Racusori, la apel! (13)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

hai k am venit fuga fuga sa va spun ce am facut la dr. vestile sunt asa si asa. mi-a dat tratament 3 luni pt ficatul meu care e asa cum e si dupa astea 3 luni sa repet analizele sa vedem cum ies..daca ies tot mari.
asa..apoi joi mai am o programare la endocrinolog si cam termin cu asta. of of
va pup, ma duc la tv. maine intru la sv la 10. am program de lauza
nite nite all...

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

intru scurt , doar la un salut de noapte buna, ca am muncit pana la ora asta de m-am rupt, adika, am refacut tot ceea ce am muncit de la 01 aprilie pana azi. Sa fiu mai explicita...calculez cat costa o cladire de ridicat pana la predare la cheie, mai scurt fac un deviz.DAR, ca intotdeauna exista un dar....Omul initial a spus ca preturile la materiale sint in euro, iar azi, vine si imi spune cu nonsalanta,ca de fapt ele sint in LEI (RON).
Adika, tot ceea ce am lucrat eu timp de 1 luna s-a dus pe apa sambetei. tre sa refac de la inceput si pana in 28 aprilie trebuie si sa o predau.
Mama lui de d...toc ce e si kk cu ochi. (sper sa nu vada moderatorii).
Simt ca pleznesc de nervi. Bine ca mi-a spus azi si nu in 28.
Bai ce oameni!!!!!!!!!!!!

gata ca m-am turat destul, merg sa trag o tigare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Hello, fetele! Eu mi-s treaza iar la ora 2. Nu ca o iau razna! E drept, ca dorm de la 8 da frate, pana cand ma mai trezesc asa?Ora 2 a devenit un fel de desteptator. Cred ca se simte nevoia de un concediu, da daca mi-l iau merg la turnat betoane la casuta noastra. Si n-o sa pot dormi de oboseala! Azi stau pana la 12, chit ca-mi pica ochii in gura. Sa vad, tot la 2 ma trezesc?
Mire, o sa fie bine, sunt convinsa! O sa vezi ca ficatul tau o sa-si revina!
Mona, nu te stresa iubita! Ca prosti din astia sunt multi. Noi ti-am zis ca facem casa. Bun. In regie proprie. Sper daca ne lasa vremea, ca saptamana viitoare sa ne apucam de zidit. Toate bune si frumoase. Da ma gandesc cu groaza la geamuri si usi, dupa ce a patit fratiorul meu!Si-a pus termopan la balcon. Au venit sa-l monteze, dupa ce au luat masurile. Au venit numa cu rama, ca geamurile nu sunt gata. Si au constatat ca au facut rama prea mare. A doua zi, au venit tot cu rama, au uitat geamurile. Dupa ce au venit si cu geamurile, au constatat ca au uitat bormasina, dupa aia ca nu au luat holzsuruburile care trebuie si tot asa. Era disperat saracu fratele meu! Da la mine unde o sa trebuiasca nu stiu cate geamuri?
Menna, tu pe unde umbli? Parca nu ti-am auzit glasciorul ieri!
Va pup si ma duc sa ma bag in pat poate reusesc sa adorm la loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Mai fetelor, ce zi ati mai avut si voi... ne inscriem si noi cu o patanie naspa...copila mea a apucat aseara de pe masa o cana cu apa fierbinte si s-a oparit nitel...am avut noroc ca nu era apa clocotita, ca i-a venit si pe fata si pe umar...of, of, ce copil curios si neastamparat am si eu!

Mona, chiar asa, bine ca nu ti-a spus la sfarsitul lunii...(incearca sa gasesti si tu partea buna a lucrurilor)

Mirela, trebuie sa tii si regim?

Hai va si sa aveti o zi mai buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

hello..
aici ploua...io nu m-am imbracat sa plec..de fapt..n-as pleca deloc. dar azi e ultima mea zi de munca
pe mine iar m-au apucat insomniile. ieri m-am trezit de la 6. azi la 8 si io imi pusesem ceasul sa sune la 9 k fiind ultima zi, ma duc mai tarziu la munci. si iote-ma.
fetele, sarumana de incurajari. stiu k va fi bine
cookie, nu mi-a zis nimik de regim, oricum eu nu mananc prajit si alte cele k nu ma lasa ficatul. mi-e greata din orice. de la orice miros ma inverzesc la fata uneori. o sa mananc in continuare asa cum mananc acum si imi vad de pastile..dar 3 luni tratament...ma cam apuca.
july, vezi k nu esti singura care sufera de insomnii
mona, las' k trec toate. stiu k iti cade cerul in cap cand vezi k isi bate 1 joc de munca ta, dar..ce sa-i faci? se mai intampla.
va pup pe toate si va urez o zi buna.

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Neata !

Nu prea am chef de nimic azi ! Si iar am niste porcarii de tradus ! Ca sa nu uit ca trebuie sa mai si muncesc ! Dar totusi, maine e ultima zi si plec in vacanta sper eu pana pe 1 mai, caci daca se munceste la Palatul asta nenorocit, trebuie sa vin si eu. Ca lucrez la genul de birou care trebuie pazit !

Si totusi, am cinci zile de concediu, asa ca trebuie sa profit din plin. Daca ar fi fost si sotul ar fi fost alta viata, insa recuperam dupa. Aseara am vorbit si imi simte lipsa..., trecem noi si peste asta !

Mirela, multa sanatate !

Mona, nu te mai enerva ! Nu are rost ! Crezi ca la mine nu s-a intamplat sa stau pana la 1 noaptea sa traduc si apoi sa nu mai aiba nici o valoare ? Unii nu stu niciodata ce vor, iar din nefericire noi picam la mijloc, ca doar altfel n-ar mai avea haz sa vii la serviciu. de la mine, ca sa-ti treaca supararea.

July, tu esti zombi ? Poate reusesti sa dormi in noaptea asta ! Eu sunt mai ceva ca o valiza in gara ! Asa sunt de cand ma stiu ! De exemplu cand am fost in facultate niciodata n-am fost in stare sa stau noaptea sa invat, desi as fi vrut.

Cookie nu te speria ! Asa sunt copii, curiosi nevoie mare si neastamparati. Sotul meu in privinta asta e si acum copil. Deci voi avea doi bebei, nu unul. Insa imi sunt atat de dragi !

Menna tu ce hram mai porti ? Te

Am aflat ce este pulsul pe care il simt : este vasul de sange care duce papa la bebe. Asa ca m-am linistit si stiu ca se hraneste si creste mare. Mi s-a mai marit burtica , am mai dat drumul la un nasture, sutienul trebuie sa il schimb ... Ce incantat va fi sotul !

tuturor ! Sa aveti o zi excelenta pentru ca meritati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

Neataaaaa ...eu n-am chef de nimic azi!!!
Nu am chef azi , nu am chef aziii, n-am chef de nimiiiiiic (vb cantecului Mire )
Io nu stiu nimic legat de zilele mele libere de Sarbatori ...nici cand lucru ultima zi, nici daca iau premiu, nici cat o sa stam in concediu ,nici ninik fu**-i
Ieri nu m-a vazut / auzit nime' caci m-am dus acasa direct si m-am pus in pat si pana la 21,apoi m-am trezit cat sa mananc si sa ma bag inapoi la ...si culmea, chiar de'ar fi trebuit sa fiu odihnita dupa asta, azi dimi am intarziat la birou,ca na ,m-am trezit la 8 fara 5 ,iar eu pe 8 trebuia sa fiu prezent la datorie ...dar am sef intelegator
Mona iubita,da'le incolo' de nehotaratii mamii lor ... io's solidara cu tine
Nu ma lungesc acu' ca am mult de lucru, asa ca va pe toate si ma'ntorc la lucru .

tica taca pe carare ...

Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

Vaiiiii, ce m-as face fara voi, racusoare, ca ma mai incurajati si uite ca imi creste moralul.Nu ca nu stiam ca mai exista si altfel de oameni, dar cateodata simti ca nu mai ai nervi si ptr. prostiile altora si o mica incurajare prinde bine. Mi-am revenit azi la normal.
Si daca sint azi normala, inseamna ca sint rupta de somn.Toata ziua am fost chiauna de cap.
Mirela, ce bine de tine ca nu mai mergi la lucru.Multa sanatate iti doresc. Apropo, fierea ai controlat-o? daca zici ca ai gretica de la mirosuri?
Menna,, esti o draguta ca intotdeauna.
July,spor la casuta. Din ce iti faci zidaria?
Da tu chiar stai rau cu somnul, ca bantui pe la orele alea p-aici.
Georox ,ce repede cresteti!!! Bravo ...sa cresti mare.
cookie,, bine ca nu a fost mai rau.
ramonaa, pe unde umbli?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

hai k am ajuns si eu. va scriu oficial din concediu. am o stare tare nasoala dar imi revin io k ma duc acum sa mai platesc o factura si mai am 2 de plata , maine mai cumpar ce mai am de cumparat si gata banii asa viata. vineri fac si io nitel curat si sambata papa si gata. nu spal decat la bucatarie un geam. k restul ie curate de la craciun
hai k sunt tare ranjita dar starea mea nu e nici pe departe asta
intru io maine in criza de timp si le fac imediat
va pup, ma duc sa platesc ce am de platit si sa mai cheltui cativa banuti k am venit acasa incarcata si cu un brat de flori pe deasupra. si nu m-am mai oprit pe nicaieri.
mona, la cap mai am sa ma controlez, k in rest n-am nimik bun. daca te iei dupa dr, zau k ajungi la concluzia k mai ai nitel si mori
va pup si ne auzim later


MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Iaca fetelor m-am adunat si eu pe acasa. Is obosita, ciufuta si mai am vreo 5 " epitete" da mi-e jena sa le spun. Si ma uit la consortu propriu cum doarme ca valiza in gara de imi vine sa ma catar pe pereti. M-as baga si eu langa el, da mi-e teama ca iar fac noapte alba. Asa am un chef sa plec undeva la munte si sa doooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrmmmmmmmmmm!
Mire, tu suferi de insomnii? Ce mi-as dori sa ma trezesc si eu la 6!!!!!!!!!!!!! Am vazut toate emisiunile praoste care se difuzeaza la tv noaptea, si pe la 5 mi-a pus capac "Razbunare sexuala". A reusit sa ma adoarma!
Mona, din bca imi fac casuta. Da nu ne lasa vremea asta imputita!
Si-apai ati vazut mai fetelor ce e pe la noi? Pentru prima oara mi s-a facut frica. Am vazut la tv, ca n-am curaj sa ma duc pana acolo ca intra apa in oras. Cand i-am vazut la stiri pe bietii oameni din Dolj mi s-a facut pielea gaina!
Va pup si ma duc sa pap ceva! Ne vedem pe la 2?

Mergi la inceput