Sus... in Scandinavia (65)

Sus... in Scandinavia (65) | Autor: arboria

Link direct la acest mesaj

lista "mutantilor" e deschisa. cine se mai inscrie?

Ferma Scandinava , trilogie in patru acte

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32036&whichpage=1" target="_blank">Jurnal de chef la scandinavi 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=5881&whichpage=1" target="_blank">Regatul danez; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27978&whichpage=1" target="_blank">Regatul danez (2)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=26837" target="_blank">Fetele din Suedia..noi nu birfim?; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27277" target="_blank">(2); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27915" target="_blank">(3); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28362" target="_blank">(4)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28736" target="_blank">Sus...in Scandinavia; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=29110" target="_blank">(2); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=30359" target="_blank">(3); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=30831" target="_blank">(4); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31065" target="_blank">(5); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31245" target="_blank">(6); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31505" target="_blank">(7); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31762" target="_blank">(8); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32154" target="_blank">(9); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32583" target="_blank">(10); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32816" target="_blank">(11); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32981" target="_blank">(12); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=33248" target="_blank">(13); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=33614" target="_blank">(14); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=34363" target="_blank">(15); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35108" target="_blank">(16); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35394" target="_blank">(17); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35759" target="_blank">(18); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=36012" target="_blank">(19); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=36591" target="_blank">(20); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36957" target="_blank">(21); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37288" target="_blank">(22); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37492" target="_blank">(23); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37656" target="_blank">(24); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38045" target="_blank">(25); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38386" target="_blank">(26); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38628" target="_blank">(27); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39188" target="_blank">(28); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40389" target="_blank">(29); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41014" target="_blank">(30); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41905" target="_blank">(31); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42676" target="_blank">(32); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43508" target="_blank">(33); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44174" target="_blank">(34); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44967" target="_blank">(35); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45507" target="_blank">(36); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46120" target="_blank">(37); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46518" target="_blank">(38); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47248" target="_blank">(39); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47685" target="_blank">(40); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48028" target="_blank">(41); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48272" target="_blank">(42); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48379" target="_blank">(43); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48629" target="_blank">(44); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48761" target="_blank">(45); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49070" target="_blank">(46); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49268" target="_blank">(47); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49302" target="_blank">(48); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49424" target="_blank">(49); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49430" target="_blank">(50); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49436" target="_blank">(51); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49630" target="_blank">(52); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49845" target="_blank">(53); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50040" target="_blank">(54); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50208" target="_blank">(55); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50376" target="_blank">(56); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50469" target="_blank">(57); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50712" target="_blank">(58); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50964" target="_blank">(59); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51323" target="_blank">(60); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51893" target="_blank">(61); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52240" target="_blank">(62); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52508" target="_blank">(63); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52788" target="_blank">(64);

Imnul scandinavilor:
A little bit of Mihaela in my life
A little bit of Itsme by my side
A little bit of Rayu is all I need
A little bit of Alba is what I see
A little bit of Mara in the sun
A little bit of Doruletz all night long
A little bit of Adeluci la la la
A little bit of Lalandia here I am
A little bit of you makes me your man

...si www.geezer.com/images/item/27994_img.jpg" target="_blank">mascota!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lena spune:

hai na, ca sa fiu eu primu' peoner pe lista de partid si de stat...mai mult de stat

itsme flutura steagu canadez ca se brodeste la colori cu al danez, acisilea ala noi merge si-asa

editai: reusita comparatia ...hai noroc cu tine, ca ma mai inveselesti, da...ca sa te lamuresc, dupa ce vazusi 1% din NL, te lamuresti cam ccc cum este restul, daca ma-mtelegi? deci oferta limitata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itsme spune:

ei, lena, pai tu n-ai auzit de day-dreaming? Iti spun eu cum faci: cand nu-ti place unde esti sau te-ai plictisit, inchizi ochii in miezul zilei (de aia ii zice "day" - dreaming) si visezi ca esti unde vrei tu, de exemplu visezi ca NU esti in Olanda, ca NU te-ai plictisit, you get the idea...

Dupa aia, cand te-ai plictisit si de day-dreaming, deschizi ochii si gata, esti gata sa rezumi activitatile gospodaresti

Uite, eu in felul asta, toata ziua sunt pe Futuna

arborico, merci de indicatie, l-am urmarit si eu in urma indemnului tau pe narancea la 'drumuri europene' si am murit de ras Asa ceva, nici nu mai trebuie sa inchiriem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by iarina
In plus acum am vazut negru in fata ochilor citind postarile de la generale vis-a-vis de teroristi. Mah, eu m-am saturat de superioritatea unora....zau ca simt ca ma apuca indignarea si simt nevoia sa le dau peste nas, sa le zic vreo doua, insa imi dau seama ca trebuie sa ma abtin, pt.ca n-are rost sa ma apuc cu toate Mangafalele...si totusi...m-am enervat!!!!
So, care da ceva de ?



io ti-am mai zis tie, ca sa nu-ti stea in gat desteptaciunea altora, incearca sa iesi din mediocritatea proprie. mangafaua stii ce e? nu stii nici asta ce e, tot la mine la poarta o sa bati dupa informatie: citeste Caragiale, monsher, ca personaje ca tine direct din satirele lui va trageti.

prima si ultima oara cand intru la scandinavi, tremeasa, desigur, la tinta. sorry sa vaz ce barfa jenanta e aici si cum "duamnele" se rad ca "duomnii" isi bat joc de alte duamne pe la alte topice. ceau la cuconetu cu pretentii, va pup.

Sa nu uiti, Darie...
http://www.procesulcomunismului.com/default.asp.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Hai trezirea! Bon dimine la voi cei de peste balta si culcarea pentru cei din partea asta....asa ceva...

asa...jurnalul incepe...azi am fost pe Empire State Building. Stiti ce am vazut, nu? Un oras cat vezi cu ochii care exceleaza in toate cele, inclusiv in imigranti fara de care Amerik nu ar fi fost ceea ce este. Si care este. Am facut poze, filme, ce mai, ne-am destrabalat. Apoi o plimbare pe 5-th avenue, prin Grand Central Station, apoi pana in Long Island-asta cu masina. Scurt jurnalul ca le luam incet-incet, sa incapa toate.

Istme, eu sunt in urma cu evenimentele, dar le fac pe ambele amandoua deodata(ufff, ce m-am exprimat!) adica sa-ti traiasca fetitzul si sa traiesti si tu! LA MULTI ANI!
Iar varza daca e gata e ok, te anunt ce si cum ca nu vreau sa pierd ocazia de a ciocni o frunza cu tine si cu albitza neni.

hai ca va tzuc la trezire, eu ma duc la nani...sa aveti un maine! sau un azi!


Mihaela si fetele mele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

'neatza!

itsmesa-ti traiasca fetitzu si barbatzelu cu toate ca nu e ziua lui, si si tu si sa le mai faci poze
mey, voi chiar ati putu manca tot si sa aratati asa la iesire?

ce jardin magnifiq! magnolii si liliac si lalele violete si alte alea toate plantate de manutzele voastre (sau mai mult ale tale?) scaunele m-au dat gata. si io vreau in gradina ta si sa ma tolanesc la umbra in scaunele alea. ce armonie!

mihaela, mai vrem jurnal. tu sti ca deaia ii zice jurnal, ca se scrie zilnic. chiar daca nu intri zilnic, fa-ne rezumat. mai apoi, asteptam poze. concediu placut in continuare!

doruletz, tu te plangi de concediu? ca deabia venisi de pe plaiuri siciliene/corsicane

julia, nu ne-ai povestit cum a fost la nunta.

ce-am fost io matinala pana acum, da' acum n-am de ales ca ba maotanul, ba catzelushul ma trezeste. deocamdata totul merge bine, fimiu are responsabilitatea de baza cu catzelu'. io am iesit cu el ieri, da' e leenes si incapatzaanaat. nu e tocmai usor. incercam sa mergem cateva zile la un instructor care sa ne invete una-alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Buna Dimineatza

quote:
Originally posted by conchita
prima si ultima oara cand intru la scandinavi



Punem pariu, ca nu-i asa??? Cit despre birfa, pune tu dejtu' si arata una, in care sa se discute, aci, in grup, despre "duamnele" de la alte topice.

