Io, repatriata 3)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns syracuse spune:

quote:
Originally posted by conchita

quote:
Originally posted by syracuse
Anumite culturi atrag un anume fel de oameni. Un om cu suflet "colectivist" nu isi va gasi niciodata pacea in culturile individualiste din vest; si invers, un om nascut cu o "vana" individualista in el, va tanji mereu sa zboare dintr-un mediu unde stilul "colectivist" il sufoca si il irita intr-o mie si una de feluri.


ce teorie aiuristica! pe ce te bazezi cand faci generalizari dintr-astea simpliste despre oameni pe care nu ii cunosti? e bine ca stiu acum: cine iubeste libertatea, civilizatia si democratia e un individualist. magarul, rusine sa-i fie!

dar ai dreptate cu colectivistu', desi eu as traduce mai degraba prin "mahala" - dovada discutia de fatza, tipica-tipica.



quote:
Originally posted by conchita

quote:
Originally posted by syracuse
Anumite culturi atrag un anume fel de oameni. Un om cu suflet "colectivist" nu isi va gasi niciodata pacea in culturile individualiste din vest; si invers, un om nascut cu o "vana" individualista in el, va tanji mereu sa zboare dintr-un mediu unde stilul "colectivist" il sufoca si il irita intr-o mie si una de feluri.


ce teorie aiuristica! pe ce te bazezi cand faci generalizari dintr-astea simpliste despre oameni pe care nu ii cunosti? e bine ca stiu acum: cine iubeste libertatea, civilizatia si democratia e un individualist. magarul, rusine sa-i fie!

dar ai dreptate cu colectivistu', desi eu as traduce mai degraba prin "mahala" - dovada discutia de fatza, tipica-tipica.



Ah, am dreptate cu "colectivistu'" dar nu cu partea cealalta.

Ooops. Aproape ca uitasem care fusese motivul pentru care am fugit acum un an "screaming in the night" de pe forumul DC. Se numeste stilul "conchita". Mi s-a facut sila si m-am carat. Si mi-a mers bine un an de zile.

Agresivitate, iritabilitate, siguranta 100% cum ca am adevarul in mana, lipsa de orice fel ratiune, "pe locuri, fiti gata, start: arunca rosia in oricine nu este 100% de acord cu punctul MEU de vedere".

A fi "individualist" nu inseamna nici "rau" (adica "magarul, rusine sa-i fie!") nici "bine". Inseamna pur si simplu a avea o anume personalitate. La fel si cu colectivistul. Unora li se potriveste cultura vestica manusa, altii nu o pot suporta si nu se pot adapata la ea, sufleteste vorbind. Chiar daca sunt curate strazile, e subtire coruptia, si vanzatoarea zambeste civil la Publix.

Ce e asa de greu de inteles?

Sloganele tale cu iubitul "libertatii, civilizatiei si democratiei" sunt doar atat: slogane; iar modul la care incerci sa le vinzi tu tuturora mai suna si ridicol pe deasupra. Faptul ca nu realizei ca aceste concepte sunt extrem de relative indica totusi ceva despre tine si convingerile tale absolute.

Nu-ti fa iluzii, ca de data asta nu ma mai angajez intr-o discutie directa cu mata. Te stiu deja de "mare figura".

Enjoy 'libertatea'.







Take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented. -- Elie Wiesel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by syracuse
Ah, am dreptate cu "colectivistu'" dar nu cu partea cealalta.

Ooops. Aproape ca uitasem care fusese motivul pentru care am fugit acum un an "screaming in the night" de pe forumul DC. Se numeste stilul "conchita". Mi s-a facut sila si m-am carat. Si mi-a mers bine un an de zile.

Agresivitate, iritabilitate, siguranta 100% cum ca am adevarul in mana, lipsa de orice fel ratiune, "pe locuri, fiti gata, start: arunca rosia in oricine nu este 100% de acord cu punctul MEU de vedere".

A fi "individualist" nu inseamna nici "rau" (adica "magarul, rusine sa-i fie!") nici "bine". Inseamna pur si simplu a avea o anume personalitate. La fel si cu colectivistul. Unora li se potriveste cultura vestica manusa, altii nu o pot suporta si nu se pot adapata la ea, sufleteste vorbind. Chiar daca sunt curate strazile, e subtire coruptia, si vanzatoarea zambeste civil la Publix.

Ce e asa de greu de inteles?

Sloganele tale cu iubitul "libertatii, civilizatiei si democratiei" sunt doar atat: slogane; iar modul la care incerci sa le vinzi tu tuturora mai suna si ridicol pe deasupra. Faptul ca nu realizei ca aceste concepte sunt extrem de relative indica totusi ceva despre tine si convingerile tale absolute.

Nu-ti fa iluzii, ca de data asta nu ma mai angajez intr-o discutie directa cu mata. Te stiu deja de "mare figura".

Enjoy 'libertatea'.







Take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented. -- Elie Wiesel






nu faci decat sa te etichetezi singura si sa-mi dai dreptate ca habar nu ai despre ce vorbesti. faptul ca raspunzi prin atac la persoana dovedeste ca n-ai auzit in viata ta de argumente si ca te-ai pripasit in tara gresita, o tara dintr-ale carei valori nu intelegi nimic, atata vreme cat spui ca "libertatea" e o vorba goala de sens. probabil ca daca ziceam ceva de telemea, orgasm, snobism, imi dadeai floricele. ce bine ca n-am zis, ptiu ptiu ptiu in san de trei ori sa fiu in aceeasi tabara cu de-alde tine!

si stai linistita, ca si eu tot plec de pe DC din cauza mahalalei adusa la rang de rutina pe DC de cele care s-au nascut cu mainile in sold, ca tine, ca paraluta, ca danro...din pacate pentru voi, oricat v-ati tari in genunchi sa improscati cu noroi oamenii care nu va impartasesc ideologia vadimista, nu veti reusi niciodata sa reprezentati Romania. nici in Romania, nici oriunde altundeva in lume.

tu cautai, parca, romani in atlanta...nu ti-e frica sa nu dai peste individualisti, tu colectivista de frunte? nu-ti cere scuze pentru ignoranta si afront, stiu ca nu cunosti cuvantul "scuze". si, da, si eu imi amintesc despre tine. aerele docte de-acum nu-ti tin de incognito, dealtfel nici n-ai rezistat mai mult de 10 secunde sa iti pui manutele la loc un sold. adios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

quote:
Originally posted by conchita

quote:
Originally posted by syracuse
Ah, am dreptate cu "colectivistu'" dar nu cu partea cealalta.

Ooops. Aproape ca uitasem care fusese motivul pentru care am fugit acum un an "screaming in the night" de pe forumul DC. Se numeste stilul "conchita". Mi s-a facut sila si m-am carat. Si mi-a mers bine un an de zile.

Agresivitate, iritabilitate, siguranta 100% cum ca am adevarul in mana, lipsa de orice fel ratiune, "pe locuri, fiti gata, start: arunca rosia in oricine nu este 100% de acord cu punctul MEU de vedere".

A fi "individualist" nu inseamna nici "rau" (adica "magarul, rusine sa-i fie!") nici "bine". Inseamna pur si simplu a avea o anume personalitate. La fel si cu colectivistul. Unora li se potriveste cultura vestica manusa, altii nu o pot suporta si nu se pot adapata la ea, sufleteste vorbind. Chiar daca sunt curate strazile, e subtire coruptia, si vanzatoarea zambeste civil la Publix.

Ce e asa de greu de inteles?

Sloganele tale cu iubitul "libertatii, civilizatiei si democratiei" sunt doar atat: slogane; iar modul la care incerci sa le vinzi tu tuturora mai suna si ridicol pe deasupra. Faptul ca nu realizei ca aceste concepte sunt extrem de relative indica totusi ceva despre tine si convingerile tale absolute.

Nu-ti fa iluzii, ca de data asta nu ma mai angajez intr-o discutie directa cu mata. Te stiu deja de "mare figura".

Enjoy 'libertatea'.







Take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented. -- Elie Wiesel






nu faci decat sa te etichetezi singura si sa-mi dai dreptate ca habar nu ai despre ce vorbesti. faptul ca raspunzi prin atac la persoana dovedeste ca n-ai auzit in viata ta de argumente si ca te-ai pripasit in tara gresita, o tara dintr-ale carei valori nu intelegi nimic, atata vreme cat spui ca "libertatea" e o vorba goala de sens. probabil ca daca ziceam ceva de telemea, orgasm, snobism, imi dadeai floricele. ce bine ca n-am zis, ptiu ptiu ptiu in san de trei ori sa fiu in aceeasi tabara cu de-alde tine!

si stai linistita, ca si eu tot plec de pe DC din cauza mahalalei adusa la rang de rutina pe DC de cele care s-au nascut cu mainile in sold, ca tine, ca paraluta, ca danro...din pacate pentru voi, oricat v-ati tari in genunchi sa improscati cu noroi oamenii care nu va impartasesc ideologia vadimista, nu veti reusi niciodata sa reprezentati Romania. nici in Romania, nici oriunde altundeva in lume.

tu cautai, parca, romani in atlanta...nu ti-e frica sa nu dai peste individualisti, tu colectivista de frunte? nu-ti cere scuze pentru ignoranta si afront, stiu ca nu cunosti cuvantul "scuze". si, da, si eu imi amintesc despre tine. aerele docte de-acum nu-ti tin de incognito, dealtfel nici n-ai rezistat mai mult de 10 secunde sa iti pui manutele la loc un sold. adios.


Pai e frumos draga? Asa te-a invatat pe tine la scoala?He,he ,he,fara gluma acu' ai cam intrecut masura,asaaaa,catinel,catinel...Si nu stiu cine si-a pus mai repede mainile in sold...Ei?Oricum,felicitari,ai reusit sa strigi mai tare decat toti,iar la insulte ai tot locul unu.

Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Mei, io am ajuns la concluzia ca oamenii nefericiti tipa cel mai tare. Si cu cat sunt mai nefericiti, cu atat simt nevoia sa se ia de cele mai de bun simt comentarii. Evident, nu au nici cea mai vaga idee ca complexele lor de inferioritate sunt alea care tipa in ei si care ii fac mereu sa considere ca ei sunt cei mai buni, cei mai informati, cei mai destepti, experti in absolut orice domeniu, cei mai potriviti in tara in care se afla (care, a propos, a fost inventata pentru ei si numai pentru ei, restul au ajuns acolo dintr-o greseala si ar face bine sa se care cat mai repede!). Astia sunt oamenii care nu suporta ca lumina reflectorului sa se indrepte spre altcineva decat spre ei, pentru ca, nu-i asa, ei sunt cei mai importanti! Mie genul asta nu imi mai inspira decat mila, si imi creeaza o singura dilema: daca locul lor e la psiholog sau la psihiatru.
Asa ca, nu cred ca are rost sa ne pierdem vremea...

Syracuse, eu nu-mi amintesc decat de nickul tau, insa la subiectul asta mi-a placut cum ai scris. Sfatul meu e sa nu iti faci griji pentru defaimatorii care bantuie pe aici. Trebuie sa aiba si ei o ocupatie.

_
In God we trust, all others bring data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

quote:
Originally posted by cataghe

Mei, io am ajuns la concluzia ca oamenii nefericiti tipa cel mai tare. Si cu cat sunt mai nefericiti, cu atat simt nevoia sa se ia de cele mai de bun simt comentarii. Evident, nu au nici cea mai vaga idee ca complexele lor de inferioritate sunt alea care tipa in ei si care ii fac mereu sa considere ca ei sunt cei mai buni, cei mai informati, cei mai destepti, experti in absolut orice domeniu, cei mai potriviti in tara in care se afla (care, a propos, a fost inventata pentru ei si numai pentru ei, restul au ajuns acolo dintr-o greseala si ar face bine sa se care cat mai repede!). Astia sunt oamenii care nu suporta ca lumina reflectorului sa se indrepte spre altcineva decat spre ei, pentru ca, nu-i asa, ei sunt cei mai importanti! Mie genul asta nu imi mai inspira decat mila, si imi creeaza o singura dilema: daca locul lor e la psiholog sau la psihiatru.
Asa ca, nu cred ca are rost sa ne pierdem vremea...

Syracuse, eu nu-mi amintesc decat de nickul tau, insa la subiectul asta mi-a placut cum ai scris. Sfatul meu e sa nu iti faci griji pentru defaimatorii care bantuie pe aici. Trebuie sa aiba si ei o ocupatie.

_
In God we trust, all others bring data.




Cataghe,coooorect!!!Mei,sa nu-ti mai stergi raspunsul cum ai facur deunazi la subiectul fetelor ortodoxe,ca te bat.Demult nu mai citisem ceva frumos(ma rog,nu frumos e cuvantul,inteligent si de bun simt poate....) pe forum si cand sa-mi mai clatesc ochii odata,disparuse...

Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

ROG FRUMOS MODERATORII SA DEA AVERTISMENT ACESTEI CONCHITA. LOCUL EI NU ESTE PE ACEST FORUM! MERSI!

quote:
Originally posted by conchita

quote:
Originally posted by syracuse
Ah, am dreptate cu "colectivistu'" dar nu cu partea cealalta.

Ooops. Aproape ca uitasem care fusese motivul pentru care am fugit acum un an "screaming in the night" de pe forumul DC. Se numeste stilul "conchita". Mi s-a facut sila si m-am carat. Si mi-a mers bine un an de zile.

Agresivitate, iritabilitate, siguranta 100% cum ca am adevarul in mana, lipsa de orice fel ratiune, "pe locuri, fiti gata, start: arunca rosia in oricine nu este 100% de acord cu punctul MEU de vedere".

A fi "individualist" nu inseamna nici "rau" (adica "magarul, rusine sa-i fie!") nici "bine". Inseamna pur si simplu a avea o anume personalitate. La fel si cu colectivistul. Unora li se potriveste cultura vestica manusa, altii nu o pot suporta si nu se pot adapata la ea, sufleteste vorbind. Chiar daca sunt curate strazile, e subtire coruptia, si vanzatoarea zambeste civil la Publix.

Ce e asa de greu de inteles?

Sloganele tale cu iubitul "libertatii, civilizatiei si democratiei" sunt doar atat: slogane; iar modul la care incerci sa le vinzi tu tuturora mai suna si ridicol pe deasupra. Faptul ca nu realizei ca aceste concepte sunt extrem de relative indica totusi ceva despre tine si convingerile tale absolute.

Nu-ti fa iluzii, ca de data asta nu ma mai angajez intr-o discutie directa cu mata. Te stiu deja de "mare figura".

Enjoy 'libertatea'.







Take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented. -- Elie Wiesel






nu faci decat sa te etichetezi singura si sa-mi dai dreptate ca habar nu ai despre ce vorbesti. faptul ca raspunzi prin atac la persoana dovedeste ca n-ai auzit in viata ta de argumente si ca te-ai pripasit in tara gresita, o tara dintr-ale carei valori nu intelegi nimic, atata vreme cat spui ca "libertatea" e o vorba goala de sens. probabil ca daca ziceam ceva de telemea, orgasm, snobism, imi dadeai floricele. ce bine ca n-am zis, ptiu ptiu ptiu in san de trei ori sa fiu in aceeasi tabara cu de-alde tine!

si stai linistita, ca si eu tot plec de pe DC din cauza mahalalei adusa la rang de rutina pe DC de cele care s-au nascut cu mainile in sold, ca tine, ca paraluta, ca danro...din pacate pentru voi, oricat v-ati tari in genunchi sa improscati cu noroi oamenii care nu va impartasesc ideologia vadimista, nu veti reusi niciodata sa reprezentati Romania. nici in Romania, nici oriunde altundeva in lume.

tu cautai, parca, romani in atlanta...nu ti-e frica sa nu dai peste individualisti, tu colectivista de frunte? nu-ti cere scuze pentru ignoranta si afront, stiu ca nu cunosti cuvantul "scuze". si, da, si eu imi amintesc despre tine. aerele docte de-acum nu-ti tin de incognito, dealtfel nici n-ai rezistat mai mult de 10 secunde sa iti pui manutele la loc un sold. adios.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ei, hai ca nu mai sint trista! Mi-a trecut un picut durerea de spate, copiii imi sint cuminti pentru ca... dorm inca si ma simt atit de toleranta incit mi-am zis ca nu-mi strica daca intru aici sa vad ce mai faceti. Si, nu stiu de ce, am inceput sa va inteleg pe toti. Si nu numai atit, m-am simtit ca in clasa I (ca sa nu zic gradinita). Nu mai conteaza subiectul, principiile si parerile sincere ale unora, important este ca sint tabere si ne putem juca si parui. Cam asa ceva: adica ce, daca Danro a primit avertisment, de ce sa nu primeasca si Conchita? Ca doar si ea vorbit urit? Si daca Simona a zis urit de Canada, printre rinduri bineinteles, ca sa fim clari si sa nu ne intelegem gresit, ce, nu vin eu si ii spun citeva despre Romania... si-i mai dau si una. Cam asa arata acest subiect pentru cineva, sa zicem, din afara. Din afara, pentru ca eu nu ma pot integra nici intr-o tabara. Nu stiu daca am suflet colectivist sau vina individualista? si nu, nu pentru ca nu ma cunosc, ci pentru ca pina a avea familia mea eram clar colectivista, adica ce-i al meu e al tutoror prietenilor... si acum mai am pe botisor urmele loviturilor luate de la unii dintre acestea. Dar dupa aceea, cind mi-am cunoscut sufletul pereche si, mai ales, acum, cind au aparut minunile in viata noastra... nu stiu, zau, daca ma mai pot incadra la colectivisti. Pentru ca are dreptate Syracuse (oau, ce nick frumos ti-ai ales!), asa e, oamenii sint ori - ori, numai ca a uitat sa ia in calcul ca viata ii mai si schimba, poate nu chiar fundamental, dar o schimbare tot exista. Si daca nu o schimbare, macar o descoperire in plus tot aduce viata asta in noi. Adicatelea, vreau sa spun, ca orice colectivist are si o vina de individualist in el (vorbesc aici de genul de temperamente, nu de calitati si de defecte – sa nu aud comentarii, da?) si orice vina individualista are, pina la coada, si un suport colectivist, pentru ca altfel nu ar rezista in lumea asta. Deci, dilema mea este: ok, Canada nu e perfecta si nu ma simt eu, personal si rupta de ceilalti, tocmai integrata, nu ca in Romanica mea, totul e extrem de greu, e munca multa, pauze mai putine si prietenii mei dragi nu-s linga mine... nici muntii mei frumosi. Dar, e o tara in care poti reusi sa nu fii impovarat de grija zilei de miine. Poate ma veti lua la si pe mine peste picior, dar prietenii stiu de ce... Pentru ca multi au trai cu aceasta grija in circa toata viata lor in Romania, de cind erau mici de tot si ma inteleg, poate, ce vreau sa spun. Cind scapi o tira de ea... parca deja ai gustat libertatea. Esti liber sa te mai gindesti si la altceva. Nu ca in Romania nu gindeam, dar parca aici gindesc un pic mai mult si ma simt un pic mai motivata sa fac asta. Stati, sa nu dati cu rosii, EU gindesc mai mult, nu ma refer decit la mine, nu generalizez deloc. Si nu stiu, ma simt mai bine sau nu aici? Ma simt mai normala, mai echilibrata, nu ma simt zdrobita de nevoile materiale, alea minime care trebuie satisfacute ca sa traiesti decent, nu ma gindesc aici la o stare materiala demna de invidiat. Am familie, am copii, vad ce facilitati au aici si ce le pot oferi, deocamdata dintr-un venit mic (pentru ca am hotarit sa-i cresc eu, nu statul si un punct in plus pentru Canada este ca pot sa o fac, cu greu, dar pot!) Compar, de ce sa nu fiu sincera, viata copiilor mei cu cea a copilasilor prietenilor sau surorilor mele si... vina mea individualista e satisfacuta in Canada. Dar, colectivismul din mine cam sufera si acumuleaza orisice frustrari, nu-i bai, ca ma ma joc cu Agata sau imi zimbeste Tudora, vine sotu' de la munca si... imi cam ajunge. Dar ii am, daca nu i-as avea, iar relatia pe care o am cu ei nu ar fi cea care e acum? Nu stiu, zau, daca e Canada tara potrivita pentru mine sau nu? Si atunci ce sa am cu Simona care spune ca se intoarce pentru ca a ajuns la concluzia ca tara asta nu-i de ea? Bravo ei, a avut puterea sa recunoasca si atita timp cit nu generalizeaza, mesajele ei sint la subiect si nu ar avea de ce sa stirneasca discutii atit de aprinse. Dar de ce sa nu-i cred si pe cei care au gasit raiul pentru sufletul lor aici sau in State. Ce, eu nu ma simt pe jumatate bine aici? Si nu sint oarecum de aceeasi parere cu ei, ca o intoarcere ar fi practic imposibila si nedorita de noi, cel putin acum? PAi noi am venit cu bani imprunutati aici si in Romania nu ne asteapta nimic de-a gata... cum sa plecam, chiar daca am vrea – desi deocamdata nu ne gindim la asta, Romania pentru noi inseamna munti si prieteni, ni se usuca sufletul de dorul lor, dar cind ne vom permite, vom rezolva un picut si din problema asta – vrei sa ne fugareasca aia carora tre' sa le dam banii? Si cum am putea trai din doar doua salarii oricit de maricele ar fi ele, noi si doi copii si, zice sotu' ca mai vrem si un baiat... cind noi nu reuseam cind am plecat sa traim noi doi fara ajutorul nimanui? Eu nu zic ca in Romania nu poti sa traiesti decent, ci doar ca nu toti pot fi programatori, medici, oameni de afaceri etc. Cei mai multi sint ca noi, adica oameni simpli, care au o meserie ca oricare alta si care vor sa traiasca din plata muncii depuse in 8 ore si fara weekend-uri... si fara sa fie nevoit sa se „descurce“. Daca cineva mi-ar raspunde la intrebarile astea, cred, nu stiu sigur, dar cred ca miine ne-am intoarce. Si nici nu am fi plecat daca stiam raspunsurile in momentul cind am hotarit sa o facem. Dar chiar daca as sti raspunsurile, ne-am intoarce noi, eu si sotu', dar copiii? Oare ar vrea ei sa se intoarca intr-o tara despre care nu stiu nimic? Bine, sint mici acum, dar am luat o hotarire care le-a influentat venirea lor pe nume si care le-a marcat deja viata. Pentru ca, daca e din nou sa fiu sincera, in Romania, la cit de „nedescurcareti“ sintem, nu am fi avut curaj sa aducem copii pe lume si sa raspundem de ei cu capu' – fie si pentru singurul motiv ca acesta ne-a fi fost ocupat de alte chestii, mai domestice – oricit de draga ne e tara aia si oricit de mindri sintem noi ca ne numim romani. Mai putem oare noi, ca parinti, sa schimbam asta? Putem noi oare sa-i stergem Agatei amintirile, putine dar frumoase, de la gradinita bilingva, de la cursurile de inot, gimnastica, dans sau patinaj? Mai putem noi sa stergem Montreal – Canada de pe certificatul de nastere al Tudorei si intrebarea ei de cind va fi mare, de ce am plecat daca stiam sigur ca in Romania e nevoie de citiva ani buni si de multa, multa munca ca sa se schimbe ceva? Deci? Eu cu cine sa ma cert!?!

Cornelia, mami de Agata (28.06.2001) si Tudora (30.05.2005)

P.S. Scuze, m-am intins mult de tot, dar v-am zis ca ma simt bine... si eu cind ma simt bine, scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danro spune:

Imi cer scuze celor carora le-am adus ofense sau considera ca au fost jignite si le-am adresat cuvinte mai dure.
Nu-mi sta in caracter sa vorbesc urat,nu este felul meu,am gresit raspunzand la provocari,insa nervozitatea produsa a depasit posibilitatea mea de intelegere.
Consider ca moderatorii nu au fost obiectivi si ar trebui sa-si indrepte greseala.
Nu vreau ca acest subiect sa se transforme in dispute fara sfarsit.
Insa doresc ca cei care nu sunt interesati ,sa nu intervina fara rost si sa lase ironiile deoparte.Iar moderatorii acestui forum sa-si exercite rolul cum se cuvine.
Ma intereseaza topicul si ca atare nu pot sa renunt a participa, in pofida celor spuse de mine,(''errare human est''-nu stiu cum se scrie).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

Danro, bine ai revenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

quote:
ROG FRUMOS MODERATORII SA DEA AVERTISMENT ACESTEI CONCHITA. LOCUL EI NU ESTE PE ACEST FORUM! MERSI!


Serioooossss? Da' locul tau cind ne aratai popoul era aici pe forum???
Si apropos de maniere pe forumuri: nu mai tzipa atita, ca ne dor urechile! (Majuscule inseamna tzipat)





DPN 31.10.05

Mergi la inceput