Fetele din America (46)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

A primi sau nu viza este chestie de noroc...toti cei invitati de noi in ultimele 6 luni au primit viza pe 10 ani, doi unchi (sot-sotie) pensionari, casa, fara copii, o verisoara, copil , sot ,casa , servici, dar tinara, o prietena de-a mamei adusa pe post de baby sitter....Nu am mentionat despre copil decit in cazul verisoarei..care ne era si nasa si venea pentru botez..
Acum incercam ...cu cumnatul meu...tinar, necasatorit, casa , servici...
Simina tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by kim222

A primi sau nu viza este chestie de noroc...toti cei invitati de noi in ultimele 6 luni au primit viza pe 10 ani, doi unchi (sot-sotie) pensionari, casa, fara copii, o verisoara, copil , sot ,casa , servici, dar tinara, o prietena de-a mamei adusa pe post de baby sitter....Nu am mentionat despre copil decit in cazul verisoarei..care ne era si nasa si venea pentru botez..
Acum incercam ...cu cumnatul meu...tinar, necasatorit, casa , servici...
Simina tin pumnii!



Kim si eu tin pumnii!



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Apropo ..stii cit dureaza la momentul actual pina esti programat la interviu? Au facut-o ai tai deja?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Dureaza cam o luna jumate de cind ai platit viza pina te programeaza. Ieri ultimele programari erau pentru 31 aug.
Oare daca spui ca ai copil cu cetatenie americana nu ii ajuta pe bunici sa obtina viza?

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

kim,
Pe prietena mamei cum ai reusit sa o aduci? Ce a spus la interviu?

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

A spus ca vine pentru ca i-am facut cadou aceasta excursie...asta dupa ce declarasem cu citeva luni in urma ca avem botez. Au intrebat-o daca avem copii..raspunsul a fost nu. Deci nu au evidenta...
Si nu am trimis decit invitatia ..nici un alt act doveditor al serviciului, contului..etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Oare chiar nu au nici o evidenta?!? Noi 3 (eu, sotul meu si cu Deiu) de abia trecuram pe la ambasada acum 8-9 luni, de am avut interviu si ni s-au dat vizele. Daca figuram pe acolo, pe undeva?!



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizi spune:

Are careva dintre voi idee daca un medic din ro poate profesa aici tot ca medic?

Sora mea e stagiara la interne , iar sotul ei la neurochirurgie.Sau ce diferente ar trebui date, unde?
Stiu ca multe dintre voi ati facut medicina in ro, mai profesati aici?
Sau unde as putea sa ma interesez?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

am si eu o intrebare pentru fetele din New York-cand ma duc la consulat e mai bine sa conducem pana acolo-adica pana in Manhattan, sau sa lasam masina undeva in suburbiile NY si sa luam altceva pana in centru -taxi, metrou? nu de alta dar am auzit ca e nebunie mare in centru....

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-20
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela29 spune:

Buna fetele... ma primiti si pe mine in lista voastra ? Sunt pe langa Miami de cam 6luni, sunt aici cu o viza B1/B2 de 10 ani ,ma duc acasa in septembrie pentru vreo 2 luni. Prietenul meu e cetatean american, dar nu am facut inca nunta... ne e si frica de astia cu GC... probabil o sa facem actele pe la sfarsitul anului, ca am auzit ca nu pot parasi US cat timp dosarul meu e la ei...
Daca e cineva mai aproape de mine, dati un semn, ca tare singura sunt pe aici...

Mergi la inceput