Religia si Arta (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RA spune:

Q-ule,cu nik!Ba daca ma intreaba cineva pe mine,optez pentru cel din urma,fara discutie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by RA
Lilanda,no,c-acu' incep sa sedimentez,cred ca ideea principala in subiectul asta nu ar trebui sa fie nici autorul,nici receptorii,
ci doar opera,macar pentru inceput.



Adica tre' sa discutam despre opere cu teme religioase (asta ca sa coroborez si cu titlul subiectului)??? Sincer habar n-am, desi am pus si io la inceput intrebarea "ce insemana arta mare"...si nu cred sa fi primit vreun raspuns explicativ....asa ca ne-am apucat si noi de subiect, care si cum am putut...macar pentru-nceput :-))

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by qsar
cu ce este mai presus, mai valoros din punct de vedere artistic un tablou renascentist cu Sfanta Familie decat un afis semnat de-un nobil nefericit, diform, indragostit fara speranta de toate curvele din Montmartre?

parerea mea subectiva de subect hac este ca mie oricum nu-mi place decat arta religioasa bizantina, nu renascentista hac iar in tremurul mainii pictorului curvar ne regasim prea multi sa nu ne placa pur si simplu asa ca chestie fara motiv

sa stii ca teritoriul e extrem de diferit intre arta-religioasa si arta-arta, canoanele diferite, nu aduni nuci cu muci - asta in cazul in care vrei sa te bagi in arta bizantina, daca nu m-ai inteles cumva

ps: hac


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

auzi, tata lu toma, ce esti taran si te oftici cand ti se aduce aminte asta?

hac?



ps: noi cand aveam extemporal la latina copiam toata gramatica pe banca, ca aveam banci lungi si albe... mama ce multa era, ca trebuia sa scriem marunt-marunt ca sa incapa...


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

de-atunci mi-a mai ramas ceva, ca tot copiind, am invatat: silva-silvae! yes!

vremuri


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

ai ca voiam numai sa va zic ca nu o sa mai scriu o vreme, ca trebe sa stau lungita la pat cu coloana ai pa

ps: sa stiti ca io nu m-am suparat cumva si sa nu ma dati disparuta ai pup iuu!!!

pps: ai nu va mai certati sa fie pace-pace-pace pe pamant!

ppps: ma, voi n-aveti ce face! ma, va plang copiii! ma, va vede sefu! ma! n-auzi?


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

tata lu toma, iart-o bre ca nu te costa nimic!

ca uite nu poci sa plec d-aicea sa va las suparati
uite, ii pare rau, iti zic io

ai bre ca ma doare mijlocu! iart-o! sa ma duc si eu in pat!


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RA spune:

He,he,Qsar,ba ar fi o discutie.Cred c-ai "trisat" cand ai facut asocierea asta.Stii de ce? Lautrec se bucura de o particularitate,care,dupa umila mea parere,il face automat mai valoros:e greu sa-l bagi intr-un sablon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

(catre public) mie oricum nu-mi pasa ca s-au certat, dar mai vreau sa strang niste puncte sa-mi schimb aura asta nasparlie ptiu ca nici nu stiu ce culori sa-mi mai pun ca le-am incercat pe toate da' sa nu-i spuneti lu adminu ca ma baneaza ca cica n-am voe sa postez asa, la aura, ma-ntelegi?

apropo, ce culoare sa-mi pun?


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by gandacelu

(catre public) mie oricum nu-mi pasa ca s-au certat, dar mai vreau sa strang niste puncte sa-mi schimb aura asta nasparlie ptiu ca nici nu stiu ce culori sa-mi mai pun ca le-am incercat pe toate da' sa nu-i spuneti lu adminu ca ma baneaza ca cica n-am voe sa postez asa, la aura, ma-ntelegi?

apropo, ce culoare sa-mi pun?


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)



Trage cu okiu' la "Moise", poate te inspira
(hai du-te la orizonatala, ca-ti donez io niscai puncte de aura...numai du-te!!!) Sanatate!!!

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput