Clubul cititoarelor (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Fetelor eu in we ma duc la targ sa vad ce carti imi cumpar. Ultimul suspin al Maurului este o carte excelenta, o recomand din toata inima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

quote:
Originally posted by mama lia

a citit cineva Musashi??? de Eiji Yoshikawa???

am vazut ca e in oferta saptamina asta la Polirom!!!



mama domnisoarei Cristina (28.09.1993)


Mie mi-a placut.

Am si eu o rugaminte, va rog sa ma sfatuiti ce carti sa iau pe avion pt o calatorie de 30 de ore, ceva captivant si nu foarte filozofic zic eu.

Multumesc,

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

mimitete, cred ca ti-ar trebui o carte vesela, gen Jurnalul lui Bridget Jones, sau cartile lui Sophie Kinsela.

dar ce calatorie e aia de 30 deore??? o faci din bucati, nu? cit zbori cel mai mult????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

quote:
Originally posted by mama lia

mimitete, cred ca ti-ar trebui o carte vesela, gen Jurnalul lui Bridget Jones, sau cartile lui Sophie Kinsela.

dar ce calatorie e aia de 30 deore??? o faci din bucati, nu? cit zbori cel mai mult????

mama domnisoarei Cristina (28.09.1993)



De acord, sunt foarte potrivite!
Daca iti place genul, merge si Codul lui da Vinci.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii


Exista unele femei care in loc sa-i faca sa sufere pe mai multi barbati, asa cum e firesc,
se concentreaza asupra unuia pana il extermina. Acestea se numesc "fidele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns contactnicole spune:

Chiar discutam cu cineva, ca in afara de drumul spre servici cand mai citesc ceva, altfel nu mai apuc. Sfatul era, fa un copil si ai sa ai timp. Dar oare copilashul ala o sa ma lase sa citesc? Sau o sa mai vreau eu sa fac altceva decat sa stau cu el? :)
Ideea e ca am tot strans carti prin raiduri prin librarii, la targuri de carte, pe site-uri. Si ma uit cu jind la ele. :)
Si tot mai vreau, mai vreau...
Am terminat de curand "Acasa printre straini" de Gabriela Melinescu (placuta carte) si am inceput "Maestrul si Margareta" de Mihail Bulgakov - dar ma cam fortez cu ea....

Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kylie spune:

Fetelor, m-am oprit sa va spun ca s-a redeschis DigiBook. De la Clubul cititoarelor Reloaded m-au trimis aici.
Noua adresa este:
http://80.69.83.61/digibook

USER= digibook
Passwd= cartionline

Ce biiine, eu deja m-am bagat la download, ca nu se stie cand crapa iarasi. Si cand ma gandesc cat am asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Mai stiti si alt site unde se pot citi carti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kylie spune:

Dulcetica, si eu am o obsesie cu cititul cartzilor (mai putin cele de specialitate) si am descoperit pe Yahoo o multime de grupuri care contin fisiere cu carti electronice. Tot ce trebuie sa faci e sa te duci la grupurile yahoo (http://groups.yahoo.com/) si sa tastezi acolo la Find a Group cuvantul "carti" si ai sa vezi ce multe sunt! Te inscrii si gata ;) Te bagi la download.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Pentru amatorii de poezii electronice:

http://editura.liternet.ro/carte.php?carte=168

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Tu stii povestea cu ratusca cea urata?
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62033" target="_blank"> VA MAI AMINTITI DE LOVE STORY?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinax spune:

multumesc Kylie pentru noua adresa de la digibook

Mergi la inceput