Ortodoxie din Postul Mare in Postul Mare(11)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

aaaaaaaaaa joanna!!! sa bem impreuna! hac!
uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! ce ma bucur ca e ziua ta! io iubeste la tine mult, stii tu:))

la multi ani! esti o faptura minunata, si cel putin eu are hac de invatat multe de la tine:)

ai ca ma sui in submarin si viu... sau era o invitatie virtuala?

hac?


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

LA MULTI ANI JOANNA !!! DOMNUL SA TE OCROTEASCA SI MANTUIRE SA-TI DARUIASCA!!!!

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(3 ani si 11 luni)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna spune:

Roxana,multumesc,frumoasa rugaciunea si nu o stiam.Am notat-o bine.
Anca,era o invitatie din tot sufletul.Multumesc de urari da ce sa ma fac cu supraprecierile????Tu sa inveti de la mine??You must be joking


Joanna

Credinta e un risc al ratiunii; dar nicidecum o anulare, ci, dimpotriva o iluminare a ei.

Parintele Arsenie Boca

''In our days it is impossible to be a half-hearted Christian: either you are fully there, or not at all''
hieromonk Seraphim Rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Joanna, la multi ani, sa fii fericita si iubita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Io nu v-am zis...da azi e si ziua Alinei,sora mea.

Asa ca petrecem...hac....dublu:))


va imbratisez.

rugati-va pentru ea ,vrea sa aiba cat de repede un bb frumos si sanatos si ar fi ceva mici probleme(nu mari, cred ca cu o rugaciune se rezolva, in sensul ca tin f mult si de starea ei, de o anume autoreglare a organismului)



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

la multi ani alinei!

o sa faca baiat, iti zic eu! are fatza de mama de baiat


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Joanna, surioara mea tot 29 face!!! de aia te iubesc io asa mult oare???






Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amuleta spune:

La multi ani, Joanna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Si io o iubesc pe Joanna in taina . Sa te bucuri de multi ani cu sanatate, Joanna!
Fetelor, imi pun mari intrebari asupra propriei persoane, tocmai am avut o discutie crancena cu tipa cu care colaborez dupa-masa la institut, ma intreb oare chiar asa sa fiu cum m-a descris ea, adica "abrupt" si "harsh", si oare cat de grav este daca e asa. A deraiat discutia asa rapid si m-am simti asa de incoltita de ea ca am inceput sa ma apar. Fara injurii, evident, insa am un gust asa de amar ca nu va puteti inchipui. Imi zice ca ma cred perfecta, ca nu accept critica, eu am zis ba accept, dar sa fie constructiva si nu gratuita. Nu stiu de ce n-am nici un chef sa mai muncesc in conditiile astea, dar si mai rau incep sa ma simt deznadajduita. Ma simt prost ca a scos raul din mine daca vreti, in vreme ce eu incercam sa fiu deschisa, onesta si cinstita cu ea. Sufar de trufie, mai mult ca sigur, oare asta ma doare sau e altceva si mai rau?

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Joanna, draga noastra, multi ani inainte cu fericire deplina, dragoste si sanatate ma inscriu si eu in randul celor care te umbesc in taina :-))

Carmen, dupa mintea mea, faptul ca cineva te vede diferit decat crezi tu ca esti dovedeste inca o data ce valurita e problema comunicarii. daca pentru ea pari "abrupt", pentru altcineva ai putea parea induiosator de sincera. esti harsh in viziunea ei? si daca iti zic ca sunt oameni care ar aprecia asta ca integritate, huh? cine are dreptate? cum cantarim judecata altora atunci cand decidem sa ne ajustam personalitatea astfel incat sa reducem victimele din jurul nostru? :-)) parerea mea e ca singurul care poate vedea in sufletul tau e bunul Dumnezeu si mesajele lui sa le luam ca reper, nu ale oamenilor. sigur, ai deranjat-o pe colega ta cu felul tau de-a fi, fa in asa fel incat sa nu-i mai stai prin preajma prea mult, ca sa n-o mai expui asa abrupt :-)). dar nu te schimba tu acum ca fuse si ea sincera si iti zise ce crede despre tine, ca ar trebui sa te schimbi la fiecare cinci minute, de cate ori nu-i convine cuiva ceva in ce te priveste. si nu face greseala sa renunti la un job care iti place dupa discutia asta. ti-a facut ea rau, acum trebuie sa iti mai faci si tu unul? n-ai motive de auto-pedeapsa. pai si cu proiectul de arta fotografica ce faci? gandeste-te cat ar pierde copilasii prin plecarea ta, nu cat ar castiga duduia respectiva. :-))ia si tu parerea ei cu titlu de inventar, foloste-o daca vrei, dar nu suferi din cauza asta.

Mergi la inceput