Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,etc

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Fetele, unde este mai bine sa schimb valuta in leva? La vama sau la hotel? (unde-i cursul mai bun). Pls.
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

Cristina , eu citisem pe undeva ca este mai bun cursul in vama...

Lenus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Mai plecam si noi o tura joi noapte spre vineri, pt 3 zile, la Nisipuri. Apa am inteles ca e cu intrare lina, nu am incercat-o...Poate o incercam acum, desi mi-e teama de vreme...macar sa nu ploua...
Cristina, cu schimbatul in leva, nu sunt mari diferente...In vama nu era nici unul la ghiseu cand am trecut noi, dar apoi am gasit in statiune la acelasi curs. De asemenea am scos leva de la bancomat de pe card, tot la curs bun.
Si sa va mai vand un pont, ca parca nu am auzit sa se fi discutat pe aici, la Duty Free in vama puteti cumpara bauturi bune pt acasa, la pret f. bun (Whisky, Cinzano, Martini etc). Dar numai cand intrati in Bulgaria, ca la intors nu te mai lasa sa te opresti sa iei.

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo lina spune:

dana, intrarea nu este ca la costinesti dar nici ca la mamaia, undeva intre, mergi vreo 3-4 m
de schimbat mai bine in statiune, la banca, nu la hotel
nunus, pai fa si tu socoteala cu 5 euro, ca iti mai indrepti si tu spatele:) pui direct prosopul, fara saltea...oricum nici la piscina nu era saltea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

quote:
Originally posted by Cristina

Fetele, unde este mai bine sa schimb valuta in leva? La vama sau la hotel? (unde-i cursul mai bun). Pls.
pup
Cristina&Sanziana



La vama (1,91) e mai bun decat la hotel (1,85), iar in Varna (1,94)e mai bun decat in vama.

Poze
It's nice to be important, but it's more important to be nice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

mai ,eu vreau sa se joace si copilul in apa . are 3,5 ani si eu sunt disperata sa fie intrarea lina.



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

quote:
Originally posted by boo lina

nunus, sezlongul este 2.5 euro, daca vrei si saltea la el mai pui 1.5 euro. sezlongurile nu-s gratuite decat la piscina, pe plaja nu.
Ioana


Cred ca soacra-mea a vazut 25 in loc de 2.5
Daca nu iei sezlong unde stai pe plaja? Ca sezlongurile acopera tot, mai putin 1-2m la mal.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo lina spune:

mai fetelor, eu am fost acu' 1 sapt, in vama cursul era 1.83, la hotel 1.85, si la casele de schimb 1.88. si doar nu eram
poate pe masura ce se apropie sezonul se smecheresc si astia in vama, unde by the way, in functie de fata si marca masinii vamesii bulgarii cer si ei oaresce.
daca nu iei sezlong poti sta doar in aia 1-2 m din zona fara sezlonguri...chiar scria pe panoul cu preturi ca nu ai voie sa-ti pui prosopul printre sezlonguri deci e cam problematic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Dienuta , mai bine suna tu la agentie ca asa ne-au tinut si pe noi si apoi nu am mai gasit bilete cind vroiam noi ci cu 3 zile mai tirziu .Insista pina iti vor spune ca au primit confirmarea din Bulgaria .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

fetele,am sunat azi la Eurotravel si mi-au spus ca dupa ce trimuit mailul pt rezervare si se face confirmarea trimit ei un agent la mine acasa pt plata.
asa procedeaza ei?
eu ma gandeam ca prin banca se face toata operatiunea asta.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput