Sezatoarea canadiana (29)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

quote:
Originally posted by Angela T.

Eu am avut doua tentative de a citi Salman Rushdie, da' m-am lasat pagubasa. De fapt am incercat mai mult de curiozitate, dupa ce citisem de intregul scandal cu versetele satanice. Nu-mi place, mi se pare fara cap si coada. Insa daca te pasioneaza, iti pot imprumuta "Rusinea" si "Copiii din Miez de Noapte" ambele in limba romana. Si apropo de cartile in romana, eu cand am venit in Canada, am adus cu mine doua geamantane, din care unul cu carti... asa mai rar, nu?!





Angela, mai bagi si tu capul din cand in cand pe la noi? Cum a fost pana la urma cursul online ? Mai spune cum iti mai faci de cap tu si nazdravanul James. Eu m-am apucat de citit Rushdie, sa vad daca-mi place, mai cer...Am inceput sa ma uit si eu sa vad cu ce se mananca AQ, imi prevad o vara aglomerata la anul, fara prea multa literatura

PS: Bine ai revenit Puricel . Tu ce cursuri faci?

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Cristina frumoase pozele de la zoo,ce harnica esti cu cititul, ma bucur ca ai timp si profitzi de el.Cum e Rushdie?

La Multi Ani" pentru Bianca Allison!Sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!

Denisa
14
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

quote:
Originally posted by Denisam

Cristina frumoase pozele de la zoo,ce harnica esti cu cititul, ma bucur ca ai timp si profitzi de el.Cum e Rushdie?

Denisa
14
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!



Denisa, ce mai faci burtiq? De Rushdie, iti spun mai multe cand termin , momentan is abia la inceput. Intre timp, ca tot is harnica tare , am mai adaugat un album cu petrecerea Yasminei la daycare.

Ira, si celelalte fete care ati mai fost in Quebec City, voi unde v-ati cazat avantajos? N-am renuntat la idee...

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melody spune:

Mersi Denisa,si voua la fel!


PS:
Ira,am uitat sa-ti spun ca ne-am descoperit o cunostinta comuna pe aici,de fapt sunt 2 (sot si sotie;Iuliana si Marius).
Ce zici de asta?
Ce mica e lumea!

"I CAN DO IT! "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Cristina, ma uit acuma la pozele de la daycare- e si mai dulcica Yasmine- eu tot la ideea raman ca are mai multe trasaturi de la tine.
Simburica carea a avansat la Pestisor e ok, vad ca ma lasa in pace, o sa facem curand 15 sapt si pe 2 august mergem la control,( sper in curand sa incep sa il si simt)- o sa te sun dupa ca acusi am cate ceva de rezolvat, inclusiv dc ramane Spania sau Jamaica/St. martin pt septembrie.
Pt Quebec City-ori stai in mtl si mergi pina acolo, ori chair in Qc- la bed&breakfast cauta. Noi cand am fost in Mtl am stat l aunul ieftin, in 2002, nu mai stiu insa numele, as putea face sapaturi, dar vei gasi sin in Qc City ca au preturi similare quebecosii..asa am auzit si eu, si noi am vrea acolo, dar de long weekendu iesim si in sept la cabana. Voi acuma in acest longweeend vreti sa pelcati?
Vroiam sa te intreb daca la Waterparkul din Brampton ai fost-cica e cel mai mare din On si e fain si se iau bilete si pe airmiels-17 cad intrarea.






Denisa
14
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Salut fetelor/canadiencelor!
Aproape sa nu va gasesc. V-ati ascuns??

Eu am fost in niste examene de vara, apoi caldura mare,l dar vorba voastra: azi +30, maine -30. Deci sa profitam de caldura cat mai este...

Voi in vacanta pe unde mai mergeti?
Sanatosi, voinici?

Intrebare: cand mergeti in Romania, cu ce valuta va prezentati? Cu CAD, cu EURO schimbati aici, cu USD? Numerar sau Visa? Cum e mai eficient? Iar in Romania unde schimbati daca mergeti cu valuta? La carduriler de aici cat e comisionul in Romania? Si care carduri functioneaza si afara?

Pupici de la pitici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Melody, hielau, te sun de la M. si ne vedem cu copiii cu siguranta !

Cristina, a fost Sibin la Qc si nu a dormit acolo, ca e aproape. Nu stiu ce sfaturi sa iti dau, imi pare rau.

As fi vrut sa va intreb de alimentele pe care le pot cumpara de aici pt. Sofia si sa reziste la drum lung (cel putin 8 ore). Stiti vreun lapte mai rezistent, aveti vreun sfat ?

Merci, Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Sara buna,
Mai aveti loc de-o canadianca la sezatoare sau e full house already? Locuiesc in Mississauga si pe langa servici lucrez tare la proiectul . Am nimerit bine?

Zuzilici

Nu esti bun de nimic daca esti bun doar pentru tine. Voltaire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Dar de ce vrei sa reziste laptele 8 ore?? Ca pana la Toronto sunt pe marginea autostrazii o groaza de popasuri cu benzinarii, de unde sigur poti cumpara lapte proaspat, si sunt iar o gramada de restaurante mici. Daca nu vrei sa iesi de pe autostrada, sacrifici calitatea si manci la Wendy's sau Tim Horton's ... daca vrei ceva mai home made, iesi de pe autostrada si intri intr-un orasel mai mic, unde sigur gasesti ceva bun de mancare. Oricum ... nu veti rezista cu copil mic in masina fara opriri , doar daca Sofia nu e copilul bun de pus in rama ... .

Matei


PozeNoi

Carmen si Matei Gabriel - 27.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

quote:
Originally posted by carmen77

Dar de ce vrei sa reziste laptele 8 ore?? Ca pana la Toronto sunt pe marginea autostrazii o groaza de popasuri cu benzinarii, de unde sigur poti cumpara lapte proaspat, si sunt iar o gramada de restaurante mici. Daca nu vrei sa iesi de pe autostrada, sacrifici calitatea si manci la Wendy's sau Tim Horton's ... daca vrei ceva mai home made, iesi de pe autostrada si intri intr-un orasel mai mic, unde sigur gasesti ceva bun de mancare. Oricum ... nu veti rezista cu copil mic in masina fara opriri , doar daca Sofia nu e copilul bun de pus in rama ... .

Matei


PozeNoi

Carmen si Matei Gabriel - 27.10.2003





Pai credeam ca sunt numai McDo si alte tampenii din astea. Nu vrem sa iesim de pe autostrada, ca vrem sa ajungem repede-repede. Sofia e dependenta de lapte si lichide, dar la sucuri am gasit solutia, sunt sucurile alea mici cu pai care nu stau la frigider in magazin. Merci de sfat .

Mergi la inceput