Sus... in Scandinavia (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

doruletz, sa-ti traiasca republica, sa te faca fericita

itsme pentru fetita

la gradina cu mobilier mov e cu intrare? ca eu n-am gasit portita. sau poate m-oi fi uitat cu okiu ala chior

va doresc o zi senina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

da, da, da, vive la france!!!





Andreea & Tudor (9 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

quote:
Originally posted by arboria
iarina, cineva din Scandinavia (nu spui cine, persoana insemnata), rugase sa nu se mai faca aici comentarii despre alte subiecte de pe forum. si cred ca e corect asa

Corect, da' cite un link ceva cu ce mai scrie unchiul nn pe alte meleaguri e intotdeauna binevenit...

Io de fapt am intrat ca sa spui ca gradina lu itsme e absolut senzationala! Mai am muuuult pina s-o scot si pe-a mea la lumina...

Doruletz, am auzit azi de la cineva cum ca Franta a activat nu's ce clauza din Acordul Schengen si ca a reintrodus controalele la frontiera. Ai auzit ceva in sensul asta?



Edit: ca sa corectez gramatica schiloada

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

quote:
Io de fapt am intrat ca sa spui ca gradina lu itsme e absolut senzationala! Mai am muuuult pina s-o scot si pe-a mea la lumina...


ah, asta ca sa ma oftici pe mine, asa-i?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

Tocmai au fost cele 2 minute de reculegere in toata Europa pentru victimele de la Londra. Aici au inceput sa sune toate sirenele alea sinistre de razboi, mi s-a facut parul maciuca si io nu-s chiar impresionabila asa.... asa ceva...

"Asta e ceva asa, nemaipomenit"
imagini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

Carmen, asta am auzit si io la radio azi dimineata, ca Franta a reactivat temporar controalele la frontiere (e o clauza in acordurile schengen care poate fi utilizata temporar cand e cate un eveniment important, atentat etc). Nu afecteaza cu nimic pe cei ce vor sa vina aici, doar ca pasaportul le va fi controlat la frontiere. In mod normal, cand vii cu masina din Germania in Fr de exemplu, treci ca prin branza, nu exista nici un control, nimic, acu' probabil ca e nevoie sa te opresti, sa arati pasaportu' etc, ca la orice frontiera.
Io asta intelesei.

Pe de alta parte mai auzii ca din septembrie vor sa schimbe legea imigratiei, sa faca un sistem pe puncte, sa conteze profesia, studiile, cunoasterea limbii etc. Deci pregatiti-va aia de vreti sa veniti p'acilea sa va faceti frantzuzi

"Asta e ceva asa, nemaipomenit"
imagini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Doruleatza cu micutz Antoinette la purtator Vive La France pune si tu dungile pe vertical si iese al vostru!

auziti care calca p-aci pe bec, ca io sunt pe dinafara

ok, itsme nu se pune frate ce frumusete de gradina ai ...asa ceva, frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

quote:
Originally posted by conchita


prima si ultima oara cand intru la scandinavi, tremeasa, desigur, la tinta. sorry sa vaz ce barfa jenanta e aici si cum "duamnele" se rad ca "duomnii" isi bat joc de alte duamne pe la alte topice. ceau la cuconetu cu pretentii, va pup.




cu riscul sa nu-mi citesti mesajul (nemai intrand pe aici) si cu toate ca ma hotarasem sa nu raspund am cateva nelamuriri:
cand spui "duamne" si "duomni" te referi la contrariul? si cand spui doar duamne (fara ghilimele)tot asa? sa stim pe cine in ce categorie ai varat prin generalizarile tale ... si pentru ca tu continui cu generalizarile, continui si io cu nelamuririle. cand spui cuconet si inca cu pretentii te referi la cucoana = termen de politete sau de respect pentru o femeie maritata, sau la cucoana = fata tanara dintr-o familie domnitoare, sau la cucoana = femeie careia nu-i place sã munceasca? ... ca nu ma regasesc in nici una

si chiar te-ai lasat tremeasa? :-)) fara comentarii indiferent de raspuns
skål! vorba lilandei care mai spune ca ne place de tine, io adaug: cand nu improsti cu venin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

gata, pleca si musafirul bucatar, ne-a preparat niste falafel de la mama lui (facut in casa bineinteles) plus rosii proaspete si cu branzica plus lubenitza de rigoare rece si zemoasa la sfarsit, o nebunie culinara
Astia sunt bucurosi acu' ca a castigat (in sfarsit!!) si un francez o etapa din turul frantei! Da io cred ca fu blat, cre'ca il lasara sa castige ca prea se potrivi frate, de ziua nationala sa castige un francez... pe cine cred ei ca pacalesc, hehe
vere narancea, ce faci bre adormisi cu katiusa in brate? dupa asa o noapte 'agitata' cred si io ca ti-e somn
adelucci
carmen, cand o vezi pe Rayu?


"Asta e ceva asa, nemaipomenit"
imagini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

ahh...doruletz, ca tot vroiam sa te-ntreb de tour-u' asta-al vostru, da' uitai...echipa ta e CSC, care face ce???
Aseara la Telejurnal am vazut si io parte din nu-s ce etapa, prilej cu care l-am prins (pe unu cu tricou bleu ciel) de-a gresit saracu' directia, si-a luat-o la vale-n jos....ouuuch
Falafel......mmm; pina acu' cel mai bun l-am mincat la Malmö, in cartierul Pakistan. Dimineata

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput