Tom Cruise va manca placenta copilului sau

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lena spune:

quote:
Originally posted by desprecopii

Eu nu inteleg de ce va alarmati asa...
Ca doar e placenta iubitei lui, din care se naste copilul sau. El nu a invitat pe nimeni la masa.
Probabil ca vede gestul ca pe un ritual de dragoste. Aici in Olanda, dupa nastere, in spital, moasa m=a intrebat daca vreau sa iau restul de placenta acasa - pentru ca exista traditia de a o pune la radacina unui copacel tinar. Am zis un NU hotarit (si ingrozit). Acum, am inceput sa ma gandesc ca gestul nu era chiar deplasat. In definitiv, este o minune de a aduce un copil pe lume si ... chiar placenta este prima casa a copilului.
Acum - ca va manca Tom placenta sau nu - este treaba lui, si poate chiar nu o sa stim adevarul din ziare... dar e interesant de comentat pe tema asta. Ca doar de asta suntem aicisa.






Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.



exact Mirela ai dreptate si pe mine m-a intrebat moasa, ba chiar mi-a aratat-o, cica era aratoasa ...m-a luat cu toate frigurile, sincer o fi normal, acuma asta e...am fost crescuti in alta cultura, acuma sincer nu stiu daca exista ceva asemanator in cultura romaneasca, populara ma refer, ar fi interesant de stiut!

cert este ca stiu o familie aici, care si-au implantat placentele de la ambii copii sub piele, nu-s ce efect de intinerire are...e evident ca sunt o multime de substante hranitoare in placenta, doar acolo traieste copilul timp de 9 luni, totusi eu nu m-as simti in stare nici macar sa o iau si sa o ingrop in curtea casei, dar e doar parerea mea personala, atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

ah si mai e un lucru, tinand cont de faptul ca in Olanda se naste in procent majoritar acasa, cred ca e lucrul cel mai normal sa o ingroape in gradina, adica ma refer e igienic...oricum eu nu am nascut acasa deci nu stiu detalii de genul asta, dar ma gandesc ca logic asta ar fi explicatia care vine de la sine dupa atata timp de traditie a nasterilor acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grace spune:

Hai mai fetelor, e doar o gluma, cam morbida, dar doar o gluma, nu-nteleg de ce va oripilati ca doar nu a si facut-o....

P.S. Eu am nascut doar prin cezariana, nu mi-a oferit nimeni nimic sa i-au acasa, placenta sau orice altceva...., dar daca ar fi facut-o, eu as fi luat, n-as fi refuzat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ce gretos. ce i-a dat prin creier!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

O cunostinta de aici mi-a artat in gradina la ea doi trandafiri mari si mi-a spus ca la radacina unuia este ingropata placenta unuia dntre copii iar la radacina celuilalt a celui de al doilea copil. La inceput m-a socat dar apoi nu mi s-a mai parut ceva asa de dezgustator. Asa ca fiecare face ce vrea.

Oricum faza cu Tom este doar o gluma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Si cu lichidul amniotic ce face? Se pierde???

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Nu-mi vine sa cred ce naivi sunt unii oameni sa creada asa ceva. Am vazut si eu interviul cu Tom Cruise si pur si simplu se crucea si el de cate nebunii scot oamenii din ei si cum inventeaza cele mai tampite scenarii. Totul e dus la extrem (inclusiv faza cu Katie, cum ca n-are voie sa scoata nici un sunet cand naste - Tom a afirmat clar ca i se va da epidural si orice altceva are nevoie daca ea va cere asta) si uite ca sunt oameni care cred versiunea extremista. In contextul asta a afirmat si Tom, in spirit de gluma, ca "da, acuma o sa ma apuc sa mananc si placenta". Incredibil ce aberatii pot crede unii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Gata a nascut Katie, o fetita de 7 lbs 7 oz, si 20' long.
Pe fata o cheama SURI mai multe date aici http://news.yahoo.com/s/ap/20060418/ap_en_ce/cruise_holmes_baby

Si eu nu cred ca Tom va manca placenta .




Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
Opere de arta



Decalotarea nu este necesara la baietei daca urineaza in jet si nu au infecti repetate in zona genitala. Apa si sapunul sunt suficiente pt pastrarea igienei intime la baieti. Luati si cititi despre www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html" target="_blank">FIMOZA si nu va mai chinuiti inutil bieti copilasi nevinovati.
Este totul normal daca arata www.cirp.org/library/normal/" target="_blank">ASA
Intrebari fregvente despre www.cirp.org/pages/parents/FAQ/index_ro.html" target="_blank">CIRCUMCIZIE. www.cirp.org/library/procedure/plastibell/" target="_blank">Poze cu etapele unei operati de CIRCUMCIZIE... priviti, mirativa, crucitiva si GANDITI-VA BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella@ spune:

Sa le traiasca fetita si sa se bucure cat mai mult de ea


http://photos.yahoo.com/sugimuraionela/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by lena

quote:
Originally posted by desprecopii

Eu nu inteleg de ce va alarmati asa...
Ca doar e placenta iubitei lui, din care se naste copilul sau. El nu a invitat pe nimeni la masa.
Probabil ca vede gestul ca pe un ritual de dragoste. Aici in Olanda, dupa nastere, in spital, moasa m=a intrebat daca vreau sa iau restul de placenta acasa - pentru ca exista traditia de a o pune la radacina unui copacel tinar. Am zis un NU hotarit (si ingrozit). Acum, am inceput sa ma gandesc ca gestul nu era chiar deplasat. In definitiv, este o minune de a aduce un copil pe lume si ... chiar placenta este prima casa a copilului.
Acum - ca va manca Tom placenta sau nu - este treaba lui, si poate chiar nu o sa stim adevarul din ziare... dar e interesant de comentat pe tema asta. Ca doar de asta suntem aicisa.






Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.



exact Mirela ai dreptate si pe mine m-a intrebat moasa, ba chiar mi-a aratat-o, cica era aratoasa ...m-a luat cu toate frigurile, sincer o fi normal, acuma asta e...am fost crescuti in alta cultura, acuma sincer nu stiu daca exista ceva asemanator in cultura romaneasca, populara ma refer, ar fi interesant de stiut!

cert este ca stiu o familie aici, care si-au implantat placentele de la ambii copii sub piele, nu-s ce efect de intinerire are...e evident ca sunt o multime de substante hranitoare in placenta, doar acolo traieste copilul timp de 9 luni, totusi eu nu m-as simti in stare nici macar sa o iau si sa o ingrop in curtea casei, dar e doar parerea mea personala, atat.


Fii serioasa! Noi suntem cu mult mai 'hard' La noi se dezgroapa mortii, li se arde inima si apoi se bea "ness-ul". TC e mik copil:-)))
---------------------

Sa le traiasca bebelina!

Mergi la inceput