Io, repatriata 3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danro spune:

quote:
Originally posted by Cristina

Danro, pentru limbajul folosit (in repetate randuri la acest topic) ai avertisment



Cristina&Sanziana


Daca eu am primit avertisment,de ce nu luati in seama jignirile care au fost aduse in nenumarate randuri,limbajul si ironiile de prost gust din partea unora.
Cred ca ar trebui sa fiti obiectivi,trebuia sa actionati imediat cand subiectul incepuse sa devieze,dar nu ati facut-o.
De ce tolerati batjocura altor useri?Sau regulile sunt diferite si unii sunt mai egali decat altii?
Aveam impresia ca se pretinde un forum serios,dar daca eu sunt singurul care iau avertisment ,iar restul care au batjocorit ca la usa cortului sunt tolerati,cred ca e cazul sa nu va mai deranjez.
Amatoarele se pot bucura, ca au mai scapat de unul care le deranja "superioritatea" intr-o comunitate virtuala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona27 spune:

Nici io nu puteam sa o zic mai bine decat Tezeu! Multam si poate ne vedem la o bere ne-virtuala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

quote:
Originally posted by Danro

quote:
Originally posted by Cristina

Danro, pentru limbajul folosit (in repetate randuri la acest topic) ai avertisment



Cristina&Sanziana


Daca eu am primit avertisment,de ce nu luati in seama jignirile care au fost aduse in nenumarate randuri,limbajul si ironiile de prost gust din partea unora.
Cred ca ar trebui sa fiti obiectivi,trebuia sa actionati imediat cand subiectul incepuse sa devieze,dar nu ati facut-o.
De ce tolerati batjocura altor useri?Sau regulile sunt diferite si unii sunt mai egali decat altii?
Aveam impresia ca se pretinde un forum serios,dar daca eu sunt singurul care iau avertisment ,iar restul care au batjocorit ca la usa cortului sunt tolerati,cred ca e cazul sa nu va mai deranjez.
Amatoarele se pot bucura, ca au mai scapat de unul care le deranja "superioritatea" intr-o comunitate virtuala.






Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

Pozele Noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danro spune:

quote:
Originally posted by ocebine

quote:
Originally posted by Danro

quote:
Originally posted by Cristina

Danro, pentru limbajul folosit (in repetate randuri la acest topic) ai avertisment



Cristina&Sanziana


Daca eu am primit avertisment,de ce nu luati in seama jignirile care au fost aduse in nenumarate randuri,limbajul si ironiile de prost gust din partea unora.
Cred ca ar trebui sa fiti obiectivi,trebuia sa actionati imediat cand subiectul incepuse sa devieze,dar nu ati facut-o.
De ce tolerati batjocura altor useri?Sau regulile sunt diferite si unii sunt mai egali decat altii?
Aveam impresia ca se pretinde un forum serios,dar daca eu sunt singurul care iau avertisment ,iar restul care au batjocorit ca la usa cortului sunt tolerati,cred ca e cazul sa nu va mai deranjez.
Amatoarele se pot bucura, ca au mai scapat de unul care le deranja "superioritatea" intr-o comunitate virtuala.






Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

Pozele Noastre


Esti una din personajele care ai jignit in mod grosolan,dovada ca ti-ai facut aparitia imediat dupa raspunsul meu si continui cu ironii fade.
Am spus de la inceput:NU SE INTELEGE, CE CAUTA AICI CEI CARE NU SUNT INTERESATI IN ACEST SUBIECT?
Sa raspunda moderatorii,dar probabil ca nu vor sa vada acest lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

Simona,
Multumesc mult pt raspuns, nu am sa uit sa-mi cumpar transformatoare, chiar ieri vorbeam cu sotul ce elecronice sa luam cu noi, caci ce am cumparat deja nu vreu sa le las aici, multumesc mult si pt ca mi-ai zis de containar , nu stiam ca unul mai mic nu se merita, deci o sa tin cont de sfat si am sa-mi iau unul mare.
Noi vrem sa mai ramanem decamdata unul sau doi ani, dar vreau sa stiu de pe acuma toate detaliile ca stiu la cat de zapacita sant ....sa nu am probleme. Asa ca imi fac o lista cu tot ce am nevoie de stiut, asa merge la mine .
Mai sa nu uiti cand manici rosii cu branzica sa cumperi si cas , e branza mea favorita

Nimic fara Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

dyana,
mai mult ca sigur ne vedem in Bucuresti pe la anul, luna august, anul asta nu am reusit caci eu mi-am cursuri vara asta, asa ca sant ocupata cu pregatirea examenelor, mai am doua si am terminat

Nimic fara Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubbles spune:

Scuze ca sunt off topic.

#1: Pacat de atata lipsa de umor si intelegere a unui smiley
Asa-i limba romana, colorata din orice unghi.

#2: Cand decizi o chestie si spui un ultim cuvant, apoi e ciudat sa revii pe acelasi ton.

la asa vreme frumoasa!

Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Deci sa ne retragem cu totii, daca nu sintem interesati de repatriere! Atunci ce forum ar mai fi?!? Comunist? Iar ironiile au fost declansate de injuriile directe ale personajului care mai sus si-a luat la revedere. Scuze, stiu ca sint off-topic, dar vad ca si altii tot lui ii iau apararea!!!



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

Draga Danro, eu ma inscriu in fan-clubul tau! Cine a citit de la inceput subiectul asta, poate sa observe ca Danro a facut intotdeauna observatii foarte bune, fara sa jigneasca citusi de putin pe nimeni. Iar daca a "sarit cu gura", a fost ca sa se apere de ofensele aduse. Mi se pare corecta atitudinea lui. Faptul ca a primit avertisment, nu este justificat. Pentru ca este vorba de un dialog virtual, in care sunt mai multe persoane implicate, adica fiecare a ripostat aici , uneori destul de dur. Deci daca e de dat avertisment, atunci sa se dea la toata lumea! Pentru ca suntem cu totii vinovati .
Iar daca se va trezi(Bineinteles, ca de obicei!) cineva sa comenteze cele scrise de mine, sa ia la cunostinta ca o sa ignor.
Repet inca odata: va rog frumos sa va discutati "retetele" pe chat. Chiar va invit in Sufrageria de pe chat, sa va discutati acolo pasurile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syracuse spune:

quote:
Originally posted by Tezeu


Simona a venit pe acest forum si si-a expus povestea. A venit sa spuna ca a plecat din Canada pt ca nu i se potrivea. E ceva rau in asta?


Ce simplu spus; si ce corect.

Este prima oara cand postez din nou pe forumul DC dupa aproape un an. Nu vin des pe aici dar cand vin gasesc mereu cate o discutie interesanta la care nu ma abtin sa nu adaug si eu ceva...ca de.

Am citit aproape tot thread-ul si desi nu ma mira conflictul intre cei "pro-repatriere" si cei "contra-repatriere" (fiindca toti avem nevoie de validare undeva acolo, in adancul sufletului)...realitatea este cat se poate de simpla.

Anumite culturi atrag un anume fel de oameni. Un om cu suflet "colectivist" nu isi va gasi niciodata pacea in culturile individualiste din vest; si invers, un om nascut cu o "vana" individualista in el, va tanji mereu sa zboare dintr-un mediu unde stilul "colectivist" il sufoca si il irita intr-o mie si una de feluri.

Cam asa vad eu lucurile. Eu locuiesc in SUA de 7 ani. Intr-un fel mi-e mult mai bine ca in Romania, intr-un fel imi este mai rau. Partea proasta este ca atunci cand ajung in Romania, vad "relele" ...iar cand sunt aici, vad si "relele SUA". Asta nu e tocmai bine ...dar incerc sa lucrez la problema.

De repatriat nu se pune problema decat la pensie. Sotul (American) cu specializarea lui nu ar gasi job acolo...si una peste alta, din x motive, ar fi imposibil pentru familia noastra sa faca pasul asta acum.

Dar ii inteleg pe cei care nu mai suporta pamatul vestic sub picioare si tanjesc dupa repatriere; si ii inteleg tot asa de bine si pe cei ajunsi in vest carora intoarcerea in Romania li s-ar parea un cosmar.

Exista doua realitati in sensul asta si le consider pe ambele cat se poate de "valabile".

Succes si sanatate tuturor,

syracuse




Take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented. -- Elie Wiesel


Mergi la inceput