Cu incredere spre Canada (18)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Naziua la fete ....am fost si noi in vichend la Crawford Lake, aproape de Milton, e o priveliste de vis acolo, am facut si miscare in aer liber, dupa care am poposit obositi la un bbq asortat de .

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Naziau fetele, bravo Cristina ca ati avut fun, noi am fost 4 zile la French River si a fost frumos, si vreme buna si ceva epscuit, o sa adaug poze mai tarziu..
O sa mai mergem si in alte lcouri ca asta este relaxarea pt noi pe timp de vara.Numai bine si take care!

Denisa
10+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrrha spune:

Fetelor, multam frumos pentru pontul cu festivalul de jazz. Primaria o ratez constant, de curind (cu ocazia unei intilniri) am aflat si eu ca city hall nu e ala de pe Queen ), asa ca festivalul de jazz, na, de unde sa-l stiu (ca nici teveu n-am si daca nu stau cu nasu'n carti, stau in cu el in ghidon, hihihi)

Pare-se ca sint singura canadeza pe-aici care se chinuie din greu cu scolile, , minca-l-ar ciorile de special essay, ca nu-i mai dau de cap o data sa rasuflu si eu.

Live 8 am ascultat ceva ceva la radio, ziua Canaaadei am petrecut-o trasind ture de pe insula si chefuind olecuta cu 15 danezi, un ghanez si 5 ratoni (mai precis o ratonitza cu 4 ratonei) la firma unde lucreaza consortul, pe malul lacului...

Mey, eu cred ca nu scriu bine aici, la topicu asta se face reclame pentru viitorii nou-veniti... Ce-o sa creada ei din ce zic eu ?
Hai ca ma mut la mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrrha spune:

Ca sa nu fiu complet , pentru spectatorii outside Canada, uitati www.city.toronto.on.ca/old_cityhall/old_cityhall_tour.htm#entrance" target="_blank">acilea frumusete de primarie veche in downtown Toronto!

Sa mai zica cineva ca-s numai case de carton pe la noi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Myrha stai linsitita, uiteam pus si eu pzoe de la French River, de unde am venit duminica, dupa pescuit si fun cu copii nasilor si inca niste prietenei.Astea ca se vada si locurile naostre frumoase, nu?


Denisa
10+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by CataD

Saluate!
Cum ati petrecut weekendul lung? Sper ca bine!
Noi am fost la Arrowhead, a fost frumos tare, cam frig peste noapte, dar Laurei i-a placut la nebunie. A fost mai cuminte decat ma asteptam si a dormit foarte bine in cort. Merita sa mai mergem!

Siminaf-- nu e acelasi lac, ca asta la care am fost noi e in Canada...dar am avut o surpriza mare cand m-am uitat la pozele tale...Gianina si Catalin sunt prieteni cu noi, Catalin a fost coleg de liceu cu mine si de facultate cu sotul meu!!!Ce mica e lumea...

Catalina si Laura (12 ian 2004)




Chiar ce mica e lumea! Am mai gasit o cunostinta a lor, dar la americance. Si tot in poze s-au recunoscut...
Ma bucur ca v-ati dixtrat, ca de maine.......



Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Dragi mamici,am nevoie de o parere de canadience . Suntem veniti in Kitchener din 24 iunie si de azi , marti 5 iulie fetita mea merge la gradinita Pluto de langa Valleyview road ; doar 4 ore pe zi si platim 500 cad luna . Ce stiti de aceasta day-care ? Platim scump sau astea sunt preturile ? Cunoasteti cumva alta gradi in apropiere mai buna sau mai ieftina ?
Va multumesc !

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrrha spune:

quote:
Originally posted by Denisam

Myrha stai linsitita, uiteam pus si eu pzoe de la French River, de unde am venit duminica, dupa pescuit si fun cu copii nasilor si inca niste prietenei.Astea ca se vada si locurile naostre frumoase, nu?
Denisa
10+
BEBIK



Denisa, foarte frumoase pozele . Vad ca ati si pescuit. Ati avut permis sau se poate si fara?
Laurajr, bun venit in Canada! (le las pe fetele mai stiutoare ca mine sa-ti raspunda)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:


Laurajr citi are are fetita ta?
Preturile depinde foarte mukt de virsta si daca e gradinita particulara (eu platest 935 pe luna de la 9 la 6 si baietelul meu are 2 ani)


Va pupici
Dana si Joshua
http://community.webshots.com/user/dana_josh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Myrrha, se poate poescui cu permis, costa 17 dolari pe an, il iei de la candian tire.DOar copii pot pescui fara perms si asa mi se si apre normal, ca latfel nci lacurile astea de aici nu ar mai avea peste, nu?
Tu ceinveti la scoala,iti echivalezi ceva sau ai laut-o de la capat?
Bafta!


Denisa
10+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput