Cu incredere spre Canada (18)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myrrha spune:

Denisa, merci de pont . O sa se bucure al meu cind o sa-i zic...
Eu fac un doctorat la U of T si sint in primul an, cel mai incarcat, asa ca Dar sint cam masochista, ca-mi si place

Apropo, felicitari pentru burtik, ca nu ti-am zis . Cum ti se par doctorii de-aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

DanaMario, fetita mea are 3.10 ani si daca ar sta 8 ore as plati 640 cad dar pt ca nu stie inca engleza am optat pt varianta mai scurta, de doar 4 ore . Cand se va descurca cat de cat, o voi lasa 8 ore ( sper ca pana atunci sa ne gasim si noi ceva de lucru ) .
Baietelul tau a invatat ceva engleza ?

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

myrrha, bafta cu pescuitul si cu doctoratul.
Doctorii sunt ok dc inainet te agitzi sa gasestiunul mai rasarit si dc te duci cu temele facute mai ales, stai mai mult de vb si ei iti raspund la intrebari.
Eu ieri am fost iara la medic si i-am ascultat inima si mi-a dat trimiterile pt toate testele, il intrebasem si mi-a zis ca stiu mersul lucrurilor, dar ma vad cu el lunar, deci e bine si asa, oricumnu sunt adepta ecografiilor in nestire ca in Ro.
Dc ai nevoei de un nume sau ceva, spune-mi ca stiu cate ceva si te ajut!
laurajr- e bine 640 pt 8 ore, mai degraba asa armerge, si nu-ti fa griji ca va prind ef. reped elimba, crede-ma, fetiat ansolor nostri a amers la 4 ani si in 2-3 luni a invatat f. multe.
Numai bine la toata lumea!

Denisa
10+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Myrrha, ma prezint: o colega de "suferinta", care toceste pentru examene. Nu-i nimic, oricum nu e vreme buna de mers la plaja...


Fetelor, am si eu cateva intrebari: ati cumparat de pe aici (Canada/ America de Nord) DVD-uri cu filme romanesti? As fi interesata, dar nu stiu daca pot apela cu incredere la cei care apar pe net cu oferte. Are cineva vreun link la o lista cu filme care au aparut oficial in Romania, pe DVD?


Laura
_

"We build too many walls and not enough bridges." Sir Isaac Newton

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Laura, de ce nu ai incredere sa cumperi de pe internet? Te gandesti ca filmele sunt de proasta calitate? Sau ca sunt neseriosi cu plata prin card?

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Laura, eu cred ca astia nu-ti dau teapa nici cu livrarea si nici cu credit card, eu am luat un dvd burner, si a venit ok, fara probleme si pt la job mai comand cate ceva si nu sunt probleme, vezi dc poti da un telefon in prealabil ca sa te asiguri ca e totul ok( ar trebui sa aiba nr gratuit 1-800...).
Bafta!

Denisa
11+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Nu am incredere sa-mi dau informatiile de card cuiva despre care nu stiu chiar nimic.
Ce am gasit eu pana acum pe net sunt fie unii care au oferta mai diversa dar la contact au o adresa de email sau o cutie postala, fie altii care arata mai seriosi ca prezentare dar nu au filmele care m-ar interesa pe mine.

Laura
_

"We build too many walls and not enough bridges." Sir Isaac Newton

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanadrag spune:

Monica, ce faci? Ai nascut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

Buna!
O intrebare pt cei care si/au chemat rintii in Canada,care sunt demersurile?...daca stie cineva de unde se pot lua formular invitatie ,in Toronto
Multumiri anticite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Eu am luat de la Air Tour Canada - Finch & Dufferin.

Corina

Mergi la inceput