Teste de glicemie pt baietel diabetic de 1 an (3)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Nu-i nimic Adriana. Alta data mai incercam.
Asta e!

Pupici multi si sanatate maxima.
Revin mai pe seara . Ies un pic cu alex si cu tati sa luam de mancare pentru copilas.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ana, ai primit ceva de la doamna aia?Eu o sa il mai intreb pe vecinul, dar acum mi-e jena ca el saracu lupta pt casa lor.....
Eu voi incepe o noua licitatie sapt viitoare.Dar pe situl ala ce ti l-am trimis ai intrat?Ar fi super sa poti vorbi cu cineva de la fetele din Germania sa ii contacteze sa vada cum puteti cumpara de la ei, mai ales ca ai zis ca pretul e la jumate fata de cat cheltuiti acum.Sa intrebe tot, durata testului, cantitate de sange necesara....eu le-as scrie dar nu stiu o boaba de germana.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Nu am primit inca nimic, Adriana....de la acea doamna din Germania.
Despre acel site...m-am uitat.....nici nu stiu ce sa zic...nu prea cunosc fetele de pe topicul cu Germania. Doar pe DidiAlex, dar stiu ca este insarcinata si nu stiu daca mai are timp si pentru mine. din pacate numai am link-ul...l-am salvat undeva dar nu il mai gasesc ...eu nu ma prea pricep la calculatoare. Daca mai poti sa mi- trimiti o data....te rog mult de tot.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Ana trimis teste . Pe miercuri ar trebui sa primesi! Sus capul ca nu esti singura!!!Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Multumesc mult de tot , Soni! Chair astazi numaram testele si mai am vreo 90...imi faceam socoteala cat mai ajung si am sunat la o firma sa vad ce gasesc sa comand , insa nu a raspuns nimeni. Vroiam sa sun maine la prima ora sa comand ceva ...sa ajunga cat mai repede.

Stiu , ca nu sunt singura

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ana, scuze pt intarziere cu raspunsul.Firma este www.glucosmart.com . O sa incerc sa le scriu eu in engleza dar ar fi bine sa vb cu fetele din Germania, sunt sigura ca oricare dintre ele te pot ajuta, sunt foarte de treaba :)
Stiu ca voi folositi numai One Touch dar poate firma asta produce ceva similar si cum am zis sunt mult mai ieftine iar aparatul este de obicei gratis.
Plus ca mereu se fac discounturi pt cei care cumpara des, asa e la cele mai multe firme pe aici, sper sa fie asa si la ei.

Va pup si o sa le scriu sa vad ce reusesc


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Multumesc mult Adriana, nu este o pb ca ai scris mai tarziu, inteleg .....ai si tu un copil si nu poti avea numai grija noastra.

Am scris fetelor din germania, sper sa ma ajute cineva.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Soni,ieri au ajuns testele de la tine. 10 cutii a cate 25 de teste One Touch Ultra , si multe, multe ace de insulina de 6 mm, joc puzzle si inc a 2 jocuri pentru Alex. S-a bucurat tare mult de ele alex. Multumesc mult de tot.

Adriana, nu a ajuns nimic din Germania. Intreaba -l pe vecinul tau daca stie prin ce modalitate a trimis doamna pachetul:posta sau alte firme de curierat. Poate aflam pe unde este .....

Pup si multumesc mult de tot!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Ma bucur ca au ajuns aAna si ca alexutu drag si scump e bucuros de ---jocuri.
Lupt in continuare sa te pot ajuta . dar vad ca nu esti singura si ma bucur imens ca si fetele sint alaturi!

Din pacate citva ani pina Alex creste si i se oate implanta pompa tre sa fim alaturi de tine!!

Multe salutari si sanatate tuturor!Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Sarut mana pentru incurajare. Asa este, de cand sunt membru pe acest forum si mai ales de cand s-a imbolnavit Alex , mi-am dat seama ca nu sunt singura. Toate ati fost alaturi de mine, asa cum a putut fiecare, cu bani, teste, aparate , dulcuri pentru Alex si sfaturi. Va multumesc mult ca existati !

Poate este cam devreme, dar cum eu nu pot scrie foarte des, va urez de pe acum "Paste fericit" tuturor si tot binele din lume .

Multumesc inca o data.

P.S. Adriana , am primit un aviz de la Posta pentru un colet extern . Abia marti pot merge , asa este programul la noi, martea si vinerea la colete externe. Sper sa ife de la acea doamna, daca nu cred ca este de la Miraluker. vedem marti si va anunt.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput