Sus... in Scandinavia (65)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

na ziua scandinavi!Acu am apucat sa intru si eu de la un vecin ,pe net,ca altfel tare greu apuc!
Va pupa mama rayu pe toti!!
am o intrebare,Mihaela,Julia,ne vedem la Brasov?Are Maruta mobilul nostru,daca puteti sa ne dati un semnal,ca saptamina viitoare stam la Brasov!
Maine ma vad cu Pegasisu,bem in cinstea voastra!!
trebe sa fug,nu am apucam sa citesc nimic din ce ati scris,o sa am tema acasa in Suedia,de citit citeva romane scandinave!


Elena si mademoiselle Amelie-Boubou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Distractie placuta si...soare!! Nu mergeti si la mare????
Pumpam Flinstonii

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

trebe sa va dezamagesc ... nu citesc :-) am crezut ca voi citi (ca de descarcat am descarcaat, lilanda ), dar dupa ce printzishorul mi-a dat o trezire brusca, iar io la randul meu l-am trezit la fel de brusc pe alalalt printzishor :-) mi-am facut o cafelutza, mi-am aruncat un ochi pe DC si m-am tolanit in pat chipurile sa citesc ... da' m-am uitat la discovery/globetrotter ... de data asta prin tarile baltice si Finlanda ... in Estonia am vazut poporul (sau cum sa-i zic - etnie? ... ca ei ziceau ca is estoni fashionabili)www.einst.ee/publications/folk_costume/south/suur/louna-e1.jpg" target="_blank"> setu; www.ekm.ee/naituste_tutvustus/setu3.jpg" target="_blank"> asta de pe pieptul www.folkart.ee/images/setu.jpg" target="_blank"> femeilor cica le da energie ... mancare traditionala era un fel de cas cu stafide

si asa mi-am amintit ca alta data am vrut sa va povestesc (sau vi-am povestit?) despre Paris. ei, nu chiar despre Paris ci despre Shakespeare and Company libraria renumita prin conceptul ei. am fost fascinata de faptul ca batranulwww.harbour.sfu.ca/~hayward/paris/graphics/george-large.jpg" target="_blank"> George Whitman inca mai acorda gazduire cu cazare tinerilor scriitori printre www.terragalleria.com/images/france/fran30548.jpeg" target="_blank">carti

si despre brutaria www.discoverparis.net/p/poilane.jpg" target="_blank"> Poilane si www.jack-travel.com/Paris/pictures/Paris_Poilane_Miches.jpg" target="_blank"> paineaei facuta dupa retete vechi si coapta in cuptoare de prin 1500

doruletz tu sigur le-ai vazut pe viu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

naziua!

hai ca iar v-am scris cat o zi de post si iar mi s-au inchis toate paginile de net deschise. asa, din senin... ziceti-mi si mie de ce se intampla asta ca si innebunesc aici!!!!!!!!!

din nou deci:

mama rayu tot pe fuga, tot pe fuga... oare ea cum o fi petrecut ziua frantei???

hai sa va zic ce-a mancat puiu' meu la micul dejun, in timp ce eu chioram ochii la cartile online: ruj l'oreal nuanta cireasa putreda dupa care s-a gandit ca ar merge un ceai. a luat un pliculetz si l-a molfait pana a ajuns cu iarba-n gura.

da' sa vedeti cum l-am descoperit: printre "cuvinte" doar de el intelese am auzit de cateva ori si "u hoie" (adica "nu-i voie"). si am fugit la el, el cu ruju' in mana si cu un zambet jmecheros pe fata. il intreb: "ce-ai facut???" la care el senin "mica" (adica "nimik"). a fost mortal...

hai ca mai vin ca n-am apucat sa studiez link-urile adelei si suna tare interesant...

Andreea & Tudor (9 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

nziua,
lilanda, nu, n-am plecat inca spre vest dar suntem "pe duca". Si e o caldura aci...
adelucci, www.poilane.fr" target="_blank">Poilâne (care tradus 'mot à mot' ar insemna Par de magar, hihi) e acum un stil de a face paine. Scumpa da' buuuna
Carmen, distractie placuta si sa transmiti saluturi poieniste la scandinavi!
mara, super Tudor
Aveti grija de varu' narancea sa nu mai scape prin vecini (decat la Jamponika are voie )
Noi ne intoarcem maine seara
la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

doruletz, excursie placuta!
Jamponika a ajuns la marele Cosh, deci nu cred sa mai cotrobaie NN dupa ea

Adela, imi amintesc, am vazut si eu libraria aceea. tot discovery mi-a aratat-o

rayu, io ma aptin de la excursii prin tara zilele astea, cica incep iar ploile.
dar o sa ma gandesc maine, la ora 6, la voi 3+Carmen

e uicheeeeeend!
si am timp sa citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlbaIulia spune:

Helau si bon jour!

Lilanda, merci mult si sarumana , noroc de fete serioase si culte p-aci, care cu tact si maiestrie ne mai indeamna si la citit nu numai la !

Doru'tz, drum bun in Bretagne, sa ne spui cum a fost!

Io imi ascut unditza si daca se lasa umezeala asta (si se pare ca s-a mai lasat de alantaieri) luam iar directzionu natura maine!

Pupaciuni la grup

http://community.webshots.com/user/albaiulia101

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Imi cer scuze, nu stiu ce mai faceti ca n-am timp sa citesc.
Vroiam sa va zic ca in vichend ma imbat crita ! Cica o sa fie soare.
La birou e jale, copilu' nu mai mere la gradi si-l purtam zilnic inspre/dinspre cate o bunica, o piatra mi-a spart parbrizu'(politie, asigurari, service), incerc sa-mi fac pasaport nou(politie), vand masina nevestei(circa financiara, politie, RAR). Cheers !

_
Sunt moderator dar ma tratez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ah ce le-ati mai scris....n-am apucat sa cetesc nimik.

Jurnal, continuare. Ieri am evadat din marele orash, spre un orasel din nord, aproape de Boston, in www.ci.worcester.ma.us/" target="_blank">Worcester. Ceva biznis, dar am imbinat utilul cu placutul. Iar la intoarcere, am poposit pe meleaguri indiene, la www.mohegansun.com/index.jsp" target="_blank">Mohegan Sun. Cititi si va minunati! N-am jucat nimic, doar la sectiunea copii, ca ccc cu ccc copilu' nu-i voie intre mesele de joc, asa ca ne-am amuzat castigand tichete pentru Diana ca sa promeasca ccc cadouri. Azi avem in plan putina plimbare pe strazi, apoi un boat ride. Ca sa vedem orashul si pe "din afara".

gata, va tzuc ccc ca ma asteapta familionul.


Mihaela si fetele mele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

Iar e aici inundatie la scris...Am citit pe fuga si n-am prea retinut/inteles tot...Mai aprofundez!

Mi-a intepenit 'vertebratul' cu bilet cu tot, tot uitindu-ma la pozele lui Itsme...Mooooama ce frumuseti!!! Si persoane si flori si mobilier...Sa traiasca Ada si sa infloreasca tot asa gradina!!! Multzam mult pentru bilet!

Celor care sint in concediu, le urez distractie placuta in continuare si abia astep poze!!! Celor care abia pleaca, drum bun si vreme buna!!!

Va pup in grup, ca altfel nu ma mai tin 'balamalele'!

Hai noroc cu visinata sau fara!

SSDC

Editat: ca sa zic saru'mina lui Lilutz pentru ...Deliiiiir! Mi-am 'tocit' buricele degetelor tot descarcind carti, pina am obosit...Fac o pauza si o iau de la capat!

flori cele "Odata ce ai incercat zborul, vei pasi pentru totdeauna pe pamant cu ochii ridicati spre cer, acolo unde ai fost, si vei dori mereu sa te intorci." Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput