Teste de glicemie pt baietel diabetic de 1 an (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Scuzati-ma ca raspund cu intarziere, insa am fost afara cu Alex. M-a sunat Soni si am intrat fuguta.

DECI, testele licitate de Adriana (Blackpanterro) sunt OK, sunt cele pe care noi le folosim si de care avem nevoie. cred ca voi v-ati indoit de asta pentru ca ati vazut ca sunt compatibile cu mai multe tipuri de aparate One touch.

Cat priveste licitatia, Adriana.....crezi ca va depasi 300 de $ pana la final? Sa vrea oare proprietarul mai mult de atat? Daca ramane la aceasta suma , eu zic ca sunt ok. Ne incadram la un pret rezonabil. peste va fi mult , daca mai punem la socoteala si cheltuielile de transport. Aurelia, stiu ca tu mi-ai mai trimis astfel de teste din SUA, cat era cutia atunci. Ca sa facem un calcul si sa vedem daca merita sa licitam sau nu mai mult.
Chiar daca termenul de expirare este apropiat. Noi le folosim foarte des si se vor duce repede, nu vor avea timp sa expire.

Sper sa ma ajutati si voi...la bazar ....sa mai strangem ceva. Voi pun e jumatate din suma ...poate mai mult, vad eu cum ma descurc.....


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Nu mai tin minte cat au costat atunci, acum le-am gasit cu 450 si cu 500 de dolari/600 teste, pe doua site-uri.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Ok...atunci , vedem ce va iesi pana la urma. Continua Adriana!
Despre pachetul d-nei din genamia, cum apare te anunt.....

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ana, am pus pachetul la posta azi la pranz. am intrebat cand va ajunge, cica nu mai repede de o saptamana. Deci numai in cursul saptamanii urmatoare.
....intreb si eu, cat costa in Ro testele?

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Mira, aceste teste nu le gasesc in Romania. Numai de afara le-am luat. Poate te intrebi de ce le preferam pe astea care sunt scumpe si nici nu se gasesc in tara. pentru ca cer f.f. putin sange si afiseaza glicemia in 5 secunde. In Romania , nu te poti opri la un sigur model de teste. Freestyle erau cele care cereau cel mai putin sange si afisau glicemia in 30 de secunde. Insa nu se mai gasesc......multi medici spun ca nu sunt foarte precise. Achtung este un alt tip de test care cer putin sange , insa la fel, nu le gasim mereu.......saptamana trecuta am fost la farmacie sa iau si nu aveau ...si mi-au facut farmacistele comanda la o alta farmacie in tara care mai aveau pe stoc si au facut o saptamana pana au ajuns la noi.

Cam asta este pb la noi......ori nu le gasim...ori nu sunt precise....insa stii si tu ca in spate este o afacere ce tb sa mearga ....nu sa fie pacientul multumit. mai ales ca dam o groaza de bani pe ele. De la spital primim doar 50 buc pe luna....asa ca ....

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Aici se gasesc si freestyle, si preturile sunt aceleasi cam la toate cu variatii de cativa Fr. data viitoare iti pot trimite din alea daca le preferi.
....ma doare sufletul cand vad cum se comanda aici, nu este nici o ingradire, poti cumpara si 10 cutii odata daca vrei, casa plateste tot sau de cele mai multe ori 90%, pe de alta parte la retururi se arunca saci intregi de medicamente pe zi....si un aparat costa tot c-am cat o cutie de teste.

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

S-a ajuns la pretul de 190$ pt cele 600 de teste, inca nu licitez, pana mai spre seara...cu cat se liciteaza mai mult cu atat pretul urca.Mai sunt 19 ore pana la final.Livrarea este gratuita.
Parerea mea e ca daca se ajunge la 300$ sunt foarte scumpe, ar fi 2$ pe fiecare test.Ele normal sunt pana intr-un dolar, nu?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Da, asa este Adriana. Este mult, am facut si eu niste calcule si ies destul de scumpe.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Pretul este la fel, mai sunt 10 ore deci se termina maine la 8 dimineata ora Germaniei.

Wow, am licitat si momentan castig cu 195$!!O sa mai vad inainte sa merg la somn cum stau lucrurile.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Nu am castigat :(, in timpul noptii s-a tot licitat pana a ajuns pretul la 295$ si asa s-a si incheiat.Nu as mai fi putut licita ca nu puteam sa le cumpar :( ca trebuie platit imediat....
O sa mai licitez....

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput