Clubul cititoarelor (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Kylie multumim mult de tot ptr noua adresa!
am terminat "tara mea inventata" ce mistooo eeeee!!!! super!
azi incep "arsa de vie". a mai citit-o cineva?

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misty spune:

Iarina, ce-ai luat frumos din targ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

quote:
Originally posted by Kylie

Fetelor, m-am oprit sa va spun ca s-a redeschis DigiBook. De la Clubul cititoarelor Reloaded m-au trimis aici.
Noua adresa este:
http://80.69.83.61/digibook

USER= digibook
Passwd= cartionline

Ce biiine, eu deja m-am bagat la download, ca nu se stie cand crapa iarasi. Si cand ma gandesc cat am asteptat



Multumim muuult de tot, eram ingrozita ca nu mi-am download-at multe titluri!!!
Pupici si !!

Catalina & Andrei(3ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

quote:
Originally posted by roxanaz
Lia, eu recomand toate cartile lui Tracy Chevalier, dar cea mai buna dupa parerea mea este "albastru pur".



Roxana, tocmai o citesc... pana acum imi place :)
Am mai citit de Chevalier (am primit aici sfatul :)) si Falling Angel ... nu m-a dat pe spate, dar am zis sa-i mai dau o sansa. Pare ca a meritat.

In ultima vreme am citit o groaza ... trebuie sa ma uit ca nici nu mai stiu ce. Mi-a ramas in cap "The catch" de Mark Mason ca mi-a placut sa citesc cum vede un barbat modern dragostea, relatia in sine. O pot recomanda.
Ah, si Tanja Kinkel in general ... am citit cativa ani in urma o biografie a lui Byron si mi-a placut tare mult ... lunile astea am redescoperit-o. Scrie super! Am citit acum "Mondlaub" - "frunze de toamna" - traducere libera de moi ;) ... nu stiu sub ce titlu o gasiti pe romaneste. Oricum, merita toate cred!

O zi faina!



Irinusha & Cris (03.05.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, scrieti si titlul, dar si autorul cartilor, ca noi ne facem listutza


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Recomandare, in caz ca n-a mai fost:

Amelie Nothomb - Uimire si cutremur

O carte captivanta, amuzanta, se citeste intr-o ora (din pacate) si cand o termini iti vine sa te apuci iar de ea. Am inteles ca s-a facut si film, stie cineva ceva de film?

O alta carte pe care am citit-o in uichendul asta:

Federico Andahazi - Secretul culorii pure

Daca va place atmosfera intunecata, medievala si un stil iscat din bube, mucegaiuri si noroi, poate ar trebui sa-i dati o sansa. Mie ca subiect mi s-a parut foarte asemanatoare cu "Maestrul de scrima" al lui Arturo Perez Reverte, iar ca scriitura e un pic greoaie, motiv pentru care - desi e subtirica - mi-a luat vreo doo saptamani s-o citesc.

Acum citesc "Children of the mind", al treilea volum din seria lui Ender, de Orson Scott Card.



Come to the dark side: we have cookies!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Eu am vazut filmul dupa uimire si cutremur, e bun, mie mi-a placut, actrita a fost mortala. e in japoneza, actrita frantuzoaica si nu cred ca era vorbitoare de japoneza insa facand comparatie cu accentul vorbitorilor nativi, vorbea/pronunta bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Si eu am citit "Uimire si cutremur" si intr-adevar mi-a placut. Mi-a placut cu atat mai mult cu cat unele din parerile autoarei despre japonezi(in special japoneze) coincid cu ale mele. Si eu o recomnd celor care nu au citit-o pana acum.

Iarina cum se numeste filmul? E in japoneza ?

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analuz spune:

quote:
Originally posted by smillaraaq

Acum citesc "Children of the mind", al treilea volum din seria lui Ender, de Orson Scott Card.




Mi-au placut foarte mult cartile din seria Ender. Cel putin primul volum l-am citit de vreo 3-4 ori. Eu stiam ca Xenocid este in ordine cronologica al treilea volum din serie, dar n-am citit "Children of the mind" inca.
Iti mai recomand, daca n-ai citit pana acum "Ender's Shadow". Actiunea se desfasoara in acelasi timp cu actiunea primei carti, dar e povestita dpv al lui Bean. Mi-a placut cel mai mult dintre toate.

Bine v-am gasit in clubul cititoarelor! Sper sa am timp de citit si sa postez cat mai des pe aici. In prezent recuperez din cartile necitite in copilarie cu "The Hobbit" de Tolkien.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

am terminat Orient, Occident, dar recunosc ca unele povestiri mi-au placut, altele nu....

acum ma apuc de Etruscul!!!

Mergi la inceput