Vacanta in Grecia

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dumid spune:

Salut la toti!
Toate informatiile de pana acum sunt super folositoare.
As dori sa stiu dc exista cineva care pleaca pe 9 sept in Grecia cu masina In halkidikki, din Bucuresti. Ar fi super sa putem merge impreuna.
O seara buna.!!Tb sa fug de la servici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Salutare tuturor !!!

Am vrea sa mergem si noi in concediu in Grecia cu fetita cea mare de 6,4 ani . Concediu avem la inceputul lui septembrie .
Cele care au fost va rog sa-mi recomandati locurile unde se gasesc vile si unde nu sunt preturi foarte ridicate .
Va multumesc !!!

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

Apropo de tripadvisor - noi am tras concluzia ca daca britanicii spun ca mancarea nu este buna, cu siguranta noua ne place si invers . Se vede ca nu ne impacam cu mancarea britanica de fel.

Life is a journey. Wear comfortable shoes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

anacezara noi ne-am hotarat de exemplu sa mergem in Thassos, dupa ce am vazut ca lumea de pe aici a fost foarte multumita. Sunt vile si nu costa prea mult mai ales in perioada asta august-septembrie. Noi vom merge la vila Elsa care arata f bine si unde au fost niste cunostinte. Zice ca e foarte frumos si nu f scump. Cred ca noi o sa dam 60E/zi (2 pers) deci 30E/pers/zi cu demipensiune. La taverne poti manca destul de bine. Intra si pe subiectul "impresii despre thassos" la cateva pagini mai incolo. Am vazut ca sunt plaje frumoase, locuri de vizitat (2 manastiri parca, niste muzee). Noua ni s-a parut frumos. Da cautare pe google si o sa gasesti si ofertele.
bafta!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by madishor

Apropo de tripadvisor - noi am tras concluzia ca daca britanicii spun ca mancarea nu este buna, cu siguranta noua ne place si invers . Se vede ca nu ne impacam cu mancarea britanica de fel.

Life is a journey. Wear comfortable shoes.



hihi, da, si cand zic americanii ca hotelul e cah trebuie sa mai citesti si alte opinii, nu de alta, dar la standardele lor...95%dintre hotelurile din europa is groaznice! deh, daca-s obisnuiti cu altceva....

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

fetelor....am o oferta pentru Creta..poate va intereseaza!!!!


200 euro/persoana
Insula Creta- leaganul civilizatiei minoice
CHARTER AVION 8 ZILE/ 7 NOPTI




Date plecare: 14, 21 si 28 iulie

HOTEL EUROPA 3* - BB
Localizare: in Matala, la 400 m de plaja.
Situat intr-o regiune linistita a statiunii Matala, aceasta unitate de cazare,
inconjurata de gradini, este foarte aproape de centrul statiunii, de taverne si baruri.
Hotel Europa are piscina proprie cu bar care serveste si gustari reci si bar de interior.

Facilitati hotel: restaurant, salon TV, piscina, bar principal, snack bar, pool bar, teren de volei.
Facilitati camere: aer conditionat, radio, telefon, grup sanitar propriu, balcon.





PRETUL INCLUDE:
• Transport Bucuresti - Heraklion – Bucuresti, cu avion charter Boeing 737 al Companiei Aegean Airlines;plecare 09:45 de pe aeroportul Bucuresti- Otopeni si retur la ora 07:15, cu sosire in Bucuresti ora 09:00
• Transfer aeroport - hotel – aeroport;
• Cazare 7 nopti cu mic dejun
• Asistenta turistica pe intreaga durata a sejurului.






PRETUL NU INCLUDE:
• Asigurarea medicala;
• Taxe de aeroport (75 euro/adult si copil 2-12 ani);
• Alte servicii care nu sunt prevazute in program;
• Excursiile optionale;
• Intrari muzee, situri arheologice, mananstiri, etc.


vine 275E in total: charter, cazare 7 nopti si mic dejun!!!





multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Ana-Maria pentru mine nu ai gasit nimik , inca ????

