Sezatoarea canadiana (29)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

quote:
Originally posted by Denisam

Zuzilici-iti dau numerul meu de la job dc vrei si ma suni next week cand poti si poate incercam sa ne vedem la erin mills dc esti ok si tu, sau dc vrei noi uneori in break lunch, dar hai si cu Cristina..
O seara buna, merg sa imi fac si eu plimbarea de seara..

Denisa
14+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!



Mai cred c-am fost chioara de n-am vazut mesajul asta pana acum . Da-mi # si poate ne vedem in pauza. Dar vreau si eu s-o vad pe Cristina ca tot am cu gratie in Cuba, macar acum sa dau face to face cu ea si sa-mi cer ca n-am facut un party cu cubanezilo. Mie mi-ar place si Square One dar cum va este voua mai usor.

Zuzilici

Nu esti bun de nimic daca esti bun doar pentru tine. Voltaire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Da, sa vedem cum va fi, acum ... m-ar tenta sa locuiesc in Toronto, Calgary sau Vancouver, nu suntem blocati pe Montreal decat de sotul meu care e student la drept (valabil numai pe qc.). Fiecare oras are avantajele si dezavantajele lui. Montreal e superb, intr-adevar si foarte artistic si cultural, adica exact pe profilul nostru, dar sunt deschisa si la celelalte provincii, vom vedea ce ne va rezerva viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Ira, sotului tau i-au echivalat ceva din anii de facultate de acasa sau aici a luat-o de la zero?Te intreb pentru ca am o prietena care a terminat acum 2 ani dreptul in Ro si tocmai se pregatesc sa vina si ei aici si nu prea am stiut sa-i dau multe info.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

quote:
Originally posted by Denisam

Ira, lasa ca vii tu dupa ce termini scoala dc o sa-ti placa mult..Si eu sper sa iti placa si sa aveti fun-acuma in long weekend venitzi?

Zuzilici-tii dau pm cu numarul, e cam greu in weekend-mai imi vad si eu sotul dc in cursul saptaminii vine late, macar o vineri sa incercam -ce ziceti?
Eu sper sa fie pe vine la tine sa aiba si al meu cu cine sw juca mai de aceasi varsta, nu
Denisa
14+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!


E buna si vinerea sau orice alta zi a saptamani doar sa-mi spune-ti pe la ce ora ca sa stiu cum imi aranjez , ploile. Eu sunt 'mama' a 2 catelusi, pe care trebuie sa-i scot seara la plimbare, asa ca, am nevoie de detalii din timp.
Plimbare placuta si ne mai vorbim.

Zuzilici

Nu esti bun de nimic daca esti bun doar pentru tine. Voltaire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

quote:
Originally posted by bebitzu

Ira, sotului tau i-au echivalat ceva din anii de facultate de acasa sau aici a luat-o de la zero?Te intreb pentru ca am o prietena care a terminat acum 2 ani dreptul in Ro si tocmai se pregatesc sa vina si ei aici si nu prea am stiut sa-i dau multe info.

bebitzu



Nu, el s-a reprofilat aici, dar cunosc 2 persoane care studiaza dreptul si il studiasera si in Ro si li s-au recunoscut cam jumatate din creditele facultatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Zuzi pt. mine e ok Square One, sau oriunde vreti pana la urma, atata timp cat e in Mississauga, ne vedem sigur sa celebram burtica si viitoarea burtica...mai, vad eu bine ca a dat cu praf de mamici pe'aici ...Deci ramane cum am stabilit, nu?

Ira, parca am citit mai deunazi ca exista agreementuri de reciprocitate intre QC si ON in ceea ce priveste teacherii, dar ca trebuie sa fii totusi evaluat de OCT.... asa ca poti sa faci valiza deja. Montrealezelor, nu puneti si voi de-un rendez-vous mic? Lasa-ti-le-ncolo de repercutari, ca strica la tenu' mumos , si-apoi nu va laudati nici cu barbati goi nici cu altceva...hiccc ....hai ca e ora inaintata, am inceput sa beat about the bush gratios ....scuzati

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Salut fetelor.

Multumesc de raspunsuri.

Va doresc o zi buna si nu prea calduroasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melody spune:

quote:
Originally posted by Ira

Da, sa vedem cum va fi, acum ... m-ar tenta sa locuiesc in Toronto, Calgary sau Vancouver, nu suntem blocati pe Montreal decat de sotul meu care e student la drept (valabil numai pe qc.). Fiecare oras are avantajele si dezavantajele lui. Montreal e superb, intr-adevar si foarte artistic si cultural, adica exact pe profilul nostru, dar sunt deschisa si la celelalte provincii, vom vedea ce ne va rezerva viata.



Ira,
Ce coincidenta...Si eu tot asta studiez aici...
De abia am inceput,in Iunie.


AB

"I CAN DO IT! "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Daca tot veni vorba de burtici si bblusi, am si eu o intrebare : care e dezavantajul daca raman acum insarcinata, neavand serviciu inca ( deci nu am cotizat suficient pt a avea c.m ) ?
Trebuie sa platesc controale, spitalizare ?
Tare as vrea inca un bb acum, ca fetita mea vrea o fratzioara, noi mai vrem oricum un copil, am 34 de ani si parca vad ca pe urma tot voi amana sa facem ba una, ba alta .
Hai ajutati-ma va rog cu info !!

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melody spune:

quote:
Originally posted by laurajr

Daca tot veni vorba de burtici si bblusi, am si eu o intrebare : care e dezavantajul daca raman acum insarcinata, neavand serviciu inca ( deci nu am cotizat suficient pt a avea c.m ) ?
Trebuie sa platesc controale, spitalizare ?
Tare as vrea inca un bb acum, ca fetita mea vrea o fratzioara, noi mai vrem oricum un copil, am 34 de ani si parca vad ca pe urma tot voi amana sa facem ba una, ba alta .
Hai ajutati-ma va rog cu info !!

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia



Eu stiu ca nu trebuie sa platesti nimic,nici controale.nici spitalizare,pt ca esti acoperita de health card.
La spitalizare doar daca vrei private sau semi-private si nu ai medical benefits,atunci trebui sa platesti o diferenta de .
Dezavantajul ar fi ca nu o sa beneficiezi de concedi de maternitate platit cu 55% din grossul salariului tau.( in caz in care ai lucra)

"I CAN DO IT! "

Mergi la inceput