Teste de glicemie pt baietel diabetic de 1 an (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Ok, Adriana......fac tot posibilul sa strang acesti bani.
Si ami sunt si fetele de la Bazar........si acolo se mai strang niste banuti pentru Alex, pentru cumpararea de teste. Fetele de acolo m-au ajutat foarte mult.

Acel pret de 96 $ este pe cutie de 50 bucati?
Si zi-mi cate ai licitat....ce cantitate?

Te rog mult de tot .....verifica link-ul dat de mine...sa fie modeul ONE TOUCH ULTRA.....
edit: eu nu ma prea pricep la acest gen de licitatii...lamureste-ma si pe mine cum este........



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Uite aici e licitatia, este aceea in chenarul violet cu 600 de bucati.Se liciteaza pe toata cantitatea si am vazut ca in general 600 de bucati se vand cu 300-400 de dolari.Sunt exact alea de care ai nevoie.Sunt tot felul de licitatii, merita vazut si urmarit

http://search.ebay.com/one-touch-strips_W0QQfromZR40QQfrtsZ100

Deci acum este 96$/600buc dar mai sunt 2 zile pana la incheiere.De aia zic ca nu imi pot permite sa le iau singura.Daca faci click pe produs si apoi pe Bids ai sa vezi ca am licitat :), sunt adrianay2006



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ana, am facut pachetul. In pauza de pranz merg la posta si-l pun. Ti-am pus doua cutii de teste si doua cutii de ace, una de 8mm si una de 6mm, (din ce am citit si vazut ce comanda aici sunt mai acceptate de copii) si alte cateva nimicuri pentru Alex. sper sa-ti fie de folos.
multa sanatae si numai bine!!

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Adriana, dupa cum iti spuneam ..nu prea inteleg mare lucru de acolo. Insa , eu zic sa continui licitatia si sigur le voi cumpara. Estimativ in cele 2 zile ai idee cam la cat vor ajunge cele 600 de teste , ca pret....pana la final?
Oricum ...continua licitatia si daca castigam , mai las sa luam si un pret bun.....vad eu ce fac si iti trimit banii...mai cer ajuotrul fetelor la bazar si le luam.

Mira, multumesc din suflet. sper zilele astea sa ajunga. Ai trimis prin posta, da? Sarut mana mult de tot fetelor!!!!!!! Multumesc din suflet pentru ajutor si sustinere.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Ana sint Onne touch ultra de alea care am mai trimis!
Cred ca am sa-mi trimit sotul sa le puna la tlassib ca eu cu scoala asta n-am nici o sansa . Te anunt cit mai curind.Si daca ramii in lipsa nu te panica mai imprumuta ca eu i-ti trimit 10x25 de ci ai de unde da inapoi si vad ca si fetele te ajuta. Pup dulce Alex si tu stai calma ca el are nevoie de tine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Blackpanterro m-am uitat si eu pe bay - , ale mele pe cutie au un deget si o pic de singe acolo vad un ac! Sint aceleasi??? Intreb si eu , sper ca nu te superi! Soni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ana, eu tot licitez, s-a ajuns la 110$ dar tot nu castig se pare.Cand licitezi pui suma pe care o doresti dar poti pune si o licitatie maxima care nu apare dar care daca nu o depasesti nu poti castiga.Acum eu am licitat 110$ dar licitatia maxima e mai mare si nu stiu cat de mare ca nu pot vedea, numai cel care a licitat poate sa vada.Nu stiu daca explic bine.Se va termina in o zi si 18 ore.Voi mai licita maine ca sa nu urce suma prea mult.Sper de asemenea sa nu existe rezerva, ceea ce inseamna ca desi produsul e pus la licitatie exista o suma pt care vanzatorul vinde acel produs.Acea rezerva nu se vede de cumparatori.Deci un exemplu ar fi: daca se incheie licitatia pt 600 de teste cu 200$ dar rezerva pusa de vanzator e 350$ atunci nu castiga nimeni.Inseamna ca el nu e de acord sa vanda testele cu mai putin de 350$.
Sper sa intelegi cum merge licitatia asta :)

Vecinul a zis ca e absolut sigur ca femeia a trimis testele dar nu stie sigur ca nu a avut timp sa verifice pt ca e super ocupat cu afacerea proprie care nu merge prea bine si e in pericol sa isi piarda casa :( ......e nasol rau mai ales ca are 4 copii....dar o sa intrebe, oricum e sigur ca le-a trimis.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Soni, sunt One Touch Ultra, astea pe care le licitez(sunt acelea 600 din chenarul violet).....exista mai multe tipuri de One Touch Ultra?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

M-am uitat si eu pe ebay, scrie la ele ca "Test strips will work with the One Touch Ultra, Ultra2,Ultra Smart or InDuo glucometers by LifeScan", din cate stiu eu Ana are Lifescan One Touch Ultra - aparatul, deci sunt numa' bune testele alea. Iar pretul mic ar putea fi din cauza ca unele au termenul de expirare destul de apropiat si sunt putini care folosesc asa multe zilnic.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Aurelia are dreptate . Ultimul aparat nou care am trimis eu e one touch testele sint alea cu violet , pe ale mele scrie scadenta 07.2008 si sint da mai multe tipuri. Ar trebui sa raspinda Ana . Ii dau un bip pe tel sa intre pe mess , daca alex nu sta rau , sa raspunda ea . Eu stiu de diabet cit stiti si voi.
Multa sanatate.

Mergi la inceput