In fine...daca tot ai intrat aici, "noi iti uram bine-ai venit" la bodega noastra si...hai "Skål" [berica,] cum se zice pe la scandinavi...ceau, te pupam si te mai asteptam aici, ca ne place de tine...serios :-))

itsmenutzo, sarumina de pozici, sa-ti traiasca fata, sa fie sanatoasa si fericita!!!
Remarcai asa:
1) berea chinezeasca Tzao Tzin, care bag sama, ii pe tuaote drumurile europene si nord-americane...pe la chinezi oare s-o gasi...si mie imi place!!!
2) Gradina si perenialele....hehe...tre' sa cer niscai sfaturi
ahhh. si Edit: Mobilierul mov de gradina...e bestial!!!
mihaela, vacanta si vreme frumoasa in continuare...sa fiti cuminti pe-acolo, da????
Doruletz, Vive la France, Vive la Republique...chiar ce program aveti azi???
lena- balena ...si io stau acasa

Va pupez pe absolut toti si ma duc sa vaz ce scrie pezevenghiu' de narancea, de-si pune forumu'n cap....


pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

neata la scandinavi si la oaspeti!!!

itsme, multam de poze. sunt suuuper! mey da' ce s-a mai distrat fii-ta la aniversare. si ce de mancare, si ce de legal drinks! despre gradina ce sa zic, e bestiala. sa nu te mai aud ca nu te pricepi ca nu te cred. si asa cum adela, mobilieru' din gradina e bestial. si asortat dom'le cu decoru'.

adela matinala, succese cu animalutele!!!

lume, lume, eu va pup pe toti si va doresc ccc ca de obicei o zi aproape splendida.





Andreea & Tudor (9 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

neata!

Adela, a fost o nunta discreta (lipsa fitze, pompoane, manele, aglomeratie, "gaina" si altele asemenea), deci pe placul meu
cupilu' a dansat toata noaptea

Itsmeutzo, frumoase poze! Inca o data pentru fetitz.
Magnoliul ala m-a topit

iarina, cineva din Scandinavia (nu spui cine, persoana insemnata), rugase sa nu se mai faca aici comentarii despre alte subiecte de pe forum. si cred ca e corect asa

narancea, iar faci valuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

neatza
ie-te ma trezii si io cu ochii in defilarea de pe Champs Elysées...la TV-eu bineinteles. Astept avioanele din patrula frantei ca astia imi trec pe deasupra capului si ii vad d'acilea de la mine nu-i nevoie sa ma deplasez pana in centru (ca oricum nici nu ma grabeam sa merg).
itsme super pozicile, si petrecerea junioarei si gradinita (io zic ca un catel sau o pisicutza lipsesc din gradinita aia, adeca factorul 'vivant' deh, altfel e perfecta )
Adela, bravo pentru responsabilitate, asa trebuie, sa-l dai pe Printisor la scoala, pai cum sa ramana needucat?! Hehe, venii io din Sicilia da' acu' ii vad pe toti ca pleaca in vacantza si mi se face iar dor de duca ...
Mihaela, de abia asteptam pozele. ce zice fetitzu tau de excursie? cred ca e incantata...
Carmen, sa treci p'acilea la raport si sa ne dai vesti despre Rayu
Lilanda, nu fac nimica special, cel putin nu azi, ie-te ma uit la defilare si dupa aia astept neshte musafiri. E un prieten libanez, ador cand vine pe la noi ca asta cum apare intra imediat in bucatarie si incepe sa pregateasca masa, noi suntem doar invitati . Si e buuuuun ce gateste el

Aparura caii pe Champs Elysées...

"Asta e ceva asa, nemaipomenit"
imagini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

Vive la France!


Mergi la inceput