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

quote:
Originally posted by anacezara

Ana-Maria pentru mine nu ai gasit nimik , inca ????

albumele noastre



anacezara..ti-am raspuns la subiect!!!

multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:



GRECIA


Ziua I : BUCUREȘTI - RIVIERA OLIMPULUI ( 800 km.)
Plecare după-amiaza. Ora exactă și punctele de plecare vor fi anunțate cu o săptămână înainte.
Ziua II - VIII : RIVIERA OLIMPULUI
Sosire în localitatea de cazare situată pe Riviera Olimpului. Cazarea se efectuează în apartamente în camere cu două paturi, grup sanitar și bucătărie cu toate dotările. Acestea sunt situate în vile și hoteluri a câte 20-120 locuri la distanța maximă de 250 m față de mare.
Pe parcursul sejurului vă stau la dispoziție ghizi calificați vorbitori de limba română.
Vilele sunt nenominalizate. La înscriere se poate nominaliza vila cu condiția unei plăți suplimentare de 14 € de persoană/ săptămână. În cazul în care NU se solicită locație nenominalizată, firma se obligă să respecte confortul promis respectiv camere duble cu grup sanitar și bucătărie în vile situate la o distanță maximă de 250 m de malul mării.
La cerere se poate asigura cazarea în locație cu aer condiționat cu plata unei diferențe de 21 € de cameră pe săptămână.

Pe parcursul sejurului se pot organiza mai multe excursii opționale:
Insula Skiatos. O zi cu plecare la ora 6.00 și întoarcere seara ora 21.00. Se vizitează Insula Skiatos (35 €)
Atena. Plecare ora 01.00 și întoarcere seara. Se efectueză turul orașului Atena cu vizitare Acropole, Piața Parlamentului unde putem admira schimbarea gărzii și cartierul Plaka. Pe traseul de întoarcere oprire la Thermophille pentru a admira monumentul (35€).
Muntele Athos. Deplasare cu autocarul până la marginea peninsulei, îmbarcarea pe vapor și efectuarea unei croaziere de-a lungul coastei pentru a putea admira salba de mănăstiri situate pe legendarul munte (35 €).
Waterland. O zi întregă la cel mai mare parc de distracții acvatice din Grecia (35 €).
Croazieră pe Marea Egee. Jumătate de zi cu servirea mesei de prânz pe malul mării (25 €).
Safari jeep pe muntele Olimp. Deplasare pe coastele Muntelui Olimp pentru efectuarea unui foto safari (90 €).
Meteora. Plecare dis-de-dimineață 6.30-8.00 pe următorul circuit: Fabrica de icoane Kalambaca, Mănăstirile Marele Meteor și Varlaam din complexul monahal Meteora, Valea Tembi cu vizitarea Mănăstirii Sf. Paraschiva și a Izvorului lui Apollo ( 25 €).
Muntele Olimp și Mănăstirea Sf. Dionisios ( 15 €)
Cină festivă cu program. Aceasta se va desfășura în una din seri după ora 19.00 într-un restaurant cu program specific grecesc și discotecă. Mâncarea în sistem bufet sudez și băutura sunt incluse în preț (17 €).
Ziua IX : RIVIERA OLIMPULUI - BUCUREȘTI (800 km)
Ora 09.00 părăsirea camerelor. Dacă timpul ne permite se va efectua un tur de oraș Salonic împreună cu ghidul român și vizitarea câtorva dintre obiectivele orașului:Catedrala Sf.Dumitru, Arcul lui Gallerius, Rotonda, Turnul Alb. Continuarea traseului spre țară.
Ziua X : BUCUREȘTI
Sosire în localitatea de reședință în funcție de îndeplinirea formalităților vamale.

SERVICII INCLUSE :

· 7 nopți cazare vile fără masă în Riviera Olimpului
· Ghid specializat atestat M.T.
· Transport autocar clasificat.
· Asistență la procurarea biletelor de intrare la obiective.
· Asigurarea locuinței pentru furturi, incendii, inundații pe toată perioada excursiei în cazul încheierii asigurării medicale de călătorie prin societatea noastră.
Asigurări făcute la RAI
· 5 minute gratuite roaming pentru posesorii de abonamente CONNEX

OPȚIONALE :

· La cerere se poate asigura cazare la hoteluri de ***/**** cu servicii diverse de masă.
· Pentru cazările în garsoniere tariful se majorează cu
2 €/zi/pax.

INFORMAȚII ÎN AGENȚIE


NU SUNT INCLUSE :

· Asigurarea medicală.
· Excursiile opționale.


Preturi si date de plecare:


11.08.2006: 179 E
18.08.2006: 179 E
25.08.2006: 165 E
01.09.2006: 129 E
08.09.2006: 129 E
15.09.2006: 129 E




multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ana Maria, super oferta, oare de ce nu gasim si din Cluj asa ceva?!
Noi plecam cu 409 euro/persoana cu avionul Cluj-Salonic si apoi la Halkidiki, cu mic dejun si cina. + 55 euro taxa aeroport.


Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni

Mergi la inceput