapt, nu?



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput