Sus... in Scandinavia (65)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

albitzo, cautand povestea, am vazut ca se gaseste sub forma de carticica sau CD. Cum am inteles ca junioara e la bunici, in .ro, poti comanda cartea pe adresa lor. avea un pret modic, in jurul a 55.000 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

daca va place Stanley Kubrick si daca prindeti tvr1, peste o ora incepe "Portocala mecanica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Fetele care aveti cont de paypal, se pot face donatii rapid si usor pe siteul asta:
http://www.roundtablesociety.org/content/1.html

Adeluci si pe-aci a plouat zdravan, dar...ce bine a fost (e drept ca nu chiar furtuna!!!) :-))
Albica, daca-l vrei e Andresen in original...cu placere
arborico, spor la vizionat...(de-abia la a doua vizionare, nu m-am ai enervat !!! )

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

'neatza!

tanelu, bine ai venit!
fara sa ma documentez iti spun doar ce cred eu in cazul prezentat de tine. alocatie pentru copil primesti automat fara sa faci vreo cerere, direct - din prima luna. asta presupune insa sa locuiesti in Suedia, sa fii stabilit sub o forma sau alta aici. in plus, pentru a nu-ti pierde drepturile trebuie sa locuiesti aici sase luni consecutiv/an. in cazul in care esti plecat din tara, banii nu ti se trimit acolo unde esti ci ori cu aviz postal la adresa unde esti inregistrat ori in contul de banca. pt a-ti fi trimisi in cont trebuie sa ceri asta de la cei care se ocupa cu alocatiile: Försäkringskassa. in concluzie, ca sa primesti alocatia trebuie sa fii inregistrat si sa locuiesti in Suedia. daca e cum crezi tu ca, au fost in Suedia doar ca turisti, nu au absolut nici o sansa sa primeasca alocatia. nu poti beneficia de nici una din asigurarile sociale (printre care si alocatia pentru copil) doar pentru ca ai fost in vizita in Suedia. cum am mai spus trebuie sa locuiesti aici cel putin sase luni/ an si nu ca turist. eu as sfatui-o sa-i faca actele copilului. ma si mir ca a asteptat atat. in plus actele romanesti le poti face oricum, oricand, chiar daca locuiesti aici, bineinteles cu toate in regula, copilul nu-si va pierde din drepturi doar pentru ca are acte romanesti atata timp cat familia indeplineste conditiile. doar pt ca cc copilul e nascut in Suedia, nu inseamna ca are dreptul la alocatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

dupa cum vi-am spus pe aici a fost furtuna.www.aftonbladet.se/" target="_blank"> poza din ziar e dintr-un oras la 30-40 km de noi. www.aftonbladet.se/vss/nyheter/story/0,2789,673753,00.html" target="_blank"> o femeie a fost ridica pe sus cand incerca sa salveze cortul.

daca poza n-o sa mai arate copaci daramati, ca astia schimba stirile de prima pagina destul de des, pe link-ul cu femeia purtata de vant, mai in josul paginii, aveti aceeasi poza

dupa cum vi-ati dat seama, citesc stirile si iata ce mi-a fost dat sa citesc: "brusc si dintr-o data i-a crescut un penis" ... este vorba destre o femeie de 21 de ani din Burma, care intotdeauna si-a dorit sa fie barbat. si dupa o noapte cu luna plina (?) i-au disparut sanii si in locul unde a avut clitorisul acum are un penis. mediciii care au examinat-o (l-au examinat) nu au nici o explicatie. el(ex ea) spune ca e o minune in urma rugaciunilor catre Budda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

neata!

e cazul sa imi schimb dioptriile? am vazut mai devreme, la subiecte active, ca a scris tanelu, aici, la scandinavi, dar cand am deschis pagina scandinavilor... nici urma de mesaj. Iar Adela i-a si raspuns
De ce nu vad mesajul? Adeluci, asta e discriminareee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Azi am fost in plimbare in Central Park, apoi in Time Square ziua, mai apoi seara. Si intr-o plimbare cu vaporasul in jurul Manhattan-ului. Am facut deja sute de poze, sper sa am putin timp sa pun cateva sa vedeti si voi pe unde am fost.
Maine plecam spre Florida, va fi un drum de 2 zile, asa ca probabil voi lipsi cu jurnalul meu.
edit ca sa va spun ca am fost si la ramasitele WTC, e un loc foarte trist.

Normal ca nu am avut timp sa cetesc, nu va suparati daca nu ma bag in povesti, am doat doar de veste...

si

Mihaela si fetele mele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

quote:
Originally posted by arboria

De ce nu vad mesajul? Adeluci, asta e discriminareee





intai nu l-am vazut nici io , dar spre deosebire de tine io am fost activa la subiectul buhuhu si mi-am pus calitatile de clarvazatoare in functie ... cred ca din cauza de monitorizare, fiind primul mesaj al tanelei a aparut pe pagina precedenta ... cam aiurea cei drept dar cred ca apare totusi in ordine cronologica si a fost scris pe la ora ca 18.00, probabil monitorizat pe la ca ora 23.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

mihaela concediu placut in continuare!
chiar daca nu citesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annie_xtreme spune:

Buna dimineaaaaaaaatza,

N-am aflat unde e capatul internetului, da cineva ma plateshte sa-l caut deci ie bine.
Si mie mi-a placut povestea cu 11 lebedeeeeeee :((.
Adela, esti datoare cu poze .
Mihaela, keep on ...voyaging. La fel si Doruletzu!
Si iaca-ta ce am aflat despre Narancea.
Vin mai tarziu, sa va mai salut



I s-a spus "Sindrom Premenstrual" pentru ca "Boala Vacii Nebune" era deja folosit
Scandinavii stiu de ce
Jazz -poze noi

Mergi la inceput