Teste de glicemie pt baietel diabetic de 1 an (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Multumesc mult Liana. Si ii multumesc si lui Osteffy, dar inca nu se stie daca are rezultate si in diabet. Speram intr-un viitor cat mai apropiat ca raspunsul sa fie afirmativ.

Pana atunci, noi incercam sa tinem diabetul in frau, masurand glicemia la fel de des, din pacate.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Buna Ana,

uita-te te rog pe linkul asta si spune-mi daca lamelele astea se potrivesc aparatelor pe care le ai.daca da atunci eu le cumpar pt voi.E un pret excelent pt 200 teste.

http://cgi.ebay.com/Medisense-PRECISION-PCX-PLUS-Blood-Glucose-Test-Strips_W0QQitemZ250089475850QQihZ015QQcategoryZ72880QQrdZ1QQcmdZViewItem

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Hm.....din pacate nu . Nu avem un astfel de aparat noi, deci nu le putem folosi.

Acesta este modeul pe care noi il folosim:

http://www.lifescan.com/products/teststrips/ultra/

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Ana, azi e ziua femeilor dar mai ales a MAMELOR

asa ca tie, si multa putere in lupta cu soarta!!

(o sa pun acelasi mesaj si la celelalte subiecte unde cite o mamica se bate si spera pentru copilul ei)

il voi mai ajuta pe Alex prin bazar si ii doresc sa creasca mare si - sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Multumesc din suflet Dana, acelesi flori si "La multi ani!" pentru toate mamele din lume.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ana poate imi dai si mie adresa ta, o sa incerc zilele astea sa-ti trimit si eu ceva teste. O sa dureze cateva zile pana le primesc, dar sper ca pana pe luni sa le am si sa-mi fac si timp sa le trimit.
Multa sanatate!

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Mira, ti-am trimis PM cu adresa mea. Multumesc !!!!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Anaaaaaaaaaaaaaaaa!!! Am cutii de teste pt Alexutuuuuuuuuuuu!!!
Daca tu crezi ca am uit te inseli ! Pupuuuuuuuuuuuup.Soni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Sarut mana mult de tot, soni. Stiu ca nu ne-ai uitat chiar daca ai avut pb cu cei 2 ingerasi. Si asa suntem intr-o situatie destul de critica si incercam sa vedem ce putem face. Vineri seara iar am ramas fara teste. Am imprumuta niste bani de la unvecin pana la salarii si am cumparat 100 de teste . Ne vor ajunge cam 10 zile.
MULTUMESC !!!!!!!!!!!!!!!
Sper sa reusesti sa le trimiti zilele astea.
Dupa cum vezi ....s-ar putea sa mai am un pic de ajutor de la alte 2 fete de pe forum Miraluker si Blackpantero.

Poti sa imi spui de ce anume ai reusit sa faci rost pentru Alex?

Pup si sanatate multa , dragele mele prietene.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Buna Ana,

inca licitez la cele 600 de teste One Touch Ultra pe eBay.S-a ajuns la 96$ si nu stiu daca voi putea sa le cumpar.
Insa iti propun ceva: am vazut pe eBay teste One Touch o gramada, foarte multe au optiunea de a cumpara direct fara sa mai licitezi.Singura nu le pot cumpara pt ca sunt intre 300-650$(asta pt cantitati mari) dar daca am strange bani am putea cumpara teste si va trebui sa cumperi o data la 2, 3 luni.Singura nu le pot cumpara dar cu celelalte fete s-ar putea, zic eu.
http://search.ebay.com/search/search.dll?from=R40&satitle=one+touch+strips

PS.I-am scris vecinului sa il intreb de testele ce le trimite/trimis doamna aia.

Noapte buna va doresc!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput