Sus... in Scandinavia (66)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

bon giorno a tutti

Adela, Absolut e cu glucide?

narancea, zi-mi si mie ce-ai beut ieri, inainte de alergarea pe langa lacul cu nuferi, ca vreau si io sa vad broaste maro si mici cat boaba de fasole

mie-mi place air supply.
si da, ma nascusem demult cand a aparut lost in love

edit: haideti la mare, ca azi, la ora 9 a.m. erau 32 de centigrade, fara vant.

uffff!

io am "predeal" in casa, nu ma misc de langa el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narancea spune:

sefa de la ecluza , daca nu crezi , nu crezi, dar aici broastele de cimp sunt mici cit boaba de fasole, asa sa stii !!!!!!!!!!! sunt niste broscoi minusculi, asa putea sa le zic mini-batracieni, dar in afara de dimensiunile reduse ale corpului, nu au nici un bai, sunt foarte fine la pielicica si maro cu un desen fin negru, nu sunt de loc scirboase, ci fine si curatzele.

lulutzinstein confirma aici lu tanti de la ecluza ca la noi broastele sunt cit boaba de fasole !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Julia, ce mi tuica ce mi vodca ... suedezii astia ma fascineaza de multe ori ... ce s-au gandit ei, ia sa facem noi un experiment sa vedem cat poate unu cu diabet sa bea pe zi fara consecinte ... si dupa diverse teste au ajuns la concluzia ca pot sa bea (astia beau in cl 4 ori 6 la tarii) 4 cl de vodca inainte de masa, 40 cl vin dupa masa si 4 cl coniac la cafea ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Adelo, m-ai perdut ... adica am voie vin da' nu cu apa ?!
Da' Cuba Libre (cu Cola Light), am voie ?

_
Sunt moderator dar ma tratez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

tata lu toma acum inteleg
tu ai zis ca treci pe sprit (adica spritz) si io m-am gandit la sprit (adica alcool/tarie pe suedeza)

si poate nu va vine sa credeti dar pe site-ul systembolag-ului, astia cu monopolul, este o sectiune: alcoolul si sanatatea care printre altele are o susectiune despre alcool si diabet (www.systembolaget.se/AlkoholHalsa/Alkoholochsjukdom/diabetes.htm" target="_blank">dovada)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by doruletz
papadie, pai tu vii p'acilea prin poiana doar ca sa ne lasi tuica si sa pleci? stai si tu cu noi macar la un ca altfel o bea varu' narancea pe toata, nu-l stii cum e?!

"Asta e ceva asa, nemaipomenit"
imagini


viu si eu la beute ca sa am o scuza solida can incalc si anume regulamentu can pacatuiesc cu tasta, mai precis[icon cu ris in pumni]
cat däspre narancea nu ma tem delok ca l-am vazut naravit la sake




















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

quote:
Originally posted by narancea

sefa de la ecluza , daca nu crezi , nu crezi, dar aici broastele de cimp sunt mici cit boaba de fasole, asa sa stii !!!!!!!!!!! sunt niste broscoi minusculi, asa putea sa le zic mini-batracieni
lulutzinstein confirma aici lu tanti de la ecluza ca la noi broastele sunt cit boaba de fasole !!!!!!!!


gata, am gugalit si gasit. cica ar creste si pe la noi piticanii din alea, le zice buhai de balta. dar nu's dom'le atat de mici cum zici matale, au 4-5 cm lungime. creca ai vazut mormoloci. sau la voi fasolea are boabe gigant.
lulutza nu's daca se baga la confirmari de-astea, ca cica nu-i place fasolea

skål

Adeluci, mie ce imi recomanzi pentru ridicarea tensiunii? vinul rosu e bun?

pãpã, lui narancea, mai mult decat sake, ii plac betzisoarele (alea de se baga prin gard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

quote:
Originally posted by mara03
cristina, si tu la nunta? ce de nunti dom'le! am stat si noi la o coada acolo la casa de casatorii...

Si eu la nunti !!! Una la venire si una la plecare. Greu e in concediu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narancea spune:

aaaaaaaaaaa alcoolul e o otrava .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

quote:
Originally posted by arboria


Adeluci, mie ce imi recomanzi pentru ridicarea tensiunii? vinul rosu e bun?




vinu rosu e bun pentru femei cand il beau barbatii ... dar cum la tensiunea scazuta se recomnda miscarea ... nu mai ai mult si treci balta, pe cand?

factori care ridica tensiunea: nervi, stres, durere, frig, sare, fumat si cafea tensiunea scazuta e mai obisnuita la persoane inalte, slabe si tinere(te-am descris, nu?

unii sustin ca paleodieta ar fi recomandata pentru normalizarea tensiunii si pentru diabet

Mergi la inceput