Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

quote:
Originally posted by codruta_grg

Ana Maria, super oferta, oare de ce nu gasim si din Cluj asa ceva?!
Noi plecam cu 409 euro/persoana cu avionul Cluj-Salonic si apoi la Halkidiki, cu mic dejun si cina. + 55 euro taxa aeroport.


Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni



pai ce te impiedica sa pleci din Bucuresti? Oricum ioesi mai ieftin....mult mai ieftin!!!

multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

Pt. Codruta
Parerea mea putin dai , putin primesti !
In plus nici nu este asa de ieftin , daca mai pui si masa (minim 80 de euro), vezi la ce suma ajungi. Si mai e si "vile nenominalizate"!!! Dealtfel nici localitatea , probabil in Paralia sau in jur. Nu inteleg cum ai putea sa mergi intr-o excursie si sa nu sti unde exact, sa te poti informa din timp despre loc. Hello , suntem in sec. XXI. Ori tu mergi cu avionul , demipensiune, in Halkidiki .Eu cred ca ai un pret bun, asa ca sa nu-ti para rau.

Pt. Ana Maria
HAI DINAMO , le-am dat-o la maltezi !!
Nu te supara pe mine ( amandoua suntem "cateluse rosii") dar mie nu m-i sa pare superoferta.Cea cu Creta intadevar este super O.K. pacat ca este doar last minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Ana-Maria am citit ofertele . Mersi !!!

Referitor la plecarea din Bucuresti , e mai greu in conditiile cand ai bagaje si copii. Vezi tu ca e obositor , ar insemna inca 2 nopti in plus fata de cele petrecute pe drum spre Grecia . De aia am optata si eu pt.plecare din Cluj sau apropiere ...

Codruta voi cu ce agentie mergeti ???

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Am si eu o oferta pentru Kalkidiki, hotel Lesse, 4 stele, www.lesse.gr, cu mic dejun si cina, 12 nopti, incepand cu 25 august, 1000eu/2 persoane, inclusiv asigurarile medicale.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianali spune:

Bine v-am gasit! Stie cineva ceva despre hotelul Odyssea din Halkidiki-Kasandra? A mers cineva cu dacia in afara tarii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Anacezara, noi mergem cu Avetur, dar ofertele sunt de la agentia Mareea.
Crisstin, ...iti spun cand vin cum a fost...
Ana_maria, nu cred ca ies mai ieftin din Bucuresti si ar fi si pierdere de timp (noi decolam din Cluj - daca ar fi fost sa aleg o alta zona de plecare, mergeam sigur la Budapesta si nu la Bucuresti-e mai aproape de noi). Avem copil mic, pe care il las pentru prima data singur si chiar o ora e pretioasa pentru noi. De asta plec din Cluj.

Va ....maine decolam


Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Codruta am gasit o oferta super la agentia officetravel din cluj . Ai auzit ceva de rau despre agentie ? Eu sper sa fie seriosi ...

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Anacezara, eu nu am auzit de respectiva agentie. Sunt foarte multe agentii in Cluj. Succes!


Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crihan spune:

quote:
Originally posted by crisstin

Revin cu cateva intrebari :
preturile cum sunt la taverne, rest. hotelului, beach bar (chestii uzuale mancare, bauturi )
ai vazut cumva masini de inchiriat?
cam ce merita vizitat in zona ?
sunt organizate croaziere in golf ?
sezlongurile si umbrelele sunt gratis (cu consumatia de rigoare bineinteles)peste tot sau doar in anumite locuri?
la magazinele din Psakoudia gasesti produse pt. copii(iaurt, cereale ...)?
la masa ceva cereale , lapte exista? De la agentie m-i s-a spus ca masa pt.copii e gratis.
Ai gasit taverne cu muzica greceasca live, sau la hotel se organizeaza ceva gen seara greceasca?
Gata cu intrebarile ca te-am inebunit cred.
MULTUMESC ANTICIPAT !



Am fost anul trecut in Kriopigi, a costat 250 euro pentru 7 nopti, hotelul a fost super, camerele curate, cu TV, micul dejun si cina incluse, hotelul avea piscina.
Micul dejun a fost excelent: ceai, cafea, lapte, gem de portocale si caise (foarte bun, plin de pulpa), paine prjita (nu de ei, asa era cumparata), unt, sunca si cascaval; cina nu am incercat ca era pe la ora 17 si eram tot plecati.
La pranz mancam de obicei gyros la farfurie (placerea mea, recunosc) care costa cam 6 euro si era portia imensa, berea Mythos (nationala) era buna si receeeeee, 2,5 euro halba de 1L.
Serile le petreceam la restaurantul Akropolis al familiei Manolas (vezi www.kriopigi.net), care are si muzica live greceasca, seri grecesti cu spart de farfurii miercuri si vineri (parca), cateva TV la care se urmareau meciuri. Tot familia Manolas are si Rent a Car, de unde am si inchiriat un Hyundai Atos cu 120 sau 130 euro pentru 48 de ore cu asigurare inclusa.
Daca mergeti la Nea Marmaras, sa ajungeti dimineata; multe magazine inchid la pranz de la 12 la 16, iar unele nu mai deschid, iar piata e tot de dimineata.
Sezlongurile au costat 5 euro, plaja cu nisip dar ingusta, apa super curata si calda, bauturile pe plaja cam scumpe....
Kriopigi este o statiune mica, va fi pe plcul celor care cauta liniste si odihna, cei care cauta distractie, pot merge la Kassandra, care este foarte aproape (asta pentru cei care merg in zona aceea).
La minimarket-uri se gasesc de toate, iar magazine cu suveniruri... peste tot.
Mie mi-a placut.
Cateva fotografii aici:
http://www.galeria.amintiri.com/thumbnails.php?album=22


tra la la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

A fost careva in leptokaria sau Olympic Beach anul acesta ?
Daca da , astept impresiile voastre !!!

albumele noastre

Mergi la inceput