Tom Cruise va manca placenta copilului sau

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Eu nu inteleg de ce va alarmati asa...
Ca doar e placenta iubitei lui, din care se naste copilul sau. El nu a invitat pe nimeni la masa.
Probabil ca vede gestul ca pe un ritual de dragoste. Aici in Olanda, dupa nastere, in spital, moasa m=a intrebat daca vreau sa iau restul de placenta acasa - pentru ca exista traditia de a o pune la radacina unui copacel tinar. Am zis un NU hotarit (si ingrozit). Acum, am inceput sa ma gandesc ca gestul nu era chiar deplasat. In definitiv, este o minune de a aduce un copil pe lume si ... chiar placenta este prima casa a copilului.
Acum - ca va manca Tom placenta sau nu - este treaba lui, si poate chiar nu o sa stim adevarul din ziare... dar e interesant de comentat pe tema asta. Ca doar de asta suntem aicisa.






Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by descintec

quote:
Originally posted by Alina

Nu stiu daca mai practica unii si pe-aici mincatul placentei propriilor copii dar in germana i se zice "Mutterkuchen"(prajitura mamei)deci poate stiu ei ceva ....

Alina


pai placenta, placinta inseamna: vine de latinul "placenta", adica placinta. E unul dintre putinele cuvinte pe care le-am retinut de la orele de latina. Si sa va lamuresc de ce nu l-oi uita niciodata. In perioada in care ajunsesem cu latina la "placenta", vine pe la noi un unchi si mama face placinte. Io, fata mare, gospodina mamii, sa le servesc la masa. Dupa o vreme, sa imi etalez cunostintele, ii intreb: mai vreti placenta? La care taica-meu, verde: NU. Mai trece un timp, eu iar: mai vreti placenta? Ma gindeam ca nu pricep oamenii latina (ceea ce era adevarat) de se holbeaza asa ciudat, da' nici gind sa le traduc, sa intrebe daca vor sa afle. Pina ma ia mama in bucatarie si imi expilca semnificatia cuvintului romanesc, pe care n-o stiam. In ziua aia n-am mai stat cu ei la masa .

_
Sapte dintr-o lovitura!





Mama mia,Crina,ce haioasa esti!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Beeyy,eu abia astept s-o vad pe nevasta-sa cum NU tipa ea la nashtere naturala,si decat geme asha un pic...hheheeehehe...abia astept.

Cand o fi auzit ea saraca in ce-a intrat...cu nasterile astea scientologice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

quote:
Originally posted by silvia_d


Cand o fi auzit ea saraca in ce-a intrat...cu nasterile asteai scientologice...



eh lasati ca am mai auzit eu de o secta ... imi scapa numele acum...unde femeile sint obligate sa faca atati copii cat le este permis biologic apoi le dau acestora sa bea din sangele si sa muste din carnea unuia de a murit acum 2000 de ani

Xenocid


*segmentation fault*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Ei na, furtuna intr-un pahar cu apa Nu stiu cat de adevarat e si chiar nu conteaza, la cate tampenii se practica si cate ritualuri ciudate sunt pe lumea asta....pentru unii normale, pentru altii de neconceput.

Din punctul asta de vedere nici Angelina Jolie nu sta prea bine

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude. Don't complain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Complicata treaba. Mi s-a facut si mie .
O fi buna oare?

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Chiar ca este nitel dus..fiecare cu nebuniile lui.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonculica spune:

Oricum dupa repetate interviuri din astea cam iti dai seama ca nu exceleaza in desteptaciune. In unul se certa cu Brooke Shields si sustinea ca nu exista depresie post natala ca aia e nebuna. La citi copii a nascut el... In altul zicea ca si-a umplut casa de semne "face-ti liniste" in timpul nasterii, ca de, nevasta-sa o sa nasca in liniste. Sa nu mai vorbim de saritura pe canapea de care ride toata lumea. Si lista continua. Saracu'..

Mami de Albert (14.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Am descoperit care era cea mai mare grija a mea: ce face Tom Degetelul zilele acestea ......
Acum, ca am aflat, pot sa merg linistit sa fac nani.....

Adrian
http://www.geocities.com/dara2el/
6 tehnici in asteptarea lui BB mic

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonculica spune:

quote:
Originally posted by DARAEL

Am descoperit care era cea mai mare grija a mea: ce face Tom Degetelul zilele acestea ......
Acum, ca am aflat, pot sa merg linistit sa fac nani.....

Adrian


Asta ma gindesc si eu cind stau la coada la alimentara sau alte magazine si vrind nevrind pe prima pagina a revistelor citesc stupizenii de astea :)
Mai ales la stiri ca doar astea sint stiri importante nu?...

Mami de Albert (14.12.2005)

Mergi la inceput