Ortodoxie din Postul Mare in Postul Mare(11)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Sabina, La Multi Ani si pentru surioara ta, sa-i dea Domnul un bebelus cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Multumesc mult Ana si Anca, ma simt de parca eu as fi sora mai mare:) dar si sunt, doar am bb de 3 ani si 2 luni...Doamne, cat am crescut



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amuleta spune:

Stai, Sabino, sa mai treaca vreo cinci ani si sa vezi cum zici "Doamne, cit am imbatrinit".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Ana, eu vorbem de scoala de dupa-masa, adica jobul 2, proiectul foto continua dar la scoala franceza , duduia cu pricina e dincolo, m-a luat cu ora, nu poa sa gaseasca inlocuitor si are pretentia sa ma bazez pe cuvantul dat, ca doara contract nu exista. Drept e ce spui tu, dar n-am cum s-o evit, nu ma are decat pe mine colaborator, ii e greu sa gaseasca unul si pe langa toate astea are pretentia sa nu o las balta maine daca vreau io, mai ales dupa scena de azi, ca cica e mic Cipru, nu se stie niciodata (ce santaj ieftin), si mai imi si paseaza critici de orice fel numa contructive nu. Ma enerveaza la culme cum incearca sa anuleze toata experienta pedagogica pe care o am si eu de bine de rau, cu aia 16 ani experienta ai ei, si nici macar nu s-a plans nimeni de mine. Nu putem sa satisfacem pe toata lumea, si, cum bine zici, ar trebui sa ne schimbam la fiecare 5 minute daca ar fi sa ne indoim cum bat aprecierile la adresa noastra, insa m-a ranit tare de tot discutia de azi. Culmea e ca nu stiu ce, precis, ma gandesc si acuma si as vrea sa uit, s-o pun in urma mea, sa nu ma mai supere. Nu stiu ce mangaiere sa gasesc, adica vreau sa spun daca e sa iert ce sa iert anume, daca e sa-mi fac autocritica unde s-o fac. Of, din lac in put in ultima vreme pentru mine...

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna spune:

Irina Claudia,Casandra,amuleta,Carmen,Ana,.Sabina,intru multi ani sanatosi si binecuvintati sa-ti traiasca sora!.Va multumesc,caldura cuvintelor voastre mi-a inseninat fata.
Nu merit eu dragostea voastra dar Dumnezeu e milostiv asa cum bine simtiti.
Carmen,nu fii necajita de aceasta ''prietena mai aspra''.
Roaga-te pentru ea ,pentru sanatatea ei.Cere-i iertare ca ai necajit-o(chiar de nu ai facut-o).Imparte ceva cu ea,fie din prajiturica ta,fie fa-i o favoare si mai presus de toate zimbeste-i cu toata inima si uita ce ti-a zis rau si aminteste-ti doar ce a facut bun.
Da fa asta cu tot sufletul tau ca si cum ti-ai face tie toate astea.
Daca nu poti,nu fa doar asa....mai bine doar roaga-te sa o intoarca Dumnezeu cu bunatate aupra ta.
Si iarta-ma si pe mine ca am indraznit sa dau sfat..stii tu e mai usor de pe margine.
Va imbratisez cu drag pe toate,

Joanna

Credinta e un risc al ratiunii; dar nicidecum o anulare, ci, dimpotriva o iluminare a ei.

Parintele Arsenie Boca

''In our days it is impossible to be a half-hearted Christian: either you are fully there, or not at all''
hieromonk Seraphim Rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

Adriana, de ce nu ne spui si noua, mey?
Felicitari! Sa fiti sanatosi, bucurosi, plini de dragoste si ...rabdare. Maica Domnului sa va acopere cu sfant acoperamantul ei!


Ia ghiciti, fetele, care-i evenimentul?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna spune:

Adriana,felicitari pentru comoara cea noua
Maica Domnului sa va ocroteasca!

Joanna

Credinta e un risc al ratiunii; dar nicidecum o anulare, ci, dimpotriva o iluminare a ei.

Parintele Arsenie Boca

''In our days it is impossible to be a half-hearted Christian: either you are fully there, or not at all''
hieromonk Seraphim Rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

hihihi, io stiam, sac! da nu v-am zis:)
pupilici.



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Credeti ca ma puteti ajuta sa gasesc ceva chiar daca nu mi-e foarte clar ce caut? :)
Este vorba despre rugaciunea aceea catre Maica Domnului "Cuvine-se cu adevarat sa te fericim, Nascatoare de Dumnezeu..."... care are o poveste frumoasa...inceputul ei a fost scris in piatra, de catre un arhanghel, in muntele Athos...
Mie mi-a spus cineva de asta, dar n-am gasit nimic sa citesc mai pe larg. Si m-am gandit la voi, ca de atatea alte ori......poate ma salvati.
Numai bine!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Cuvine-se cu adevarat, sa Te fericim pe Tine Nascatoare de Dumnezeu;
Cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru.
Ceea ce esti mai cinstita decat heruvimii si mai marita fara de asemanare decit serafimii
Care fara stricaciune, pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut,
Pe Tine cea cu adevarat nascatoare de Dumnezeu te marim.

Imparateasa mea cea preabuna si nadejdea mea,
Nascatoare de Dumnezeu, primitoarea saracilor si ajutatoarea strainilor,
Bucuria celor mahniti, acoperirea celor necajiti,
vezi-mi nevoia, vezi-mi necazul meu;
Ajuta-ma ca pe un neputincios, hraneste-ma ca pe un strain.
Necazul meu Il sti; dezleaga-l precum vrei, ca n-am ajutor afara de tine,
Nici alta folositoare grabnica, nici alta mangaietoare buna afara de tine,
Maica lui Dumnezeu, ca sa ma pazesti si sa ma acoperi in vecii vecilor.
Amin.

Doamne Iisuse Hristoase, pentru rugaciunile
preasfintei Maicii Tale, binecuvanteaza, acum si pururea si in vecii vecilor.
Amin.




asta sa fie??
daca nu, pune in bara de la google primele cuvinte si iti apar o multime de optiuni:)

eu am cantat axionul asta de nenumarate ori cand eram la corul Symbol.



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput