Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,etc

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

quote:
Originally posted by diadaniela
cam cat costa o masa pt 2 adulti si un copil la un restaurant decent?
aveti idee?



Noi am mancat de 1 mai cam cu 10 euro/ pers, masa de pranz cu 3 feluri si o berica pe-langa

Eliza 29+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

Buna fetelor.10 euro? Ma tem sa fac calculele pentru o familie, 7 zile... Noi am fost in Turcia, Alanya, tot la 5 stele (ca si Admiralul) si aveam totul gratuit atat la piscina, cat si la plaja: masute, sezlonguri, umbrelute, plus prosoapele de plaja (schimbate zilnic). Iar aici parcare, plus... Eu am trimis un mail agentiei de unde am cumparat biletele si astept un raspuns.

Lenus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Am si eu o intrebare Albena sau Nisipurile de Aur?

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

Domnu moderator, eu sunt noua si nu stiu cum se procedeaza, dar ritmul in care apar mesajele... ma omoara!!! De ce dureaza 4-5 ore chiar si o zi?

Lenus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Nunus,10 mesaje iti sunt moderate . din cauza asta iti intra greu . dupa ce faci 10 mesaje ,gata ,iti intra imediat.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

Multumesc Dana!!! Eram cam disperata: scriam ceva, discutia era deja hahat... departe. Acum trebuie sa ma grabesc sa fac 10 mesaje.
Multumesc pentru "luminare"

Lenus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo lina spune:

nunus, sezlongul este 2.5 euro, daca vrei si saltea la el mai pui 1.5 euro. sezlongurile nu-s gratuite decat la piscina, pe plaja nu.

intreba cineva daca albena sau nisipuri. parerea mea este ca daca ai copii mici albena e mai indicata. la nisipuri sunt cateva hoteluri super in capatul statiunii, unde nu exista bazare si discoteci, hoteluri pe care nici nu prea le-am vazut in ofertele de la noi. in rest, daca stai pe plaja, beneficiezi de muzica din restaurantele de pe plaja. daca nu stai pe plaja trebuie sa urci o gramada de trepte ca sa ajungi la hotel. in plus plaja e mai ingusta la nisipuri si intrarea in apa abrupta. deci tineretu la nisipuri, familistii la albena, parerea mea:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

Multumesc Ioana, stiam ca cele de la piscina sunt gratuite, dar eu nu iau foarte tare in calcul piscina, copilu' vrea la nisip... Deci, e jale mare!!! Ma gandeam... 10 euro ori 2, 7 zile (sa tot fie). Tot ce sper acum este sa fie vremea ok. Chiar asa, stie cineva vreo prognoza pentru inceputul lui iulie? Macar ca idee ...

Lenus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

fetelor, eu astept de 2 zile sa ma sune agntia asta, balkanair, sa mi se spuna la ce hoteluri au liber din 24.06; sunt cam suparata ca dureaza atata, si mi-e teama ca nu gasim locuri, ca ne-am hotarat prea tarziu.
pe de alta parte am completat formularul de rezervare de pe www.albena .bg pentru hotelul oasis AI si mi-a trimis o bulgaroaica mail in care imi spunea ceva de genul ca la oasis nu are preturile, dar imi poate oferi locuri la laguna mare; preturile sunt mai mari decat ce dau astia in tara.
asa ca ... rabdare si tutun. :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

mai ,eu am inteles ca la Nisipuri intrarea in apa e lina.
deci cum e ? lina sau abrupta?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput